Skocz do zawartości

Problem ze smooth'em.


Baton

Rekomendowane odpowiedzi

Smooth w majce to jest moje utrapienie. Nie moge dojsc do tego gdzie w majce jest cos podobnego do smoothing groups w maxie. Chodzi mi o to zeby jedne poly byly wysmoothowane razem a inne osobno.

 

Edit:

Nie chce zakladac nowego watku wiec zapytam tutaj, gdzie w majce jest mirror ? :O Bo ten polygon/mirror geometry dziala troche dziwnie gdyz laczy nowy, symetryczny obiekt ze starym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jesli chodzi o drugie pytanie to zrob Duplicate ze zmiennym translate w tym przypadku chciac miec duplikat na osi Z zmieniamy wartosc w ostatnim polu 0.0000 na 1.0000 lub -1.0000 z zaznaczonym obiektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego to z tego co wiem to nie ma czegos takiego w mayi. ale jesli myslimy o tym samym, to mozesz po prostu sam zaznaczyc, ktore polygony chcesz wygladzic, ew. wrzucic je do quick selection sets, zeby szlo je latwo wybierac i wtedy na konkretne zestawy dac smooth.

 

co do drugiego to uzyj mirror cut bez odznaczonego combine meshes lub zrob tak jak Rascal mowil - normalnego duplicate, chociaz ja radze zamiast zmieniac translate dac ujemny scale, po uprzednim ustawieniu pivot pointa. wtedy nie bedziesz miec poprzesowanego o ta jedna jednostke skopiowanego obiektu.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety hard/soft edge nie do konca dziala dobrze, obiekt i tak zostaje kanciasty (obrazek nr 1)

A co do sposobu dirta wydawal mi sie dobry ale cos chyba tez nie do konca dziala dobrze (obrazek nr 2) :/

Nie wiem juz co robic zeby sobie wysmoothowac ladnie jakis obiekt, nei chce za kazdym razem bevalowac krawedzi lub konwerstowac na sub-d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności