Skocz do zawartości

Projekt Centrum Re4kreacyjnego W Wieliczce


Dejot

Rekomendowane odpowiedzi

Jest To Projekt Semestralny, Przedstawai Dwa Niezalezne Budynki, Jeden To Hala Sportowa ( Ten Betonowy) Drugi To Hala Basenowa. GŁÓwnym ZaŁoŻeniem Projektu ByŁo Stworzenie Dialogu MiĘdzy Dwoma Podstwawoymi Brylami. Wnetrza Bedziemy RozwiĄzywac W Drugim Semestrze Wiec Wtedy Pojawia Sie Ciekawsze Rednery, Wszelkie Komentarze Mile Widziene.

 

Projekt Jest Moj Wiec Tez MoŻna KomentowĆ. Co Do Maxa Jestem PoczĄtkujĄcy Wiec Chetnie Wyslucham Rad.

 

Milego Ogladania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawy pomysł z wstęgą wodną jako elementem spajającym dwie bryły.

Ale nie wiem czy to nie za mało...

Ciekaw jestem jaka jest funkcja przestrzeni przed obiektami (mowie o tych kaskadowych tarasach), w każdym razie chyba jest tam zbyt pusto (to zdaje się dach jest?) może tam jeszcze przydałoby się wprowadzić wodę?

Co do tego kwadratowego zbiornika na początku to sadzawka? może warto się pokusić o wprowadzenie tam wiekszej ilości 'zapętlonej' wody i rozwinięcia tego małego zbiernika do pełnowymiarowego basenu odkrytego?

I zastanowiłbym się też nad wyprowadzeniem jakiejś funkcji na zewnątrz, aby przełamać te zamknięte bryły (może jakaś gastronomia? bar ze stolikami na zewnątrz rozmieszczonymi pomiędzy wodną wstęgą?)

No i kwestja zieleni... Czy nie uważasz, że trawnik to za mało? być może przydałoby się wprowadzić troche zieleni wysokiej (np drzewa wyrastające z zagłębień w betonowej posadzce tak,że człowiek spaceruje między ich koronami?)

Pomysły można mnożyć, ale generalnie zastanowiłbym się nad uczłowieczeniem wielkich betonowych powierzchni

pozdrawiam i owocnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł niezły ale jeszcze będziesz musial włożyć sporo pracy w niego aby zrobic z dobry projekt - założenie naprawde niczego sobie :) Na początek kilka kwestii technicznych - wydaje mi sie ze rampa dla samochodow jest o wiele za krotka - przy parkingu dla max 20 samochodow moze miec 20% pochylenia ... ale nawet wtedy aby wjechac na kolejną kondygnację powinna miec conajmniej 15 metrow ... a wyglada na to że ma z 10 ... gdzie jest glowne wejscie do obiektu ? nie wiem czy dobrze mysle ale jesli jest pod parkingiem ... to powinienes zrobic cos przed nim a nie betonowa plyte - ta cześć wyglada jak zaplecze budynku. Milo by tez bylo połączyć ten ciag komunikacyjny po tarasach z poziomem "0" . Fajny jest pomysl z tarasami ale sa one oderwane od reszty - ich uklad wskazuje ze sa obslugiwane z parkingu ale nie maja z nim polaczenia i dziwnie kończa sie na tym parkingu dla kilku samochodów. Schody na tarasach jak i pochylnie sprobuj jakos wyodrebnic posadzka - i może jeszcze jakos polacz z woda ( na przyklad niewielki strumyczek oddzielajacy ciag pochylni od ciagu schodow z jakimiś kladeczkami ) jesli spajasz budynki woda - nie chowaj jej tak - powinno byc jej o wiele wiecej. Kwadratowy basenik w tej chwili jest wg mnie troszke wyrwany z kontekstu - chyba ze mialby szklane dno i doswietlal by kondygnacje ponizej ( taka sama role moglby mies strumyczek na przyklad )

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie trafia do mnie ten projekt. nie bardzo wiem jak konstrukcyjnie rozwiazales zadaszenie hali sportowej (wtegotypu obiektach konstrukcja odgrywa zasadnicza role i to ona czesto stymuluje wyglad zewnetrzny i odbior calego zalozenia) , co zrobisz by w upalne dni ludzie w hali z basenami sie nie ugotowali pod szklanym dachem?? glowne zalozenie czyli ów dialog tez do mnie nie trafia. obiekty sa podobnej kubatury niewidze przeciwwskazan by np malo zdefiniowana forme basenow niezastapic chociazby pólkulą. mysle ze tu bylby juz wiekszy dialog niz te dwie wydawaloby sie przypadkowe wzgledem siebie formy polączone wodną wstążką. nieodzowny w takich przypadkach jest tez kontekst. moze on tu pokazywac to tytulowe powiązanie ale go niestety niema.

co do renderów to proponuje zmienic widok, bo rampy wydaja sie niezgodne z przeznazceniem z racjiich spadku (zakladam ze nie popelniles tak prostego bledu i nie stworzyles zbyt stromego podjazdu) zewnetrzne schodki w ujeciu nr 2 chyba powinnybyc ze spocznikiem a na ujeciu 4 wygladaja jakby byly pod katem 45 st.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się nad konstrukcją, no i to szkło...istna sauna, woda będzie wrzeć w basenie...no i wogóle nie widzę żadnego powiązania tych dwóch obiektów-brył...zagospodarowanie otoczenia, dojść, dojazdów też na szybko wykonane...powtórze jeszcze słowa kolegów w/w...warunki techniczne - tabela z pochylniami...posiedź jeszcze nad tym, a rendery mogą być dla takich celów...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo założenie jak najbardziej tak. Same bryły jakby nie do końca dokończone w detalu.Konstrukcji nie widać. Zastanawiam sie jeszcze nad tymi tarasami czy muszą być takie płynne, bo wygładaja jak warstwice a można by troche to zgeometryzować. Fajny pomysł z tym graffiti. no i osobiście to bym chyab zaznaczył wejścia do budynków;). A z ta sadzawką to nie jest tak żle chyba. no i który to semestr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tu dialogu pomiędzy bryłami. układ terenu też nie jest ciakawy . jakiś taki nijaki cały ten projekt . wrzuć to na podkład i pokaż otoczenie. zagospodaruj działke w jakiś rozsądny sposób. poszukaj wspólnych elementów konstrucyjno - budowlanych obydwu budynków. wygląda na to ,że masz na uczelni młodą prowadzącą Cię osobe. jestem przeciwnikiem architektury dla subkultur a takiego czegoś wyrażnie tutaj poszukujesz -> ( grafiti , parking w formie skate parku ) !! poczytaj , poszukaj inspiracji. jeśli hala sportowa znajduje się na prostopadłościennym postumencie ,poszukaj w ten sposób wspólnego scalenia całości. eh ... zacząłbym od początku na Twoim miejscu , to jest poprostu kiepskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Radziewanowski czy Bulinski .Nie za bardzo widze powiazan miedzy tymi dwoma brylami,ani przez forme ani material.Moze ppowiaz je jakos ze soba jakas przewiazka>co do renderow jeszcze duzo nauki ale chetnie pomoge a tern jesty jakies 500 m obok mojego osiedla ,jak chcesz jakas pomoc to napisz na maila chetnie pomoge [email protected].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za opinie. sa dla mnie bardzo cenne. projekt niestety ,musialem oddac bo termin gonił ale doszedłem do wniosku który zaproponował kuback i poprostu zrobie od nowa. dla siebie. niestety nie moge liczyc n apomoc ze strony katedry ( chlopaki rly i prOOzak) wiedza dlaczego zapwene. wiec licze na pomoc z waszej strony. bardzo bym prosił gdyz chce sie uczyc i chce zrobic to fajnie .

 

to jak towarzysze - pomożecie?

 

 

za niedlugo pojawi sie nowa koncepcja. narazie musze odpocząc po sesji

 

pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeszcze ja sie dopisze :). Hmm, do klimatu miasta to kompletnie nie pasuje. Coz Radziewanowski - fajna katedra, ale raczej swoich ambicji tam nie zrealizujesz. Tak BTW wybieram sie tam w tym sem-nie ma to jak nic nie robic. Aha co do Pani Ewy hmm dalszy komentarz byłby nie na miejscu :). Co do renderów, to faktycznie sporo jeszcze przed tobą... Pozdrawiam z Wieliczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności