Skocz do zawartości

Problem z projektem w Adobe Premiere


DAP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Proszę o Pomoc związaną z ADOBE PREMIERE.

Jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o obróbke video, a tym bardziej o Premiere i dlatego prosze was o pomoc.

Problem polega na tym, że przeciągając filmik(jeden z wielu w sekwencji) zrobimy w xvid do okna srodkowego bez problemu jest odtwarzany i widać go, natomiast po przeciągnieciu wszystkich filmików do sekwencji(ustawieniu kolejności itp.) i odtworzeniu/podglądzie całej sekwencji(w oknie po prawej) jedyne co widze to czarny ekran i słusze muzyke. Również po utworzeniu całej sekwencji w Divx5.2.1 720x480 jest czarny ekran i słysze tylko muzyke. :(

 

adobe_111.jpg

 

Przepraszam za moją amatorszczyzne i chętnie posłucham waszych rad.

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuje panowie za pomoc. Faktycznie aby cokolwiek robić w premiere muszą to być filmiki nieskompresowane. Jeszcze raz dziękuje za pomoc i wskazówki.

 

 

 

Przy okazji chciałabym zadać jeszcze jedno pytanie, a mianowicie :

 

Mam problem z zapisaniem w odpowiednim formacie całego filmu. Chodzi mi o to, że obraz nie jest na cały ekran - tylko jest na środku. :(

 

Więc jak zrobić, aby obraz był na cały ekran- co, jak i gdzie ustawić?

 

Proszę o pomoc i wskazówki panowie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc panowie mój materiał to nieskompresowane filmiki: pierwszy 720x480, a pozostałe są w 640x480.

 

Problem polaga na tym, że premiere jakby mi je skalował i cały film jest wyświtlany tylko na środku (paski czarne są na dole/gorze, ale również po bokach:confused: ). Cały film zapisuje w 720x480, więc że są paski na dole/gorze to ok, ale że jeszcze po bokach. :(

 

 

settings_divx.jpg

 

(i co tu wybrać aby było dobrze).

 

Co ciekawe jak kompresuje cały film w divx(ponieważ niewiem jak zapisać cały film jako nieskompresowany) to są jakiś przekłamania w divx 5.2.1 i jak juz mi wyrenderuje to są w filmie jakiś dziwne smugi i przekłamania.

Panowie, a może jest jakiś program dzięki, któremu skompresuje projekt z premiere do divx-a. (np.virtualdub lub cos tego typu - niewiem czy to działa).

 

 

 

Renderuje cały film w taki sposób(bo innego nieznam): File\Export\Movie...\

 

1.Jak to ustawić by było dobrze,aby obraz był na cały ekran lub tak aby czarne pole ewentualnie było tylko na górze i dole, a nie po bokach?

 

2.Czy jest możliwośc wyrenderowania filmu juz poskładanego(całego projektu) w postaci nieskompresowanej(zamiast odrazu do divx/dv), aby móc potem skompresować go innym programem(zamiast premiere - ponieważ w premiere mam problem z kompresją w divx-a - robią sie przekłamania) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dodaje jeszcze pasy po bokach - dziwne, ale jeżeli tak to zoom w effects controls.

2.No jasne, że idzie, wybierasz video for windows i configure chyba dajesz uncompressed, no a potem do virtual duba i jazda...

No, a że robie sie przekłamania to już wina panów (i pań) z adobe, tak już jest i juz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze się spytać o jedną rzecz panowie, a mianowicie o efekty.

 

Jak ustawić czas trwania efektu?

 

np.: jeśli mam filmik(jeden z wielu w sekwencji) który trwa powiedzmy 6 sec i chciałbym aby np. efekt Blur aby zaczynał się w 5.30 sec i trwał do 6 sec.

 

Właściwie to chodzi mi o przejścia miedzy filmikami w sekwencji - chciałbym dać miedzy nie np. blur lub cos innego, ale niewiem jeszcze co - moze macie jakieś pomysły.

Dziekuję za odpowiedz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monczalos

ja natomiast mam problem z przejsciami miedzy scenami (transitions) mianowicie nie wiem czy dokladnie robie to jak trzeba ale na monitor nie pokazuje mi tej animacji przejscia wyjasni mi to ktos? prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhm... a obraz zacina sie na jakąś sekunde... to przejście trzeba wyrenderować, bo twoja maszynka nie wyrabia z podglądem w RT; że już nie będę wspominał nad użytecznością tycg wytworów chorej wyobraźni jakimi są przejścia, jedyne co można wykorzystać to cross disolve i deep to black (czy jakkolwiek sie to pisze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monczalos

lol ja mam 1,4 GHz i 5125 ddram co to nie ciagnie tego ?!?!?! no coz ale poradzilem sobie i zastosowalem maski z flasha ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol ja mam 1,4 GHz i 5125 ddram co to nie ciagnie tego ?!?!?! no coz ale poradzilem sobie i zastosowalem maski z flasha ;]

Chciałbym mieć płyte, która tyle ramu obsłuży :P, ale tak na poważnie, to po dłuższym używaniu to ci zapcha te 512 ramu, a jak masz dołożone jeszcze jakiś filtr na tych filmach, albo używasZ jakiś chorych przejść rodem z boris red, czy hollywood fx to nie ma szans., poza tym 1.4 GHz to wcale niejest dużo dla premiera, ten program przeżera dużo mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panowie - chciałbym po raz kolejny spytać was o Adobe Premiere, a mianowicie o efekty. ;)

 

Jak np. zrobić tzn. efekt flasha(chodzi mi o błysk). Np. przed pojawieniem sie określonego mojego napisu chciałbym aby byl tzn. błysk i nastepnie pojawił sie napis.

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności