Zobacz pełną wersję : pytanie o wizualizacje

curka
19-03-05, 12:04
witam serdecznie.
mam takie pytanie:
czy znacie moze jakies dobre zrodla na temat wizualizacji architektonicznych?
chodzi mi o teoretyczne podstawy, moze troche historii...cos co moglabym wykorzystac w pracy teoretycznej dotyczacej wizualizacji wlasnie.
moze znacie jakies ciekawe stronki albo ksiazki...?
bede wdzieczna za pomoc :]
pozdrawiam

siwy
20-03-05, 17:29
Znam jedno dobre zrodlo: www.max3d.pl
Pogrzeb w necie.

siwy
26-03-05, 00:37
Widziałem kiedyś książkę wydaną po angielsku o grafice 3d. Mój profesor od k.w.p. mówił że jest to biblia grafika 3d. Było tam o początkach w 3d grafice - prymitywne modele na sprzęcie z lat 80 tych, było tam troche historii i bardzo dużo teorii. Nie pamiętyam tytułu, ale nie był zbyt zawiły i na pewno miał słowo 3d. Jest troche takich książek w czytelniach, zwłaszcza akademickich. Poszukaj tam.
Powodzenia

polka dot
26-03-05, 11:13
chodzi Ci o sprawy techniczne takie jak robienie z projektow architekta czy bardziej vizualizacja w znaczeniu foto-rendera?

kurt_hectic
27-03-05, 21:44
curka - hehe usmialem sie (avatar+ nick), a co o pytania, to ....hmmmmm, hmmmmm , mmmmm : wiesz.... jak ja cwiczylem arch to : wrizlem katalok IKEA : masz tam 350 stron z meblami i pomieszczeczeniami, ktore same w sobie wygladaja jak 3D, wiecie,.... zupelnie nie w polskim stylu, ... fajnie mi sie z nim pracowalo , i mysle , ze to jest rozwiazanie bo. ( uwaga, zlota mysl:) : PRAKTYKA CZYNI MISTRZA , > a w przypadku 3d , TYLKO i wylacznie praktyka!

Wielka_Siostra
27-03-05, 22:18
Katalog IKEA - niezły pomysł, zwłaszcza że mebelki proste do wymodelowania;-)

Ja polecałabym także nabyć książkę "podręcznik projektowania architektoniczno-budowlanego" Neuferta. Znajdziesz tam wymiary wszelkich sprzętów, ogólnie podstawy ergonomii (choć to tylko jeden z rozdziałów, bo to cegła straszna;-). W wizkach proporcje są bardzo ważne, do tego dobre oswietlenie no i oczywiście jakiś renderer różny od scanline`a;-).

curka
28-03-05, 22:56
dzieki dzieki ale zupelnie nie chodzi mi o praktyke (chociaz wiem ze cwiczenie czyni mistrza i tego zamierzam sie trzymac ;))
musze napisac jeden rozdzial mojej pracy dyplomowej tak teoretycznie o wizualizacji architektonicznej - po co, dlaczego, dla kogo, jak, od kiedy i takietam bzdety, poniewaz ma to zwiazek z czescia praktyczna.rozumiecie.
no ale dzieki.jakos sobie poradze.w koncu duza jestem ;)
pozdrawiam architektow ;]