Skocz do zawartości

[wnetrza] home theater


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gdzie glosniki?

 

edit:

mi sie nie podoba

ale ja nie o tym co i dlaczego bo szkoda sensu.

smutne jest to ze sans potrafi i to na najwyzszym poziomie, i w tym przypadku tez moglo byc na najwyzszym poziomie, tymbardziej ze inwestora stac na wysoki standard. niestety durni zleceniodawcy maja gust z "pani domu" i ograniczaja swietnego projektanta. oczywiscie oni beda uzytkowac i to dla nich jest a nie dla sansa, co nie zmienia faktu ze wyszlo tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ... wykonanie jak zwykle rewelacja sam koncept też ok, Nie będe wnikać w to że oglądanie filmu ok 2,5 godz może stać się męczarnią na tych sofach , lecz jedna rzecz nie daje mi spokoju ..... skąd wziąłeś te stoliki ?????? czym się kierowałeś ?????? chyba poszedłeś na łatwizne , jest to rzecz , która w mojej ocenie obniża znacznie poziom całego projektu i Twojej doskonałej pracy....

pozdrawiam/kuback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuback - hmm te sofy beda robione pod projekt przez tapicera, nie bedzie to fotel ale bardzo gleboka i niska sofa wiec z komfortem nie powinno byc problemu. klient nie chce miec audiofilskiej sali tylko dla siebie ale chillout sprzyjajacy towarzyskim spotkaniom dla minimum 8 osob.

stoliki mialy byc totalnie proste tak jak i calosc. nawet na sile wstawilem ten badziewny fotel bo klient "ma potrzebe posiadania gadgetow". strasznie mnie mecza te pstrokate kolory ale i tak wiem ze sie to zmieni i znow zostane oskarzony przez klienta o ten zimny i nudny minimalizm :D

finalnie pewnie znajda sie tony zwykluch poduszek kazda w innej tkaninie i w innym kolorze, dziesiatki obrazkow, plakatow, jakies plyty z podpisami artystow

i inny badziew.

 

peter muler - 3- :P glosniki sa wbudowane w sciane z ekranem projekcyjnym i w sufit (konstrukcja drewniana wypelniona welna mineralna, pokryta tkanina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może trochę teraz ja :)

 

Jeśli chodzi o wykonanie to wszystko jest tak jak powinno być..troszeczke na pierwszym screenie..lampy w syficie coś mają z materiałem nie tak..ale... żaden postronny widz na to nie zwróci uwagi...tylko my mamy lekkie zboczenie na punkcie matriałów w wizualizacjach i innych detali, które to tworzą całość...w końcu to my najpierw szybkim ruchem oglądamy całość a potem szybko przechodzimy (i bardzo wnikliwie) oglądamy detale..nie pod względem całości ale metody, sposobu i efektu wykonania.... postronny widz nie mający nic wspólnego z grafiką nawet się nie będzie zastanawiał czy ten ..czy inny materiał pasuje i czy dobrze leży. Widz po prostu ogarnie całą scenę jako całość. Uffff...ale zrobiłem dygresje ..mam nadzieje że mi wybaczycie ;). Dlatego co do wykonania technicznego to jest z wyższej półki...

a szkoda że wykonawca lub zleceniodawca obcina skrzydła designerom...i nie pozwoli na pełny,wypaśny design wegłóg naszych planów (no ale tak to jest) a jestem na 100 % pewny że gdyby nie ramy i dyby w jakie został zakłuty SansSerif i jego możliwości, praca byłaby olśniewająca.

 

I trochę o stronie niezależnej od SansSerif-a...a mianowicie o aspekcie funkcjonalnym. Po pierwsze ściany są obite (chyba) gąbką i mateiałem jak w zakładzie zamkniętym... co stwarza dziwne skojarzenie...poza tym jest to szalenie niepraktyczne rozwiazanie...bo po jakimś czasie komu by się chciało PRAĆ ściany..a te jako iż mają jasny kolor szybko będą się brudzić (bo z tego co widać na screenach nie jest to ani skóra ani żaden ze ścieralnych materiałów) ? Poza tym jak już wspomniano wcześniej to wygoda w siedzeniu i oglądaniu filmu...hhmmm... ciekawe jaką pozycję najlepiej będzie można przyjąć aby w miarę komfortowo przesiedzieć/przeleżeć 2 godziny filmu....czy ma to być pozycja leżąca z mocno zgiętym karkiem (skrzywienie kręgosłupa gotowe) czy ma to być pozycja siedząca ale bez wyraźnego i stabilnego podparcia pleców, ponieważ z tego co można widzieć jest tak że za duża jest powierzchnia siedząca a za małe opieradło...przez to jeśli ktoś będzie chciał oprzeć plecy ...nogi nie będa spoczywały mu na podłodze i będą ani leżeć w całości na siedzieniu ani spokojnie leżeć na podłodze. I tak samo jest z sytuacją... jesli ktoś będzie chciał mieć nogi spoczywające na podłodze...jego plecy nie będą podparte niczym.

Taka sytuacja wymusza częste zmiany pozycji siedzących ...a przez to nagminne wiercenie się :) co może zaowocować wpienieniem się współoglądaczy.... takie to stwarza wrażenie. Kurcze ale wyjaśniłem..trzeba to było napisać w 1 zdaniu a mianowicie takim, że proporcje pomiędzy powiedzchnią siedzącą a opierającą jest zbyt duża i odwrotnie proporcjonalna. A powinna być proporcjonalna tzn. tak, która zapewni maksymalny komfort korzystania i użytkowania.

 

Oppsss...ale się rozpisałem...mam nadzieje że mi wybaczycie tego dość przydługiego posta.

 

Wrażenie estetyczne 5.0 (wykonanie techniczne)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden postronny widz na to nie zwróci uwagi...tylko my mamy lekkie zboczenie na punkcie matriałów w wizualizacjach i innych detali, które to tworzą całość...w końcu to my najpierw szybkim ruchem oglądamy całość a potem szybko przechodzimy (i bardzo wnikliwie) oglądamy detale..

 

jasne.

downlight modular duel recessed. sofa o konstrukcji podobnej do np. moroso springfield :D

 

dzieki za wszelkie komentaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lampki to nie chodziło o samą lampkę ale o materiał (eehhh ja to się zawsze przyczepie ...ignore me ;) ).... a co do sofy...no to rozwiałeś moje wątpliwości tą miłą panią która z taką gracją i wdziękiem pokazuje mozliwości sofy :D. Jak wcześniej...... pracka jak to mawiają nasi sąsiedzi zza oceanu : WELL DONE :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, na pierwszym obrazku troche za blisko chyba kamera , i map sie rozmywa i widac ze plaskie, hmmm, ale pewnie i tak to poprawisz,

te zaslony troche daja dziwny efekt wiedzac ze sala jest schodkowa pozniej masz zaslone ktora zastawia obita sciane a zaslona konczy sien a poziomie brzucha, taki dziwny dialog sie tworzy , niby za zaslona nic nie ma ale fakt ze wisi dosc wysoko to daje ochote tam rzucic okiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności