Skocz do zawartości

morda :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niezłe.

 

Mam pytanie co do softu. Co to jest Blender? Czy to jest pod Linucha i jakie ma możliwości tzn czy tylko renderuje czy też można w tym modelować, teksturować itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blender jest freewarem (konkretnie - open source), jest na Linuxa, Maca, Windows i inne platformy, mozna w nim modelowac, tworzyc materialy, texturowac, animowac.

www.blender3d.org

Dla mnie interfejs jest troche niewygony (ale ma duze mozliwosci), bo sie przyzwyczailem do 3dsmax, ale to calkiem niezly program no i za darmo :)

Istnieje tez polska strone poswiecona Blenderowi:

www.blender.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render klasa, ktory potwierdza, ze nie soft jest wazny (to kieruje do tych, ktorzy dostaja orgazmu na dzwiek slowa \"Maya\" - jako najlepszego i jedynego softu, na ktorym mozna tworzyc prawdziwe grafy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

campo wiesz... maya jest naprawde dobrym programem, o wiele większe ma możliwość niż max i takie tam... widziałeś jak w zwolnionym tępie wgniatała się blacha podów w star warsach? to jest coś! efekt co prawda mało widoczny na filmie (żeby zobaczyć czeba by było widzieć to z viweportu), ale coś nei samowitego :| oczywiście maya.. takie programiki na których operujemy to nie ten poziom... a co do pracki całkiem fajna :) chętnie bym zobaczył inne pracki na blenderze, sam kiedyś coś próbowałem na nim skrobać ale dawno :P wrzuć jeszcze coś :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render klasa, ktory potwierdza, ze nie soft jest wazny

- bardzo fajne coś takiego usłyszeć - dzięki (tu była wcześniej ikonka rotfl - nie wiedziałem co znaczy ten skrót, przepraszam)

Co do Blendera to faktycznie, przy pierwszym uruchomieniu nie robi dobrego wrażenia. Z czasem okazuje się bardzo wygodny i fajnie się w nim pracuje. Nie ma sensu go porównywać z majką i maxem bo to nie ta klasa oprogramowania :|

Dzięki za komentarze - jak zrobie coś fajnego to wrzucę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności