Skocz do zawartości

Skylight - kiedy używać?


Rekomendowane odpowiedzi

Skylight daje super efekty wizualne. Ale jak to sie ma do naturalnych odwzorowań (nie wiem jak to nazwać). Mam na mysli to kiedy mam uzywac skylighta? Do scen nocnych, słonecznych na dworzu, czy tez w pomieszczeniach? Rzecz w tym ze nie wiem jakie swiatlo daje skylight, w wolnym tłumaczeniu znaczy \"niebne światło\", ale czy tak jest w rzeczywistości? Czy moge mieszać Skylighta z innymi źródłami światła i przy generowanych cieniach? Np. Mam postać i skylight generuje miekkie cienie na podłożu i oprócz tego dodatkowe źródło światła np lampa która też generuje cienie - wiec mamy 2 cienie, przecież będzie to wyglądało strasznie nienaturalnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To sa tylko narzedzia, nie patrz na to jak na idealne rozwiazanie... przycisk render nie zrobi za ciebie dnia, nocy czy pomieszczenia. To ty sam masz to zrobic, nawet jesli w rzeczywistosci cos jest oswietlone jednym zrodlem swiatla, ty, aby odwzorowac to w kompie, bedziesz musial uzyc paru swiatel dodatkowych - to jest symulacja i to bardzo slaba rzeczywistosci. A skylitght symuluje po prostu jednolita kolorystycznie hemisphere, ktoa oswietla scene ze wszystkich stron jednakowo, dajac tzw \"miekkie\" cieniowanie. Twoja sprawa jak tego uzyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam skylighta zawsze, skylight jest dobrym rozwiązaniem bo wsumie zewsząd otacza nas swiatło [{(chyba że chesz jakiś specyficzny efekt uzyskać, płaskość cieni i tak dalej tio już zalezy od ciebie)}] chyba ze siedzimy w klopie, w scenach zamkniętych nei ma sensu używać bo i tak nie da zadnego efektu :) chyba że umieścimy jakąś szparke, ale można swiatło wychodzące z niej zastąpić area light.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do zapytania Dibo: Scena oswietlona wylacznie swiatlem - kolorem ustawionym w Sky Light, bez zadnych fizycznych zrodel swiatla i bez Fake Lights bedzie przypominala pogode zachmurzonego - ponurego dnia, wszystko bedzie w miare jednolilcie (blado) oswietlone, a cienie beda maksymalnie rozproszone i bardzo niewyraznie zarysowane - DOKLADNIE takie jakie generuje oswietlenie z mapy HDRI podlozonej jako Environment i/lub SkyLight. Swoja droga taka dupiata pogode widze wlasnie teraz za oknem (7.07) [no]

 

Ja podobnie jak Aleksander, uzywam SkyLighta jako oswietlenie dopelniajace i w 95% zawsze na scenie mam fizyczne zrodla swiatla.

 

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności