Skocz do zawartości

Animacja 3d : gwiezdne wojny-ja i miecz świetlny


mort

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

właśnie nie wiem czym to trzęsienie jest spowodowane, chyba słaba jakośc renderu...nie wiem :/ a jeśli chodzi o rękę, to tylko tak wyglada, tak jak to że zaraz sie przewrócę :P wszystko było pod kontrolą, a kumpel chce mi pozyczyckamerę cyfrową to spróbuję pojjedynek jakiś zrobić :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem w maxie- spline i na tym glow z object motyin blur. jesli chodzi o pociski, to spline o trzech pkt. jako trasa pocisku, chamfer cylinder jako pocisk, i path constrain, potem ustawiacie tylko %along path, tak, zeby ładnie pasowało zderzenie, i dorabiacie lense effect flare. to było w tytku epizodu 13, pomysł na pociski mój :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilkę temu na serwer dostała siętroszkeulepszona wersja :) poprawiłem flary i zanimowałem wypalenie w płocie które powstaje po jednym ze strzałów (wcześniej było nieruchome a kamera sie ruszała :P)

 

dzieki wszystkm za przychylną ocenke

 

Ps. jutro dogram coś aparatem kumpla- bo mój brat wywiózł swój do łodzi - a na niedługo mam załatwioną kamerę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ci to wyszło... chyba wrzucę sobie do autostartu :) Ale teraz na serio... Cholera podoba mi się. Planowałem coś takiego z znajomymi w zeszłe wakacje no ale nic z tego nie wyszło... Może w te zrobię sam coś podobnego. Dla maniaka SW to satysfakcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde milo sie to oglada spodziewalem sie no lekko moowiac plagiatu

a tu wyapas no mimo tech dragn tej maszynki:)

p.s. z tego co sie orientuje to Rycerze jedai(nie wiem jak sie pisze bo nie fan) ale oni nie chodza w koszuli i ich ogrady sa pustyniami:P:P:P:P:P:P:P

PZD...fajna pracka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było w tytku epizodu 13

Jest jakiś taki tutorial czy o co chodzi ?

Ta wypalona dziura w płocie troche za bardzo plywa. Lepiej chyba bylo by bez niej, bo wyglada bardziej na plame na obiektywie kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa tutoriale linki do których znalazłem na forum maxa w tym samym dziale:

http://sfx.internetdsl.pl/efekty/miecz_swietlny/miecz_swietlny.html

 

a z tego korzystałem, efekty daje piękne(moim zdaniem), przy minimum wysiłku:

http://www.filmsite.art.pl/fs.php?page=teksty/lightsabre.html

 

jedyny jego mankament to animacja poklatkowa, ale to trwa naprawdę szybko i sprawnie (30 minut animacja samego miecza przy 280 klatkach) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj aż się wczyta całość, albo kliknij prawym, i zapisz element docelowy jako :) powinno być ok :D

pozdrawiwm, dzięki za przychylne komentarze, właśnie zykujemy siedo czegośduzego (kilka kamer cyfrowych, i ładnych paru wykwalifikowanych szermierzy :D - i love it! :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość java_wawa

wczoraj wpadłem na pomysł z kolegą żeby zrobić sobię walkę mieczami świetlnymi, tylkio że nie wiem jak?? Czy jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć jakie programy muszę mieć. Mam 3ds max 7 tylko nie zabardzo się w nim łapię. Jeszcze przydałaby się mała instrukcja. Mam kamerę cyfrową więc z obrazem raczej nie będzie problemu. Jezeli ktoś byłby tak miły to niech pisze na [email protected] lub gg:3906596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że mój wątek znów odkopany. to ja napiszę tylko dwie rzeczy:

1. mam już nagraną półminutową walkę z kumplem na miecze świetlne, właśnei ją zmontowałem i robie efekty. jak to skończę robimy juz jakiś dłuższy krótkometrażowy filmik z bitwami itd :D

2. komunikat w zwiazku z tysiacami noobow piszących do mnie jak zrobić miecze swietlne:

JEŚLI NIGDY NIE ROBIŁEŚ CZEGOKOLWIEK PODOBNEGO, TO NAJPIERW NAUCZ SIĘ W MIARĘ POŻĄDZIE OBSŁUGIWAĆ JAKIŚ PROGRAM GRAFICZNY A POTEM DOPIERO KOMBINUJ JAK ROBIĆFILMY. NIE OD RAZU RZYM ZBUDOWANO, A TY NIE OD RAZU GWIEZDNE WOJNY ZROBISZ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Niech moc (mocz) będzie z wami wszystkimi. Potrzebuję pomocy bo nie wiem jak zrobić krótką animację z udziałem mnie i miecza (w photoshopie). Oglądałem masę tutków ale nic z tego. Photoshop nie chce mi otworzyć pliku wmf. A jak już coś otworzy to widać tylko jeden obrazek. Jak miecz zrobić wiem ale nie idzie mi to na aniamcjii. Pomocyyyy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Davquit

Witam wszystkich, byćmoże trochę późno włączam się do dyskusji, ale dopiero w tej chwili zdałem sobie sprawę, że przeszukałem prawdopodobnie wszystkie tutoriale dotyczące tego tematu i nadal wiem tyle samo co zanim zacząłem.

 

Powyżej podane są dwa linki do tutoriali dotyczących tworzenia mieczy. Drugi link jest zerwany, natomiast przyjrzyjmy się bliżej pierwszemu. Robię rdzeń miecza w Maxie, motion blur, wrzucam go do Affter Effects, używam potrójnego glowa i wszystko gra i buczy dopóki nie przyjdzie mi tego miecza schować za czymś. Zarówno w tutorialu jak i w filmiku miecz nie jest niczym zasłonięty! Można by np. przemalować w Affter Effects gotowy saber w odpowiednich miejscach czarnym brushem, albo eraserem, tylko że wtedy miejsca w których to przemaluję zostają do końca filmiku! Czyli jeśli w punkcie X na początku filmiku ręka zasłania saber, to zamalowuję to miejsce powyższym brushem i w tej klatce sprawa jest załatwiona, ale jeśli po 5ciu sekundach saber znowu pojawi się w punkcie X, ale już nie będzie zasłonięty przez rękę, to i tak znowu zniknie dokładnie w tych samych miejscach co na pierwszej klatce.

 

Czy ktoś może mi cosik doradzić w tej sprawie? Wystarczy mi np. informacja jak przypisać brusha do jednej jedynej klatki, żeby w następnej już go nie było w tym ani w żadnym innym miejscu.

 

PS. Widziałem już w tym temacie właśnie takie zamalowanie przez Shakara (zdjęcie nr 3), ale nigdzie nie ma opisu jak to zrobić, a sam Shakar, jeśli dobrze zerknąłem, nie loguje się już od pewnego czasu. Zresztą to jest tylko jedna klatka, więc nie wiadomo, czy nie zrobił tego tak jak opisałem powyżej bez troski o następne klatki.

 

PS2. Żeby nie zostać posądzonym o "noobostwo" w sprawie lightsabrów, wyjaśnie, że zajmowałem się tą sprawą jakieś 3 lata temu i robiłem to klatka po klatce w Ulead Photo Expressie i zajmowało to tygodnie przy znikomym efekcie (smugi rysowane ręcznie albo po prostu ich brak). W tej chwili szukam lepszego sposobu. Proszę również o nieodsyłanie mnie do tutoriali takich jak ten Ryana Webera, gdzie tworzy on jedną klatkę i cały trik polega na oznaczeniu całego miejsca sabra prostokątem w dwóch wymiarach ręcznie!, bo pomimo tego, że saber wychodzi mu bardzo ładny (na jednej klatce) to dla mnie oznacza to powrót do epoki sprzed trzech lat, gdzie siedziałem tygodniami przed kompem, żeby zrobić 2 minuty walki.

 

Wystarczy mi informacja dotycząca zamalowania sabera tak jak opisałem powyżej, żeby brush nie zostawał do końca filmiku w tym samym miejscu.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło fajna jazda . Niestety ty jeszcze jesteś zainspirowany robieniem mieczy świetlnych . Ja mam zrobić ze 20 takich ujęć do filmu , i mi się nie chce że aż strach , ale gdy jusz skończe ( czyli w tym tygodniu ) to dam linka z tym filmem . Narazie jeśli chcecie obejrzeć kilka naszych filmów wejdźcnie na http://www.scoty.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do pana (albo pani ( nie wiem i nie wnikam)) miśkakp. Jeżeli zrobiłeś film z mieczem w photoshopie to powiedz jak bo ja próbowałem ale photoshop nie chce mi otworzyć żadnych plików filmowych typu avi, mpg itd a nie mam programu, który przerabia te formaty na flm. Potrzebuję pomocy. Miecze potrafię robić i wychodzą świetne, lecz niestety narazie tylko na zdjęciu. Pozdro all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, odkopujesz watek z przed 3 miesiący z pytaniem, na które juz masz odpowiedz. Dałem ci link do tutoriala, w którym tworzenie mieczy jest tak szczegółowo wyjaśnione, że juz chyba nie da się dokładniej tego wytłumaczyć.

 

Po za tym po ci jego ustawienia?! Ustawiasz różne wartości prze blurze i glowie tak długo, dopoki nie uzyskasz odpowiedniego efektu. Zwykle dla każdego filmiku trzeba kilka parametrów zmienic, bo ty nagrywałeś swoje "Gwiezdne Wojny" w innych warunkach niz mort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Davquit
DavQUit to chyba w dziale pomoc powinienes umiescic tego poscika...ZADEN BRUSH ANI GUMKA...PROSTE JAK BUDOWA CEPA 1 i GLOWNA FUNKCJA W AE to - MASKA!!!

nic wiecej nie bende mowil bo to nima sensu...

Witam wszystkich ponownie.

 

Pozwolę sobie nieco odkopać ten temat. Dziękuję userowi "Super_Oko" za tą prostą, ale niezwykle istotną odpowiedź - film do którego robiłem te lightsabry co prawda jest już dość stary, bo wyszedł pod koniec 2005 roku, niemniej jednak link do fragmentu walki podaję poniżej:

http://video.google.pl/videoplay?docid=-1414294593835922080

Jeszcze taka uwaga - jeśli ktoś zamierza oglądać całość filmu "Reszta jest Bezużyteczna", to odradzam oglądanie tego filmiku, ponieważ odkrywa sporą część fabuły filmu..

W oryginale "RjB" walka ta ma framerate 25kl/sek, ale na video.google jest jak jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm chyba masz kiepską kamerę.

Choreografia walki nawet fajna; ale miecze takie "sztuczne" mogles sie troche bardziej nameczyć... to to chyba było do tego bez statywu krecone :/

Ale pozatym muza o.k, walka tez niczego sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL!! :D

 

Dawidku nie łatwiej było na gg zapytać niż odkopać wątek sprzed raptem paru lat?

 

co do technik:

osobiście nie lubię tego robić maską w AE bo za dużo pieprzenia się z punktami, jeśli już to spline+motion blur + 2x glow (jeden większy zielony i mniejszy biały na nim. jeśli chcesz dla glowa zrobić maskę robisz przed splajnem przeźroczystego plane i wtedy glowa nie renderuje.

 

 

apropos ukłonu - niechący wyszedł a uśmiech jest bo walka na miecze to dla mnie czysta radość :P

 

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Davquit
ROTFL!! :D

nie łatwiej było na gg zapytać niż odkopać wątek sprzed raptem paru lat?

Toż przecież o nic nie pytam tym razem, tylko wklejam walkę która już od dawna jest zrobiona.. ;)

 

mm chyba masz kiepską kamerę.

Choreografia walki nawet fajna; ale miecze takie "sztuczne" mogles sie troche bardziej nameczyć... to to chyba było do tego bez statywu krecone :/

Ale pozatym muza o.k, walka tez niczego sobie

Kamera niezbyt dobra, bo tylko 640x480 i 25 klatek na sekundę, resztę ucięło video.google.com. Jeśli chodzi o wielkości glowa itd. to to oczywiście można by zmienić, bo wszystko było robione maskami, natomiast jeśli chodzi o sam obszar miecza, to to raczej nie jest do zmiany, bo specjalnie kręcilismy na jasnych kijach i rdzeń miecza rysowany był dokładnie na smudze kija. Co do namęczania.. Musiałem przerobić około 1500 klatek na maski, jeśli były same miecze to ok - 12 punktów do postawienia, ale jak coś je przesłaniało to bywało i ponad 100 punktów na klatkę żeby równo wyciąć co należy, przez co wycinanie zajęło mi razem z montażem około 200 godzin (nie mylić przypadkiem z 8mioma dniami :))..

Co do statywu - nie wiem czy nawet niektóre ujęcia nie są ze statywu, ale raczej nie chciałem go używać, bo to w końcu walka, a uważam lekkie ruchy kamerą przy walce szkodzą mniej niż kamera całkowicie statyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wohohoho 200h... Po 2 latach sprostuje moja wypowiedz. Z tymi maskami to nie chodzilo o rysowania samego miecza haha 12punktow na 1 mieczyk ;D tylko o 1 z metod przeslaniania danego elementu przez inny. To w PSie by samo narysowanie tego mniej zajelo niz w ten sposob co zrobiles. Nie lepiej bylo postawic linie i przesuwac 1 punkt tylko?? Do tego dodac MB i jakiegos glowa, efekt pewnie by byl znacznie lepszy, a z 200 godzin by sie zrobilo 4 godziny. ŁaŁa Łi Ła gratuluje wytrwalosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Davquit
Wohohoho 200h... Po 2 latach sprostuje moja wypowiedz. Z tymi maskami to nie chodzilo o rysowania samego miecza haha 12punktow na 1 mieczyk ;D tylko o 1 z metod przeslaniania danego elementu przez inny. To w PSie by samo narysowanie tego mniej zajelo niz w ten sposob co zrobiles. Nie lepiej bylo postawic linie i przesuwac 1 punkt tylko?? Do tego dodac MB i jakiegos glowa, efekt pewnie by byl znacznie lepszy, a z 200 godzin by sie zrobilo 4 godziny. ŁaŁa Łi Ła gratuluje wytrwalosci.
Ja też początkowo nie planowałem rysowania miecza maskami, lecz właśnie chodziło mi o to przesłanianie. Niemniej w 4h godziny nigdy się tego nie zrobi, bo właśnie główny problem to nie były mieczyki, ale te przesłonięcia, najgorsze chyba było jak się miecze strzasnęły za plecami Adlera (tego w koszuli), bo trzeba go było w całości wyciąć przez kilkanaście klatek wraz ze wszystkimi zagięciami koszuli, a to grubo ponad 1000 punktów.. Anyway, w Broken Allegiance nie takie ilości wycinali maskami.. :)

Zaś co do samych mieczy - chciałem to początkowo zrobić tak, że te smugi tworzą się automatycznie (stawiam linię, daję MB, a smugi wyliczają się same), ale było to niemożliwe z powodu pozostających, dość znacznych smug z kijów, więc te wyliczone smugi musiały by zawsze się pokrywać z tymi które zostawiały kije, bo inaczej wiadomo jak by to wyglądało :) Jak ktoś chce zobaczyć jak duże smugi zostawały, to poniżej daję link do filmiku z rocznicy DIFP - w 35tej sekundzie zaczynają się ujęcia z tej walki niepomalowane jeszcze: http://video.google.pl/videoplay?docid=-8331412093449867607&q=davquit&total=2&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności