Skocz do zawartości

POJAZD 3D -= 1 samochodzik pomoc potrzebna =-


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

proponuje zrobić od nowa i niemartwić się że nadkola są kańciaste bo jak dasz msmooth to się zaokrąglą :)

 

a i modelowanie ze splainów polega na tym że narpierw robisz w miarę prostą siatkę a potem ją zagęszczasz

 

bo jak zrobisz tyle wertexów ile ty to się zgubisz i guzik zrobisz

 

[piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby zrobic okragle kanty muissz na punkcie ( vertex) wybrac prawym guzikiem myszy Beizer i po sprawie :))) potem mozesz sobie go jescze modyfikowac do zadowlajcaej okraglosci

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukalem znalazlem i jak narazie zrobilem przymiarke na kolor kroty wam pasuje ?? ja mam narazie duzo czasu ( modeluje odnowa :( ) wiec jeszcze moge zmienic kolor ale moj faworyt to zielony :).Mozecie mi powiedziec jeszcze ( poczatkujacy jestem no :)) skad te dziwne ciapki ?? na podlodze i scianie i jak je zredukowac ... na poczatek idzie kolor czarny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to juz chyba ostatni jest dosc pozno 23:57 a do sql czeba jutro wstac :( okej wszelkie pomoce i propozycje mile widziane za jakis czas updejt ale juz ten wlasciwy :) ( zeby tylko nie zrabali zabardzo [mruga] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i stalo sie to co wczesniej myslalem ze sie nie stanie stalo sie :P modeluje nurbsami :) moze cos juztro wrzuce z wypocin.Bardzo mi sie podoba ta metoda moge sobie robic punktow ile chce :P ok to do upayta za niedlugo

[heej]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jesli masz przy tych renderach jakies zrodlo swiatla i wlaczone rzucanie cieni....to ustaw cienie typu Ratraced Shadows to nie powinno byc jjuz tych ciapek:)

 

 

pzodr

 

P.S.

kiedy 2 odslona?:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie boj przerwy nie bedzie :) wszystko pod kontrola aaa i nie paczcie tez na to bo ta fura co robie to model z 98r blueprinty mam od modelu troszku nowszego wiec pwene detale beda sie roznic to do kolejnego ubdata

[spox]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na dzis juz chyba tyle znajde wolny czas to bedziemy jechac dalej :) aaa nikt nic dalej nie wiem co z tymi felgami ?? jak je robic a jesli chodzi o ciapki to nawet dalem ten RCS i nic to nie dalo :(.Rowkow nie bedzie :P wszystko ladnie pieknie bedzie.Oka to ja uciekam papsy[papapa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo specjalnie dlaciebie zblizenie na laczenie blachy tak beda laczone poszczegolne elementu karoserii ale ostatnio wpadl mi do glowy ciekawy pomysl zobaczymy co z tego wyjdzie :) a co do maski to jes chyba ok moze to rendery takie dziwne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis mniejwiecej polaczylem przednia czesc samochodziq do qpy ale jak juz mowilem ze mam pomysla tak auto bedzie wygladac trochu inaczej niz te wszystkie na forum szczegoly juz wkrotce i potrzebuje jakis dobry tutek do texturowania plisss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis z rana troszq zrobilem zabieram sie teraz za drzwi hmmm no i moj pomysl chyba wypali jednak bo mi sie tylu nie chce robic :P.I nadal mam problemy z texturami i vrayem poczebny jakis dobry tutorial do tych dwoch rzeczy naraz no i ten lakier jak dam bez mapy hdri to widzicie jakie efekty jakis taki sztuczny a jak dam mape hdri to reszta rzeczy jakas kolorowa wychodzi pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staram sie Pablo ale czasem poprostu nie chce mi sie odnowa wszystkiego robic wiec zostawiam trojkata czy 2 a co do tego mojego pomyslu to bedzie tak fura bedzie w garazu wpolzaslonieta jakas plachta bo mi sie nie chce robic tylu :P i w garazu beda jakies pierdoly mechanika wiecie o co chodzi wiec nie pozostaje nic inneog jak tylko czekac na kolejnu ubdejt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, moim skromnym zdaniem reflektory samochodowe to jeden z NAJTRUDNIEJSZYCH jego elementow i zadko widzialem realistycznie zrobione:(ja sam nie umiem jeszcze i ciagle mysle o nich i odkladam je na sam koniec mojego peżocika:)

 

tu masz link, do jednego tutsa o reflektorkach, sam reflektor moze zrob inaczej, ale material na szybke jest prosciutki i calkiem fajnie sie prezentuje

 

http://www.3dcar.kg/tutorial/less02.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pg wielkie dzieki napewno mi ten tutorial pomoze :) ale swiatelka sobie zostawie na koniec autka skoro juz pomagacie to moze pomozecie mi jeszcze jak zrobic plachte bo czesc samochodu bedzie przykryta :) czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj w szkole (nic w tym dziwnego :)) ale wlaczylem sobie na szkolnym kompie forum zeby zobaczyc na mojego vipa czy mi ktos nie napisal ( to szczegol ze wogole nic nie wpisujecie :( ) ale nie o to mi teraz chodzi na szkolnych monitorach moje obrazki sa straszne jasne ( a jasnosc na monitorach jest ustawiona bardzo dobrze ) z koleii na moim monitorze mam ok wszystko i jasnosc tez mam ustawiona optymalnie.Dlatego mam do was pytanie jak to jest u was ponizej macie 2 obrazki ktory lepiej wam na monitorach wyglada.1 obrazek to jasnosc bardzo dobra dlamnie a 2 mniej wiecej dla tego szkolnego monitora wybierajcie ja sie dostosuje bede najwyzej pociemniej moje prace....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności