Skocz do zawartości

Szkło i chrom


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość mbodzio

no cóż poeksperymentowałem i doszedłem do pewnych ustawień ale powiem Ci że czas oczekiwania jest dość... no reszte to sam sobie dopowiedz, mozę jest jakiś inny sposób, ale jak na razie nie wpadłem na niego, jak zajżę do materiału to podeślę parametry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wczoraj uruchomolem poraz pierwszy vray\'a i bardzo mi sie spodobal. Zwlaszcza to, ze z predkoscia swiatla liczy GI. Niestety nie mam zielonego pojecia jak uzyskac jakiekolwiek szklo?! Po prostu mapa raytracingowa nie dziala, a na standardowej szkla nie da sie ustawic. Pozostaje jeszcze material vray\'a ale na nim okompletnie sie nie znam.

 

Pomozecie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, przecież to proste! Zamiast Raytrace używaj VRayMap, to uzyskasz odbicia piękne niczym blondynka z dużymi piersiami. Zamiast ustawiać odbicia spinem obok nazwy mapy (0-100), w ustawiniach VRayMap ustawiasz kolor reflection na biały. Jak pokombinujesz odpowiednio z parametrem Refraction to będziesz miał szkło. I to cała filozofia. A VRay Material to już wyższa szkoła jazdy, ale też proste jak cholera, więc bierzcie się do roboty i kombinujcie bo VRay jest piękny i wszystko w nim można zrobić bardzo łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności