Skocz do zawartości

Grid


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam takie pytanie

 

otorz w maxie jest cos takiego jak "inhibit grid subdivision below grid spacing"

 

opcja ta po odznaczeniu pozwala na dzielenie siatki przy wiekszych zblizeniach w viewportach ... (uczeni wiedzą o czym mowie)

 

jest to strasznie wygodne ... a gdy sie jeszcze pracuje na snapach to jak bym jezdzil lexusem ;]

 

a w Rhino jakos nie znalazlem takeij opcji ... :/ uciazliwe troche jest to ze jak oddalam widok w viewporcie to mi ten grid az w stan staly przechodzi i wszystko sie zmywa ...

 

czy jest jakas opcja co do grida w Rhino ktora by to wyeliminowala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

zle zdefiniowalem ;] chodzilo mi oczywiscie o dzielenie (subdv) grida ;]

 

i snap do grida ;]

 

oczywiscie chodzi mi o inhibit grida ... przy oddaleniu zeby grid nie byl taki gęsty ...

 

zazwyczaj przy modelowaniu jakiegos obiektu arch pracuje na cm ... a gdy wysokosc elewacji ma 8 m to pozostaje tylko przeciagac panem ...

 

no nic ... ;] przejzalem chyba z 4 razy wszystkie opcje nosorozca ale na prozno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no slepy to ja nie jestem ;]

 

nagralem w camtasii to o co mi chodzi ;] albo mam zly dzien albo nikt mnie nie potrafi zrozumiec ;]

 

chodzi tu o to ze przy blizszym zblizeniu grida dzieli sie on na mniejsze podzialy a przy oddaleniu odwrotnie ;]

 

http://www.augustow.mm.pl/~marviz/Web/grid.rar

 

ale nie wiem czy ma sens dalsze rozpatrywanie bo juz prawie jestem przekonany ze tego nie ma w rhino ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba Marcinie za bardzo sie przyzwyczailes do maxa ;) hehe.

Bo po jaką cholere mialo by takie cos byc ?? jak znasz wielkosc obiektu to ustawiasz grida pod niego odrazu mozna powiedziec ze niema skoro jest ustawione co 10mm to tak bedzie bez wzgledu na to czy oddalamy widok czy przyblizamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności