Skocz do zawartości

Poser 5 - jak zacząć?


Gość tomekrynek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomekrynek

Witam wszystkich.

Poszukuję wszystkiego co pomoże mi poznać program do modelowania postaci, jakim jest POSER 5.

Proszę o tutoriale dla początkujących.

Szukałem wszędzie w necie i znalazłem, ale nie dla mnie, wszystko dla śr.zaawansowanych. Wiem, że na rynku jest książka, ale kosztuje ponad 60zł i do wersji 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ta ... najbardziej znienawidzony program przez grafikóf ;] jak ktos zobaczy model z posera w twojej scenie to jak zwykle pomysli ze poszedles na latwizne

 

naucz sie maxa , modelowania w nim a nie zajmujesz sie jakimis poserami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - nie do końca. Do momentu kiedy poserowa postać nie jest głównym elementem sceny, a "zapychaczem miejsca" to niech sobie będzie. Mnie krew zalewa, gdy ktoś umieszcza model z posera jako "postać 3d" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekrynek

Dziękuję za wypowiedzi. Tak więc panowie, co byście poradzili początkującemu "grafikowi". Od czego zacząć, mając do dyspozycji takie programy jak: 3ds max6,Cinema 4d 8.5, Alias Maya v6, LightWave 8.0, Vue 5 Esprit. Z jakich pomocy kożystać? Proszę nie pisać bym poznał photoshopa i corela :) , bo i takie odpowiedzi miewałem, a programy te znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, leć na maxa ;) a będziesz mieć tonę materiałów pomocniczych nawet w języku polszym.... ;)

 

A tak w ogóle to na początek najlepszy jest wingsiak (przy czym to tylko modeler), dobrze uczy podejścia do modelowańska, potem spokojnie można siadać do dowolnego softu i tylko rozwinąć podejście o narzędzia w danym softcie preferowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham - dokladnie ... ja mysle ze Wingsiu jest najlepszy na poczatek ... ;] przynajmniej nie mozna odrazu isc w rendering i walic ochy achy na boxa ze skylightem ;]

 

to przynajmniej skupi cie na modelowaniu ... a gdy juz bedziesz wiedzial o co chodzi to mozesz to sobie spokojnie wykozystac w maxie

 

ale i tak z zycia wiem ze nie zrobisz jak ci radzimy tylko jak ci podpowie intuicja ;] takze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności