Skocz do zawartości

uwaga lamer (pytanie)


Gość to_mek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość to_mek

Witam, jak w temacie, zaczynam sie bawic grafika 3d .

 

Jaki program polecilibyscie mi jako poczatkujacemu do tworzenia 3 wymiarowych obiektow (chodzi mi o ludzi)

 

W chwili obecnej raczkuje w Poserze 5.

Ktory z programow tego typu (tworzenie/animacja obiektowy \"żywych\") jest w tej chwili na rynku najlepszy ?

 

Pozdrawiam

 

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm...

 

Poser jest troche dziwny.. z kilku wzgledow..

 

1. Ty nie modelujesz czlowieka, a tylko ustawiasz parametry

2. Ma wiele bugów, np po nalozeniu ubran i zmianie pozy, cialo przeswituje przez ubranie

3. To samo tyczy sie u faceta jesli chodzi o penisa... jesli go włączysz.. wystaje ze spodni :)

4. Na poczatek proponuje wlasnie 3dsmax... Mozesz zrobic trick, ze ZAPROjektujesz sobie postac w POSERze, a potem eksport do 3dstudio.. (ap. wlosy nie chcą sie eksportowac!!!).. i w 3dstudio nakładasz materiały, animujesz (Charakter Studio)... ale zeby robic takie cos, musisz koniecznie poznac podstawy.... Proponuje zapoznac sie w studio z takimi pojeciami jak... obiekty, spliny, vertexy, face\'y.... a pozniej zabawa z modyfikatorami.. najwazniejsze...

 

BEND. TWIST, TAPER, edit spline, edit mesh, edit polu, UVW MAP...

 

Ew. proponuje jakąs knige.. Fajne są z HELIONA, tylko ze drogie jak diabli.. od 80 zł w góre.

 

Gdy uznasz, ze eksportowanie to troche za proste.. mozesz wymodelować czlowieka samodzielne w 3dsmaxie.. Wg mnie, najprostrza metoda przedstawiona jest tutaj...

http://www.max3d.pl/tutoriale/kurs10/krok1.htm

 

Powodzenia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam Softimage XSi ponieważ oryginałka do zastosowań domowych jest bezpłatna....

 

... no i chodzi na Linuxie...

 

a jak masz Windowsa i stać Cię na 3d Maxa to spoko... (nigdy nie polecam piratów..)

 

Poser jest dobry do tworzenia blueprintów ale nie polecam go bo wywala siatkę po imporcie do maxa i dalsza zabawa z CS a szczególnie z Physic nie ma sensu bo musiałbyś mieć High-Endowy sprzęt aby wygładzić dobrze siatkę...

 

Proponuję naukę Surface modelingu - tutorial masz zarówno w Maxie jak i w Softimage albo naukę BoxModelingu i PolyModelingu....

 

Nauka wcale nie jest trudna a efekt lepszy niż z Posera....

 

pozdrawiam[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności