Skocz do zawartości

[wnetrza]łazienka


Wielka_Siostra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

oto kolejna łazienka "dla ludzi";-)

 

Wrzucam to na architekturę, bo chcę poznać także głosy oceniające estetykę tego przestronnego wnętrza;-)

 

Projekt jest w fazie powstawania, więc bardzo prawdopodobne, ze się jeszcze z pięć razy zmieni. Jestem otwarta również na Wasze sugestie (no, ale klient ma ostatnie zdanie).

 

Trzyma mnie oczywiście budżet, stąd np. blat obłożony płytkami, a nie kamienny, same płytki to też dolne stany średnie;-) W tym wypadku jednak skromny budżet jest po mojej stronie, bo nie trzeba było długo namawiać klientki aby zrezygnowała z kabiny prysznicowej a`la castorama, koszty brodzika również odchodzą, a drzwi prysznicowe zrobi się u szklarza;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

proponuję blat przy zlewie stworzyć nieco grubszy, takie 5cm wizualnie naprawdę wiele moze poprawić. koszty nie wzrosną aż tak bardzo, a ten na wizualizacjach jest troszkę zbyt delikatny. Może uda sie przekonać właścicielkę, do ciekawszych kinkiecików?

po lewej stronie zlewu przydałyby sie jednak płytki, za pół roku będzie tam w kącie syf.

ogólnie spoko, ale mam wrazenie, ze bardzo zachowawczo. niczym mnie nie ujęło,

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość makbol

bardzo ladne i z gustem. Te drzwi na ostanim renderze to drzwi do natrysku ?

Mozna wiedziec czym renderujesz i w czym to wykonałas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladne i z gustem. Te drzwi na ostanim renderze to drzwi do natrysku ?

Mozna wiedziec czym renderujesz i w czym to wykonałas ?

 

Tak, to drzwi do natrysku. Po prostu zamiast standardowej kabiny oddzieliłam część pomieszczenia ścianką umieszczając w niej drzwi prysznicowe. Uprzedziłam klientkę, że to może pomniejszyć optycznie łazienkę ( i pomniejszyło), ale nie miała nic przeciwko temu. Ja też nie mam;-) Projektowanie to sztuka kompromisów.

 

Renderuję - jak widać zresztą - VRayem. Wykonane w całości w 3DMAX R6.

 

Mało kto tu zagląda, ale może ktoś mi odpowie - skąd taka niska jakość obrazka? renderowałam na deafultowych ustawieniach VRaya, bez fotonów. Wyraźnie widać babole na suficie.

Użyłam dwóch świateł: Vray (za oknem) i omni ambient (no i GI;-). Na pierwszym obrazku włączyłam także direct, aby dać światło od okna.

 

Co należy zrobić, aby przy tak prostej scenie, z prostym oświetleniem, polepszyć jakość renderu? Chodzi mi o to, aby cienie były bardziej równomierne, wygladzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien sampling (subdivs) w opcjach switel (cienia)

co do projektu to mieszasz troche

ta krateczka tak jakby troche rustylana a calosc jakby nie ;)

odwazniej siostro, bo wszystkie lazienki imo troche podobne do siebie.

pokaz ze masz.... ;)

ps: blat zdecydowanie (optycznie) za cienki

 

edit: ludzie mecza ladny dizajn pralki a ty im to chowasz za jakas kratka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh ja bym dal blat drewniany o grubosci co najmiej 6 cm, i ladnie wylakierowany, pozatym nie dawal bym takich swiatelek obok lustra bo totalnie nie pasuja do takiego typu wnetrza. Wieksze lustro bym dal. Te plyki rowniez mi sie nie podobaja:(

Co do modelingu wszystko spoko i podoba mi sie, dobre oswietlenie, fajne renderki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh ja bym dal blat drewniany o grubosci co najmiej 6 cm

 

Domel, też bym dała, drewniany lub granitowy lub z jakiegoś odjazdowego ciemnego marmuru, jednak - jak pisałam - trzyma mnie budżet;-) Blat jest cienki, bo musi się zmieścić pod nim pralka, a poza tym ten brązowy półwałek jest cienki. No, ale mam w zanadrzu pewne rozwiązanie pogrubiające blat, niedługo kolejna odsłona;-)

 

Co do kwiatka, to musze się usprawiedliwić, ze to gotowiec, bo ja kwiatków robić nie umiem i cierpliwości nie mam;-) Co do doniczki to racja, zmienię materiał.

 

Co do renderu to próbowałam zwiększyć subdiv., ale renderowało się tak długo, że w 1/3 dałam se spokój;-) Babole zostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności