Skocz do zawartości

komp???


gordon13

Rekomendowane odpowiedzi

[pomocy]Cześć mam zamiar kupić nowego kompa powiedzcie co sądzicie o takim AMD Athlon 2200+ karta graf GF FX-5200 AGPx8 128MB DDR TV-out, 768MB DDRAM\'u no i dysk 140 GB nie wypisując innych rzeczy.[pomocy]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sprzet super...

zgadzam się z przedmówcą... nie oszczedzaj na płycie głównej... to jest kręgosłup komputera.... polecam wybrać jakiś model ASUS\'a lub ABIT\'a... obradzam płyty ECS\'a... zbyt wielu moich kolegów miało problemy przy tych płytach.. to kontroler padł, to \"zadyszki\" przy pracy w systemie.. jedym słowem nie płyta dla grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj ge FX 5200 bo to szajz,jakoscie porownywalny do ge 4mx :/

lepiej juz jakis radek lub poszukaj dobrze a w tej cenie tzn kolo 600-700 juz mozna kupic ge 4 titanium 4200 :) przynajmniej u mnie kosztuje 700 zeta made by creative

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fleczer

Polecam rodeona 8500QL, ale jest problem z dostaniem tego jeszcze na rynku, i oczywiście orginał z ATI, chyba ze dysponujesz kasą to coś duzo wyższego jak np:rodeon9700pro,,,ale tu juz dość pokaźny wydatek

 

/pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

jezeli juz FX to chyba lepiej 5800 ultra,

lub radka zakupic.

Dysk za duzy.......zejdz ponizej 120giga,

nie dopisales jakiego systemu uzywasz

Z plyt polecam Enmic lub Epox

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam mainboard MSI swietnie sie u mnie sprawuje

a co do graka to lepie radeona sobie kup moze ati nie ma najlepszych driverow ale jest o wiele lepiej rozwiazany problem chlodzenia jak w GF fx i z porownania cenowego jest tansza

a z doswiadczenia to jest super jesli chodzi o podlaczanie 2 monitorow i tv

tu musze powiedziec drivery sa super

co do grania tez sie nadaje nie tylko nadaje jest poprostu cool tyle ze pewne gry np GUN METAL nie leca pod radeonami

bo sa programowane wylacznie na GF ale gra nie jest najlepsza wiec mozna se odpuscic

hd 140 co ty file server robisz ??

mam nadzieje ze hdd jest w miare szybki

ja bym polecala mala scsi z systemem i programami a 140 jako file hdd uzywac

w sumie zrobisz jak chcesz

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak MeG, polecam plyte MSI na czipsecie VIA KT 400 lub 400A, ewentualnie na nForce, bo podobno niezle wymiataja!

Natomiast troszke bez sensu jest kupowac 768MB RAMu - po co zawalac sobie 3 sloty, Kup sobie 2x 512 MB DDR 333, zawsze bedziesz mogl w przyszlosci dodac kolejne 512MB ! Pamiatki sa tera smiesznie tanie, szczegolnie warto minimalnie doplacic i kupic Kingstona z dozywotnia gwarancja!

 

Co do grafy - mnie tam styknie TI4200 + softquadro + MAXtreme, z tym gry mnie w ogole nie interesuja. Wiec z tym Geforce FX to pewnie dobry pomysl, ale czy nie tanszy bedzie Radek 9700 ?

 

tyle ode mnie

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie mozna juz kupic 1 gig ram ddr do tego i nie zawalasz 3 slotow tylko jeden

eventualnie kupilabym 2x 512

co do nforce wymiataja i to jak !!!zwaszcza w grach a co do graka to mozna zawsze kupic 9500 +256 mb i pozmieniac troszke drivery / otwozyc sobie dodatkowo pare pipelines 4 chyba juz nie pamietam / i miec karte 9700 i cena jest b.przystepna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

no wlasnie.....zapomnialem ze od grudnia tez mam NF 2..hehe:)

polecam

 

tylko nie Leadtek\'a (ktora ja mam) architektura do &\'§$/%&$ y ,

tu Asus jest calkiem ok.

 

kompek mi pare dni temu siadl i juz zacieralem rece , ze ja wymienie ,

a tu sie okazalo ze to ...........kolejny zasilacz:( szkoda troche

 

pozdrawiam

 

PS: aha, plusem jest , ze NF 2 przekroczysz bariere 3giga dla Sockel A,

barton chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

1. powyzej podane przez kolezanki kolegow porady, sugestie sa naprawde dobre i nie mowia o \"pierdolach \" czy konfiguracji kompa do gierek.............troche wiec mnie dziwi Twoja reakcja........

 

2. sciagaj sobie ile chcesz z sieci,

Piszac o wielkosci dysku mialem raczej na mysli ograniczenia, problemy z ktorymi mozesz sie spotkac (moze byc na przyklad nie rozpoznany pomimo wgrania nowego BIOSu)

znany jest problem z wielkoscia powyzej 128giga, ale i mniejsze (powyzej 100) czesto przy konfiguracji (nieszczesnej) plyta- dysk nie zostaje rozpoznany wlasciwie. Tu trzeba troche kombinowac

 

Jezeli sobie z tym dobrze radzisz.....to sorry

 

osobiscie wybralbym mniejszy ,

lub dwa.

W przypadku jednego dysku do pracy i ciaglego sciagania z sieci, zastanowilbym sie nad dobrym jego podzielem.

Niektore partycje pochowal .........itd....itp........po co?

to chyba wiesz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz wybrałem inny Athlon 2400 + płyta główna MSI-6712 pamieci 2 x 512 DDR 333 karte ATI Radeon 9100 128DDR Dysk Twardy Maxtor 80 GB 8MB Casche i reszta to już niebęde wymieniał bo szkoda czasu na CDROMY i inne pierdoły.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecałbym tak jak zwykle karte Gainwarda GeForce 4 Ti4200 128 DDR.

Radeony osiągają gorsze wyniki w benchmarkach i gorzej sprawują się w maxie, no chyba że bardzo zależy ci w grach.

Co do Płyty Głownej polecam ci Solteka.

Najnowszy model na nForce 2! z obsługą magistrali 333mhz i Dual DDR 333mhz i AGP 8x (konieczne do dobrej karty) zapłacisz 480zł.

Co do dysku to liczy się również jego szybkość. Polecam Segate Barracuda 7200obr ATA 133. Taki 120 Giga dysk kosztuje 600zł.

No taki sprzęcik ładnie by ci chodził.

Gorąco polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności