Skocz do zawartości

Animacja \"Pożegnanie\"


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem zaprezentowac kilka obrazkow z mojej animacji, ktora jest ciagle w produkcji. Jej ukończenie planuje w przeciągu kilku miesięcy. Jestem na etapie kompozycji i powolutku będe zabierałsie za teksturowanie. Animka ma tytuł \"Pożegnanie\" i mowiąc w skrócie będzie to scena pożegnania kobiety ze swoim zmarłym kochankiem. Więcej szczegułów narazie nie zdradze, ale scenariusz jest raczej interesujący :)

Ponizej zamieszczam kilka obrazkow z obiektami ktore do tej pory zrobilem, z pozoru mogą sie wydawać ze nie bardzo pasują zeby je umieszczac w jednej animacji, ale poczekajcie na efekt koncowy.

Pozdrawiam.

016.jpg -to jest glowna bochaterka :)

 

auto12.jpg -Porshe 911 Speedster 1989

 

cmentaz08.jpg cmentaż, jeszcze w fazie produkcji

 

kaplica04.jpg

 

nagrobki03.jpg

 

konik6.jpg - no i taki głupi konik :)

 

Czekam na oceny i uwagi.

Pozdrawiam. [heej]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety brak GI od razu daje po oczach, wszystko wydaje się trochę sztuczne. Osobiście bez Final Rendera już nic nie robię, bo to nie ma sensu.

 

Natomiast bardzo podoba mi się misiek :D

Tu nawet bez GI oświetlenie jest spoko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...fajna animka...tylko musissz jescze nad ttexturowaniem terenu popracowa.c...i moglbys zrobic lepszy ogien :)))

 

El!Wieczor- jesli masz super kompa aby renderowac przyuscpmy na to 4000 klatek w FR to prosze bardzo....

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? ten konik polny przypomina mi troche modele z gierek z przed 2 lat z rozmazanymi texturami, z zastosowanym blurem abu zoptymalizowac grafe, u ciebie jest podobnie, sam model nie budzi zastrzezen, tylko popraw texturke na ;)odwoku;) i troche bardziej *wydlub* oczy tzn. wez wymodeluj je :)

ale jest [spox]

pozdr -- KulexY![piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No to musze sie teraz obronić :P

Co do jakości tych renderingow to oczywiscie nie są dopracowane, bo to są PRÓBNE RENDERY!! Praktycznie żaden obiekt nie ma jeszcze tekstur wiec komentaze na ten temat są zbędne. Chciałem ty zaprezwentowac to od strony samego modelu -tylko i wyłącznie, wiec nie bawilem sie z oswietleniem, mgłą na cmentażu itp.

Co do tej trawy to wiem jest zła, ale własnie jestem na etapie jej tworzenia więc na pewno nie bedzie tak wygladac.

 

Aha, teraz te obrazki u gory powinno widac, bo umiescilem je na innym serwerze. Serwer PIWKO.PL to SYF!!!! :mad:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do animacji \"Pojedynek\" to mozna ją pobrac z mojej stronki www.jbascik.website.pl

Nie umiesciłem na stronce jeszcze żadnego działu do animki \"Pożegnanie\" ale zrobie to niedługo.

Zresztą większość moich prac mozna zobaczyc na łamach tego serwisu:

Pojedynek w dziele Animacje

a obrazki w Galerii pod Janusz \'Yano\' Baścik.

..aha jeszcze jedno co do Pojedynku, jest on do pobrania, ale podzielony na 4 pliki rar bo głupi serwer nie pozwala na przechowywanie plikow wiekszych niz 5MB :[ Jak ktos zna jakis fajny darmowy serwer gdzie nie ma takich glupich ograniczen i konto wiecej niz 50MB to dajcie znac :P

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El!Wieczor- jesli masz super kompa aby renderowac przyuscpmy na to 4000 klatek w FR to prosze bardzo....

 

WoW, dopiero teraz zobaczyłem rendera cmentarza itd. wcześniej mówiłem o tych na stronie ;)

 

A co do super kompa, to myślę, że super komp na 4000 klatek animacji to 4000 super kompów w LANie :D, bo inaczej to naprawdę się pochlastać można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

A JA MYSLALEM ZE TO SCREENY Z \"SIMS: POZEGNANIE... \"

 

cmentarz mi sie podoba

 

[piwo]:D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po kilku dniach pracy zamieszczam kilka obiektow, ktore oteksturowalem. Wszystkie teksturki są robionae całkowicie ręcznie w Photoshopie, bez kożystania z gotowych.

Zobaczcie:

 

cmentaz12.jpg

 

cmentaz13.jpg

 

cmentaz14.jpg

 

cmentaz17.jpg

 

Ocencie te teksturki :) Co o nich myślicie?

Pozdrawiam

[heej]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej nieobecnosci postanowilem odkopac ten temat i wrzucic jakies uaktualnienia :) Niewiele z tym robiłem, ale ostatnio znów sie troche wziąłem. Leń jestem i tyle :D

Zobaczcie i oceńcie, mile widziane wszelkie uwagi i propozycje.

 

cmentaz29.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka zapowiada się całkiem sympatycznie :)... ale moim zdaniem brakuje \"szarości\" -jest za bardzo \"sielankowy\" ;) -cmentarz nawet w dzień powinien zachować swój klimat... przejdź się kiedyś na stary cmentarz... tam nawet marmur jest matowy i bez połysku. Na twoich grobowcach na krawędziach zabardzo widać refleksy świetlne -moim zdaniem to niepasuje i \"pachnie\" nowością... a na nowości na starym cmentarzysku raczej nie ma miejsca. (chyba, że będzie to spodkanie z aniołem przy wschodzącym słońcu ;) )

-Trzymam kciuki-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba masz racje ROback, kolory troche zbyt sielankowe. Przyciemnie troche scene, ale nie chce znowu żeby było zbyt ciemno bo wtedy znowu nic nie widac. Ten ostatni obrazek jest w szczególości troche za jasny. Poprawie to i wrzuce wkrótce jakis render.

[spadówa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując wczśniejsze rendery do aktualnych od razu widać postępy!!

 

Faktycznie aktualny klimat nie pasuje do zamierzeń scenariusza, ale rendery mi się podobają.

Taki sielankowy nastrój też ma swój urok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje teraz nad oświetleniem, troche pozmieniałęm ustawienia, ale niewiele. Jak dam ciemniejsze światło to wszystko wygląda mniej efektownie, więc chyba zostawie tak jak jest. Powiedzcie czy sie wam podoba. Wszelka krytyka mile widziana.

Trawa na drugim obrazku jest za jasna, ale to zależy od położenia kamery, pod innym kątem znów jest ciemna, postanowiłem że będe to korygował przy renderowaniu konkretnych ujęć.

 

cmentaz36.jpg

 

 

cmentaz37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów po małej nieobecności postanowiłem wrzucić jakis update i odświerzyć temat. Długo nic nie pisałem, ale to nie znaczy że nic nie robie, przeciwnie, prace nad filmem idą pełną parą. Mam narazie zrenderowanych kilka ujęć, oto obrazek z jednego z nich:

 

cmentaz46.jpg

 

Oceńcie sami i napiszcie coś.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, no.. musze powiedziec ze sprawa nabiera wdzieku ;)

 

powiem szczerze ze pierwsze screeny wygldaly fatalnie.. ale im dalej tym lepiej....

 

mam tesz pare uwag:

 

1. Uzywaj renderera w GI i skylight, bo jesli nawet takowego uzywasz to wogole tego nie widac... sceny nadal sa zbyt PLASTIKOWE...

 

2. Jak robisz textury to rob je w duzych rozdzielczosciach.. tak 1500x1500, bo na wiekszych obiektach widac rozmycia... co strasznie psuje odbior

 

3. ogolnie... modeling jest spoko.. no ale dopracuj te textury... psuje troche calosc.. popracuj przede wszytkim nad doborem odpowiednich szaderow... bo mam wrazenie jakby wszystko bylo w standardowym Blinn\'ie

 

4. i taka uwaga postprodukcyjna.. dodaj lekkie ziarno, tylko aby lekko nadac szorstkosci calosci... i nadac klimatu.

 

5. no i laska ma glowe za duza do reszty ciala...

 

to narazie tyle...

pozdrowienia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Szkoda tylko, że już troche za późno na takie zmiany. Arnet, GI raczej sobie daruje, bo to jest animacja i renderowałoby sie wieki. I tak renderuje sie teraz średnio 5 minut 1 klatka, a uwierz mi, że termin mnie bardzo ściga i musi sie to robić szybko, poza tym chyba by to było techniczne niemożliwe, ze względu na trawe którą tam mam, jest z nią dużo kłopoty zeby ją oświetlić, i GI by nie zdało egzaminu. Co do rozmiaru głowy to faktycznie chyba masz racje, jest troche za wielka, ale z tym też bedzie kłopot żeby ją zeskalowac :| ale coś pokombinuje. Co do tekstur to jednak nie rozumie, wszystkie są w dużych rozdzielczościach, o których teksturach mówisz??

...aha a co do postprodukcji, to ziarno będzie, już było w planie :D

Pozdrawiam i czekam na kolejne uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yano, chodzi o textury grobow, pni drzew... sa strasznie \"mdłe\"... wiec jesli to nie rozmiar textur to ich bumpmapy badz same shadery psuja wyglad...

co do GI... w fR dalo by sie zaaplikowac szczytpe GI niewielkim kosztem, aby trzymac sie ponizej 5min/klatke, no ale jesli termin goni, to mozna troche wyluzowac

 

pozdro :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie sie uczysz ze robisz animacje na dyplom?

i dla czego czas ciebie goni jezeli dopiero początek roku jest? chyba ze to nie taka praca dyplomowa o jakiej mysle (czyli taka na zakończenie szkoly srednie ew. wyzszej), Ps. Ja tez zrobilem film na dyplom w mojej szkole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaaaardzo ładnie CI to idzie...w szczególności kompozycja i ujęcia!! Gdybyś jeszcze spróbował renderować czymś z GI to podejrzewam, że byłoby powalające... Baaardzo ładne kolorki - podoba mi się... kolorystyka mnie powaliła... pikne to!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian - uczyłem sie w Bielsku, \"Bielska Wyższa szkoła Biznesu i Informatyki\" specjalność \"Komputerowe wspomaganie projektowania\" Wybrałem tą szkołę własnie ze względu na to że podobno mieli uczyć grafiki komputerowej. \"Podobno\" bo nie wiele jej tam było, niwestety... a praca to potpostu praca dyplomowa do inżyniera :D bronie sie w drugim terminie, bo nie zdążyłem tego jeszcze zrobic, a drugi termin to coś koniec pazdziernika, czyli już bardzo niedługo :| ...a pracy w h.....

SCORPI, M@Ti, dzięki za miłe słowo :)

Trawa to Shag:Fur :D było z nią duuuużo kłopotu żeby fajnie wyglądała i sie animowała, ale chyba sie udało :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko i zwiezle , wypas na maxa, chcialbym te animacje zoabczyc, ciekawy pomysl bardzo dobre wykonanie, mi przypadlo do góstu, pozatym lubie cmentarze hehehehe :D :D :D , i widac ze kosztowalo ciebie to mnóswo pracy i cierpliwosci co tez sie ceni, cel jaki chcesz osiagnac robie wrazenie w twej wytrwalosci i gratulacje juz z góy za umiejetnosci :D ( kurcze cos sie tu czuje ze ktos tu rymuje hihihi :P :P )

 

 

Powodzenia , bedzie ci potrzebne :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po znów baaaardzo długiej nieobecności, znów odkopuje ten wątek.

Nie robie tego bez przyczyny, ponieważ niedawno ukończyłem pracę nad animacją :) Do zrobienia został już tylko dźwięk (a może aż...).

Postaram się jak najszybciej dokończyć wszystko i wkrótce dam wam linka do filmu. Mam jednak problem gdzie to umieścić -mowa tu o pliku ok. 20-30 MB

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności