Skocz do zawartości

most/kładka


boba

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

kładka - przeprawa przez Cybinę - ma połączyć w teorii Ostrów Tumski ze Śródką, hehe no nie połączy, bo postawią tam były most Rocha niebawem ;)

 

projekt z littleninja robilem, tak dla formalnosci dodam, z reszta moze cos powie od siebie ;)

 

acad +3ds viz4 +ps

nom niedorubki sa i to spore, no ale coz czas naglil

 

 

widoczki z cukierkowym niebem ;)

 

most_pano01.jpg

 

most_pano02.jpg

 

most_pano03.jpg

 

most_pano04.jpg

 

 

no i kilka zblizeń... detali??

 

most_detal01.jpg

 

 

most_detal02.jpg

 

 

most_detal03.jpg

 

pozdrawiam, boba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kurde.. a byla fakt koncepcja miasta poznan zeby stary most wykozystac..i chyba jest najbardziej trafiona

btw na drugim zdjeciu widac kamienice po prawej a na pierwszym pietrze z balkonem

jest do kupienia mieszkanie 85metrow za 140 tys.. zastanawialem sie nad jego kupnem

jednak widze ze dobrze zrobilem odmawiajac.. ten most uczyni z tego miejsca targowisko. tabuny niedzielnych kierowcow rozkrzyczanych po sam dach.

BTW.. okropny most boba !!

idz przejdz sie tam.. posiedz chwile a zrozumiesz powage tego miejsca

i funkcje jaka wprowadzasz budujac taki most.

Tamten stary most ktorym teraz smigaja tramwaje nigdy nie bedzie komunikowal terenu katedry bo plebanii nie przebuduje sie.. fakt ze jest to koncepcja godna uwagi bo ten teren Srodki jest bardzo atrakcyjny komunikacyjnie i woda i zielen.. extra. Ale wiecej pokory Boba,..

nie rob straganu

To bardzo wazne miejsce w poznaniu, powiedzialbym nawet ze strategiczne. Kamienice jedna po drugiej pustoszeja, nowi lokatorzy remontuja je, odnawiaja ( patrz salon Saba) Wypas kamienica!!Jesli kilka kamienic pojdzie z dymem i zasloni sie nowymi budynkami od komunikacji, powstaje tam doskonale miejsce na super komfortowa zabudowe ze swietna komunikacja i lokalizacja.

Historyzowalbym ten most.

Pociagnal dalej istniejace materialy i formy.

Czasem takie proste zalozenia wydaja mi sie najbardziej sluszne.

 

pozdrawiam

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo!

fotoas - jaki most jest kazdy widzi ;)

mielismy tez wizje historyzujace, ale szczerze powiedziawszy tak jak i przeslo starego Rocha (którego górą nie raz sie przechodzilo, tak na marginesie), pomysly te byly bardzo przyciezkawe - mowisz ze nalezy hisotyzowac - hmm jesli wstawia tam Rocha to dopiero przytłoczy on to miesjce/zdominuje je

a co do "pokory" - wydaje mi sie ze mimo ze forma to "pozne lata 90, skierniewice" ;) kladka ta jest bardziej pokorna niz Roch, no mozna by wywalic te dziwne latarnie hehe

aha a co do ruchu niedzielnych kierowcow - hmm pisalem ze jest to kladka, a kladką to kierowcy moga co najwyzej sie przejsc nie przejechac, wiec targowiska chyba nie byloby ;P

 

ps co do salonu Saba to 1 wsza kalsa, szkoda ze stoi przy kororowych domkach Klimaszewskiej hehe

ps2 sama pani konserwator miejska ponoc mowila ze widzialby tam forme niehistoryzjaca, no ale to kwestia gustu, no i pomyslu - jak mi pokazesz ciekawe rozwiazanie historyzujace to bede na tak ;)

 

pozdrawiam boba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocha to nie jest most na to miejsce bo SKALA inna !!

Pomysl jest scisle prozyklejony do skali projektu, skali funkcji.

Ale Roch slicznie historyzuje i wydaje mi sie slicznym mostem w odpowiednim imejscu

Jest prawie kopia starego.,, prawie.

 

Drazni mnie kiedy architekt mowi o swoim projekcie ' no mozna wywalic te latarnie'

bo to znaczy ze nie mysli o projekcie calosciowo, tylko osklada puzzle.

Czytam tez ze nie za wiele czasu miales na to, wiec mysle ze ta dyskusja jest troszke targowiskiem na sali. Mysle ze powinienes pokazywac po prostu bardziej przemyslane projekty, bo juz nie raz widzielam o wiele lepsze w Twoim wykonaniu.

Ot cala sprawa tutaj sie zamyka.

 

Co do kladki, fakt, ze samochody tam nie powinny smigac. Moje przeoczenie. Przepraszam. Tak tylko slyszalem gdzies o projekcie na to miejsce.

 

Robiac taki projekcik powinno si ezachaczac o teren dookola mostu, po jednej i drugiej stronie. Sam bez kontextu, zaplanowanego terenu , wyglada jak .. hehe.. jak.. hmm.

tylko bez zlych skojazen.

 

Boze,..te kolorowe to zakala na nastepne 50 lat, wstyd dla miasta poznan, pryszcz na policzku!! Potwarz !!

 

ja bym tu widzial kladke po ktorej sie chodzi nie czujac ze to kladka

na ktorej brak jest wiekszych granic miedzy powierzchnia kladki a tym nad czym sie idzie, cos prostolinijnego. Konstrukcyjnie to mala odleglosc dla mostu i jedno przeslo wystarczy. W dodatku jesli samochodzy nie beda smigac. Skupilbym sie na momensie styku Srodki z mostem. Zadbal o teren parkingu przed kolorowymi smieciami.

Posadzil kilka drzew dla izolacji. W dodatku to jest sciana poludniowa, slonce non stop wali po oknach. Zaproponowal obnizenie wznoszacego sie niepotrzebnie wyzartego terenu w ktorym planowany most ma stac.

 

Ot tak na pierwszy rzut oka. Ale tam trzeba pojsc, zobaczyc, posiedziec i sie zadumac

 

pozdrowka Bobik

 

Fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo master

 

zgadzam sie (z malymi wyjatkami) w calej rozciaglosci

 

a co do tego ze bez kontextu, wiem, ale zdawalem sobie z tego sprawe - nie starczylo czasu :(

 

mea culpa

 

pozdrawiam, boba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności