Skocz do zawartości

Program do zmiany jakości kompresji plików (wielu jenocześnie).


mariusz_b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie: Znacie program, który umożliwia jednoczesną zmianę jakości kompresji wielu plików?

 

Chodzi o to, że mam dużo (~200) plików graficznych zapisanych jako "still" i chcę je poddać kompresji grupowo (co zaoszczędzi sporo czasu), a nie każdy osobno.

 

Najlepiej gdyby program był darmowy i dostępny w internecie.

 

ps. z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Tylko dziwi mnie jedno: dlaczego ten sam obrazek kompresowany tą samą metodą (LZW) w photoshop-ie ma rozmiar 200kb, a acdsee 500kb? Chyba nie ma to żadnego związku, z tym, że mam wersję trialową acdsee 7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kompresja zalezala od tego czy wersja jest trial czy full to by bylo ciekawie. Pomyslcie jakby w demo max'a bylo ograniczenie np do 10k polygonow :P Dlatego uwazam, ze powodem jest albo jakosc, albo po prostu 'system' kompresowania obydwu progow. pozdro ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest identyczna (przynajmniej z założenia powinna- przy "takich samych" kompresjach LZW). System kompresowania jest stały i niezmienny- LZW. Natomiast dziwna jest tak duża różnica wielkości pliku, przy zerowej różnicy jakości.

 

EDIT:

Co do różnic w jakości w różnych wersjach programu: np. kiedyś były wersje trialowe div`x pro (nie wiem czy jeszcze teraz trial to obejmuje) ale kompresowały lepiej niż zwykłe, a z tym nie wiem jak jest :/

 

___

 

już 150 plików "przeorałem" ręcznie....

 

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności