Skocz do zawartości

Co sie klei do mokrego papieru???


Scalpel

Rekomendowane odpowiedzi

Yo! Jak mam napiąć namoczony papier akwarelowy jak nic mi sie do niego nie chce lepic? Przewaznie mi az tak strasznie nie przeszkadza że sie marszczy, ale ostatrnio sie wscieklem jak mi caly czas farba splywala tam gdzie nie powinna... :\

Ktos mi cos ostatnio mówil o jakims "papierze gumowanym" :D, ale ekspedienci tylko gały wytrzeszczają jak ich pytam czy maja taki wynalazek.

 

Wielkie dzięx za każdy pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja kleje tasma papierowa z klejem (na wode)...chyba to było kiedys do klejenia opakowan ale nie mam pojecia gdzie to teraz kupic. mi ostala sie duza rolaka po rodzinie i jak na razie wystarcza . pinezkami nigdy nie udalo mi sie dobrze napiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej kupić blok do akwareli- arkusze są tam sklejone czterema brzegami. Napinanie mokrego papieru to raczej przegięcie- zawsze napinałem suchy do sztywnej płyty zwykłą szarą taśmą klejącą i nie zdarzyło mi się narzekać - jedyna wada że z wycięciem tego trzeba poczekać do całkowitego wyschnięcia papieru- wtedy wybrzuszenia się wciągają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie te bloki to totalna sciema ;) rownie dobrze mozna polozyc kartke luzem. w akwareli malujesz WODA wiec wybrzuszenia nie zejda. chyba RK pomylily sie akwarele z gwaszem ;)

IMHO z doswiadczenia napinanie tasma najlepsze. papier wysycha a klej lapie. wazne jest tylko zeby przykleic to do drewnianej nielakierowanej dechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yop. wlasnie ja tez nie mogac niczym przykleic namoczonego arkusza usilowalem napinac suchy, ale wyszlo na to (nic dziwnego), ze suchego sie nie da napiac, co najwyrzej rowno przypiac. uzywam fabriano w blokach wlasnie, ale przyklejam arkusze do dechy bo lubie miec troche przestrzeni poza nimi. tasma petera wydaje sie rzeczywiscie najfajniejszym wynalazkiem... tylko musze jeszcze obczaic skad to wziac... a pomarszczenia po wyschnieciu moza splaszczyc wsadzajac arkusz na jakis czas w antyrame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość horzelam

Gdyby ktos jeszcze trafil na takowy wątek (widze że jest bardzo stary) -

sprawdzilem klejenie szarą taśmą papierową do pakowania - rewelacyjnie działa.

 

Tylko tym sposobem udało mi sie mieć tak naciągnięty papier, że mimo dużej ilości wody się nie wybrzuszał.

 

Tasmę papierową kupiłem w sklepie z art. papierniczymi - klej na niej normalnie się nie klei

dopiero jak sie go pomoczy. Widziałem też w paru sklepach internetowych i na allegro rolki 200 mb / 48 mm.

 

Jak to robiłem:

1. przygotowałem pociete kawalki tasmy

2. zamoczylem papier (300 mg Canson na okolo 3 minuty )

3. polozylem papier na reczniku i wciagnalem nadmiar wody

4. przykleiłem smarując pędzlem z wodą paski taśmy.

5. dodatkowo uzylem pinesek co 6 cm - ale nie jest to niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciąganie papieru:

 

1. Przygotować papier, prysznic, papierową taśmę, klej wikol (do drewna) i deskę.

2. Namoczyć równomiernie pod prysznicem papier docięty do odpowiedniego formatu +2-2,5cm na przyklejenie +0,5-1cm zapasu bo jak wyschnie to się skurczy

3. polozyc papier na deskę

4. Nanieść wikol na margines oraz obok papieru na deskę

5. Nakleić porządnie taśmę, dla wzmocnienia można po taśmie troszkę wikolem pociągnąć

6. Zostawiamy do wyschnięcia, malujemy, zostawiamy do wyschnięcia.

7. Wycinamy nożykiem introligatorskim stosując zasadę, że najpierw jeden bok, potem bok przylegający prostopadle do niego. Jak zaczniemy ciąć równoległe boki jeden po drugim, może pęknąć od napięcia.

 

Nie ma siły żeby się fałdował.

Ja pod prysznicem napinałem brystol, papieru do akwarelek chyba nie bardzo bo może nasiąknąć za bardzo ze względu na większą gramaturę, lepiej spryskiwaczem jakimś.

 

Jeśli idzie o akwarele to klejony blok będzie the best raczej, tylko w hipermarketach nie kupujcie bo drogi, najlepiej w plastycznych wypatrzeć albo na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cieńsze deski się wyginają, to fakt:p

 

Ja jeszcze to gruntowałem białą emulsją i polerowałem papierem ściernym (ziarno500,chyba..) na sucho, żeby było gładziutkie, ale to pod tusz, pod akwarele grunt oczywiście odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności