Skocz do zawartości

KOMPUTER PRZEDE WSZYSTKIM DO 3DS MAX.


robczan

Rekomendowane odpowiedzi

chce sobie zlozyc komputer wieloprocesorowy. wiem ze do tego nadaja sie AMD MP oraz INTEL XEON.

1] ale czy zwykle procesory, takie jakie posiada wiekszosc z nas tez mozna umiescic na np. dwuprocesorowej plycie glownej ?

2]ktore procesory (intel xeon czy AMD MP) sa lepsze (jezeli chodzi o prace wieloprocesorowa.) NIE kierujcie sie cena tylko JAKOSCIA. (wiem ze intele sa drozsze) ?

3]jaka plyte glowna byscie mi polecali (na 2 procesory) ?

 

cena gra role, chce zlozyc komputer wlasnie z 2 procesorami (chce kupic procesor, plyte glowna, RAM, karte graficzna , a reszte juz mam.) do 4500 zł.

MOZECIE MI COS DORADZIC ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jesli mialbys troszke wiecej kasiorki to moglbys sobie pozwolic na RenderCube - 8 AMD 2000+ MP, do 16 dysków w RAID i 16GB Ram\'u[urwanie glowy]

hehe, te marzenia.....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za tamtego posta....

osobiscie bym Ci polecal AMD MP, jednak jesli chodzi o jakosc to Pentium IV 3,06 HT.

HT to skrot od hyper watkowosci, a polega to na tym, ze jesli masz takiego procka i plyte, ktora wykorzystuje HT, to jeden procesor w Windows\'ie jet widziany jako dwa (cos jakby byl wirtualny) - inaczej dzielone sa obliczenia, dzieki czemu czas miedzy zadaniem 1 a 2 jest skrocony do minimum. Wzrost wydajnosci na jednym procesorze z hyper watkowoscia jest rzedu 30%. Szczerze polecam takie rozwiazanie. Jest jedna wada - cena.... jeden taki Pentium\'ek kosztuje okolo 2tys. zl, a plyty sa czesto dostepne w sklepach tylko na zamowienie

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by robczan

naprawde, dzieki za porade. moze bys jednak nastepnym razem nie wyskakiwal z takimi postami tylko napisal cos mądrego ?

 

A. troche kultiry nie zaszkodzi

B. mówiłesz e cena nie gra roli to ci napisał co moesz kupić

C. drugi raz widze tego posta i drugi raz napisze ci to samo ( poza dopiskim o bluzgach bo tym razem ich nie ma)

D. odpoweidzi na pytania

- nie nie mozna, nie wiem jak to jest w przypadku inteli, ale amd ma blokady na XP( tych nowszych) żeby je odblokowac musisz przecignąć lakierem srebrnym po mostkach L5.

- najlepsze sa xeony ,ale cenę mają zawrotną.

- zalezy pod jakie procki. proponuje ruszyc zadek i poszukac bo jest teg w siebi sporawo. kilka linków www.2cpu.com

www.komputronik.com - sklep niezle ceny

i wszelkiego rodzaju forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do plyt podtrzymujace pIV 3.06

np asus wypscil P4PE ktora nadcaje sie na procki powyzej 3GHz , teraz wyszla nowa wersja tej plyty P4PE-GL (cos w tym rodzaju) wiec ta pierwsza cholernie staniala, jak wyszla we wrzesniu to kosztowala ok 800zl a teraz spadla do ok 420

zreszta to byla pierwsza plyta z chipem intela pod DDR 333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności