Skocz do zawartości

Mebelek wielofunkcyjny


macsowhat

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam kilka renderków mojego mebelka.

Podstawowe info :

mebelek jest jednoczesnie miejscem do spania , ogladania telewizji , nauki i zabawy. Można go przekręcać ( w poziomie spimy i ogladamy TV , w pionie - nauka zabawa .

do tych szyn mozna przyczepiac rozne dodatki - telewizor LCD , laptopy , blaty biurka. wszystko mozna zabrac ze soba, mozna takze jednoczesnie podczepic na przyklad 2 komputery i grac ze znajomym.

 

wiem ze praca jest tez w WIPie ale juz skonczylem nad nią siedziec, teraz chetnie poczytam co o niej sadzicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

gdyby było kwadratowe nie musiało by miec brzydkich nóżek w kolorze kupy.

jakiś zlosliwy typ mógłby wyciągnąć nóżke i wtedy mebel mógłby się potoczyć z nieszczęsnym użytkownikiem w środku.

ciekawe kiedy designerzy zaprojektują samochód w kwadratowymi kolami, który do jazdy bedzie potrzebowal zaokrąglających nakładek na "kwadratowe koła"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaah ale oni maja inna mentalność. welug mnie europejczyk zbzikuje. mozna by zrobic taki experyment.

zglosilbym sie na ochotnika. a projekt naprawde fajny.

 

jak dla mnie idealnie by sie nadawal do hoteli studenckich i schronisk

masz wszystko co czloweik potzrzebuje ladnie wykonane komfortowe i zajmuje malo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko w tych szufladach bedzie poprzewalane (nie praktyczne)

 

a teraz wes i przekręc do pionu taka 2m elipsę ;] dla nastolatkow z ochroniarzami chyba to moglo by sie sprzedac ... (mama powie , maly - posciel luzko to se maly kregoslup polamie)

 

mi sie nie podoba ... pod wzgledem funkcjonalnosci i designu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat jesli chodzi o przekrecanie - opracowany jest mechanizm wspomagajacy przekrecanie ( nie bede go opisywal bo ciezko to wytlumaczyc ) ale generalnie mozna to zrobic nawet tak aby przekrecalo sie samo na pilota :) . Jesli chodzi o szuflady - sa rozwiazane mniej wiecej jak bagazniki nowych samochodow - jest wiele elementow przytrzymujacych zawartosc szuflad , zreszta tam glownie sie bedzie posciel trzymac :). Moge wrzucic szkic mechanizmu ( ale tylko szkic bo nie musialem narazie tego rozrysowywac technicznie i obliczac wszystkiego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozwiazan formalnych ma_ry ma racje. jest jeszcze jedna pomylka, projekt z zalozenia ma zajmowac malo miejsca, forma kola nie za bardzo sie do tego nadaje. w rezultacie to co malo byc male jest wielkie, potrzebuje przestrzeni by zaistniec estetycznie no i raczej ciezko to transportowac np na 10 pietro akademika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwotnie mialo byc to kolem :) ale funkcjonalnie ciezko bylo to zrobic . Pozatym zalozeniem mial byc multimedialny mebel dla nastolatkow w wieku jakos 12-18 lat :) tak aby dzieciaki mogly z tamtad wysylas sms , sluchac muzy grac bawic sie uczyc spac wypoczywac ... Zalozeniem wiec nie byly akademiki , zreszta tam ta forma sie nie sprawdzi i sie z tym zgadzam. Celowalem w dzieciaki zamoznych rodzicow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po prostu sa kliny, w dodatki obrotowe ... wiem ze wygladaja jak kompromis ale proba rozwiazania tego mechanicznie ... byla dosyc skomplikowana ( jak pisalem projekt pierwotnie powstal jako kolo i wszystko bylo wymyslone pod ten krztalt ... potem okazalo sie ze srednica bedzie dosyc ... wielka :P wiec zrobila sie elipsa ... i pojawilo sie kilka problemow technicznych.) W kazdym racie tez nie jestem z powodu tych klinow zbyt szczesliwy ale spelaniaja swoja role :) Pozatym kazdy mlodszy braciszek chcialby taki klin na przyklad w srodku nocy wyciagnac - czemu mialem odbierac im ta frajde :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego, że bardzo zawęża to liczbę potencjalnych klientów gotowych zakupić ów mebel.

Tak szczerze: przy długości leżanki 200cm, cały element ma ponad 3m długości??

pomysł ogólnie fajny, tylko chyba jeszcze wymaga dopracowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę bawić się w odkopywanie starych postów, ale martwi mnie funkcjonalność tego projektu. Zastanawiam się w jaki sposób działa ów mechanizm podstawy o którym wspomniałeś. Nie do końca rozumiem jak te elementy mają ze sobą współpracować, bowiem:

 

1. Jeżeli element obracany ma kształt elipsy wystąpi tu problem dwóch promieni, a co za tym idzie "kliny" nie bedą w taki sam sposób przylegać do elipsy

 

2. Zmieni się również odległość "klinów" w zależności od ułożenia elementu (tak przynajmniej przedstawiono na renderach). ---> A skoro na kliny działa ciężar elipsy, za sprawą tarcia nie mogą być elementami przesównymi.

 

Ciekaw jestem jak rozwiązałeś te problemy. Chyba że błędnie odczytałem założenia projektu. Pozdrawiam

 

Ps. Projekt ciekawy choć nie nie powala na kolanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubią lubią ---> był kiedyś podobny temat ;-))

 

pozdrawiam

 

ps z rzeczy wiszących pod Westrychem

mnie swego czasu powalił renderek wnętrza salki koncertowej

na środku czarny steinway - błyszcząca politurka , trochę kurzu w powietrzu i piękne smugi światła przez niezasłonięte kotary ---odjazd

BTW ciekawe czy to był vray?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności