Skocz do zawartości

pytanie o wizualizacje


curka

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie.

mam takie pytanie:

czy znacie moze jakies dobre zrodla na temat wizualizacji architektonicznych?

chodzi mi o teoretyczne podstawy, moze troche historii...cos co moglabym wykorzystac w pracy teoretycznej dotyczacej wizualizacji wlasnie.

moze znacie jakies ciekawe stronki albo ksiazki...?

bede wdzieczna za pomoc :]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widziałem kiedyś książkę wydaną po angielsku o grafice 3d. Mój profesor od k.w.p. mówił że jest to biblia grafika 3d. Było tam o początkach w 3d grafice - prymitywne modele na sprzęcie z lat 80 tych, było tam troche historii i bardzo dużo teorii. Nie pamiętyam tytułu, ale nie był zbyt zawiły i na pewno miał słowo 3d. Jest troche takich książek w czytelniach, zwłaszcza akademickich. Poszukaj tam.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

curka - hehe usmialem sie (avatar+ nick), a co o pytania, to ....hmmmmm, hmmmmm , mmmmm : wiesz.... jak ja cwiczylem arch to : wrizlem katalok IKEA : masz tam 350 stron z meblami i pomieszczeczeniami, ktore same w sobie wygladaja jak 3D, wiecie,.... zupelnie nie w polskim stylu, ... fajnie mi sie z nim pracowalo , i mysle , ze to jest rozwiazanie bo. ( uwaga, zlota mysl:) : PRAKTYKA CZYNI MISTRZA , > a w przypadku 3d , TYLKO i wylacznie praktyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog IKEA - niezły pomysł, zwłaszcza że mebelki proste do wymodelowania;-)

 

Ja polecałabym także nabyć książkę "podręcznik projektowania architektoniczno-budowlanego" Neuferta. Znajdziesz tam wymiary wszelkich sprzętów, ogólnie podstawy ergonomii (choć to tylko jeden z rozdziałów, bo to cegła straszna;-). W wizkach proporcje są bardzo ważne, do tego dobre oswietlenie no i oczywiście jakiś renderer różny od scanline`a;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dzieki ale zupelnie nie chodzi mi o praktyke (chociaz wiem ze cwiczenie czyni mistrza i tego zamierzam sie trzymac ;))

musze napisac jeden rozdzial mojej pracy dyplomowej tak teoretycznie o wizualizacji architektonicznej - po co, dlaczego, dla kogo, jak, od kiedy i takietam bzdety, poniewaz ma to zwiazek z czescia praktyczna.rozumiecie.

no ale dzieki.jakos sobie poradze.w koncu duza jestem ;)

pozdrawiam architektow ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności