Skocz do zawartości

Short: Historyjka z XVII/XVIIIw.


Plastique

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich :)

niedawno naszedł mnie pomysł żeby strzelić taki shorcik, osadzony w realiach szlachty polskiej. Równocześnie pracuje nad grafika i nad fabułą, choć z tym drugim troch nie tegez :) na początku to miała być ekranizacja "Pani Twardowskiej" ale perspektywna karczmy pełnej szalejących warhołów była raczej nie ciekawa... narazie mam coś co można nazwać karczmą no i bohatera głównego nie skończonego z resztą, jak zwykle z riggiem masa problemuf :) no i warto dodac ze bawie sie w odwzorowywanie wczesniej wspomnianych realiów, tzn. szperam po książkach i znajduje obrazki pt. jak to kiedyś wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

okrutniem rad z konceptu owego, jednakowoz niezmierny frasunek na obliczu mym się maluje, bowiem zwój papieru waść wystawiasz na którym, nieznany mi napis "reward" stoi! Azali litery te godność głównego bohatera oznaczać mają? Czy ku inszym jeszcze przymiotom owego skłaniać nas winny? Racz z konfuzji mnie wyprowadzić!

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, gafe palnolem :))) ta teksturka na ogloszeniu to tymczasowo tylko, tak sobie zrobilem. Fabule jak bede wymslał to podciągne pod to co do tej pory zrobiłem. jest juz pare motywow, np z cholewy buta tego panicza bedzie wystwawac metka "adidas tradition", albo pare tam jeszcze powymyslalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mię również "reward" wielce zaciekawia, jednakże jest jeszcze problemów wiele o których uprzejmie zawiadamiam:

-po pierwsze: karczmy były pomieszczeniami bardzo ciasnymi i w zasadzie nei dało sie przejśc od stołu do drzwi bez rozpychania sie łokciami. strop był nisko a całe pomieszczenie było beznadziejnie oświetlone.

-drugie: Na ścianach powieś jakieś skóry może czy cosik. a żyrandol zrób raczej drewniany, np z koła od wozu,wiszący na łańcuchach, na nim świeczki.

-trzy: Każda karczma ma kominek!!!

-cztery: karczmy były w 95%przypadków drewniane.

-pięć: ładnie to wygląda, tylko kurde fajniej byłoby gdybyś spróbował zrobić film historycznie poprawny, poczytaj trylogię Sienkiewicza, zobaczysz ze nie musi być "adidas tradition" żeby było zabawnie...

-sześć: tam nei ma okien, i to miejsce wygląda jakby nie miało dachu, bo jest za jasno.

-siedem: http://images.google.pl/images?q=szabla&hl=pl&lr=&sa=N&tab=wi

-osiem: pan jako sarmata ma niepoprawny strój...

 

ups. rozpisałem się :P naględziłem ci i wyjdzie że mi sienie podoba. ogólne wrazenie miłe, ale tylko pod warunkiem że nie chcesz robić nic historycznego. powowdzenia Ci życzę i działaj...obaczym co z tego będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzienks :), referki sie przydadza na pewno. Nad konwencją humorystyczną zastanawiam sie dopiero, jednakże główny bohater na przygłupa wygląda i chyba w ta strone to pociągne... Co do swiecznikow to wzorowalem sie na ilustracjach z 'ogniem i mieczem' taka ksiazke mam i wyszly nawet podobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z twoimi ilustracjami do "Ogniem i mieczem" jest jak z Matejką: owszem jego obrazy są piękne, ale jeśli chodzi o poprawność historyczną to nijak siema do orginałów (vide bitwa pod grunwaldem). nie jestem pewien, ale chyba w ogniem i mieczem Wajdy w scenie w karczmie żyrandole były właśnie z koła od wozu zrobione :D poszukam jakichś zdjęć jak znajdę to zapodam.

a tymczasem muszę pochwalićcięza bardzo ładne ubranko dla sarmaty :D tylko buty moim zdaniem powinny być na górze cholewy rozcięte i wywinięte na drugą stronę, ładniejsze będą :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wymyśl pomysł, potem poddaj go maxymalnej syntezie.. zsyntezowany jeszcze raz zsyntezuj, następnie zrob projekty plastyczne a na koniec siadaj do maxa, bo to co robisz to sie nazywa "ass side approach", i nic dobrego z tego nie wyniknie, tylko sie pobrudzisz... max to nie medium i "macica" z ktorej rodzą sie filmy, to tylko narzędzie... moze kiedys nastaną czasy jak ludziska to zakumają ostatecznie... ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mort -> tnx ;) jeśli o "Ogniem i mieczem" chodźi to sprecyzuje może; tam ilu robił pan Marek Szyszko, on jest znany z tego ze wiernie epoki odwzorowuje, i mysle że to takie nie najgorsze referki. Inna sprawa czy ja potrafie się ich trzymac :) co do cholew to święta racja :) w referce tak miałem jak mowisz, ale lenistwo wylazło ;P żyrandole bym zeskanowal i wrzucil ale mi sie nie chce sorry ;P

 

Damian -> W pełni się z tobą zgadzam, tym samym znam bardzo dobrze schemat który przedstawiłeś, a zaczynanie od dupy strony często mi się zdarza ;P jednak chce sie troche obronić, najtrudniejsze jest sie nauczyć estetyki\ergonomii pracy (mi przynajmniej). Na razie jestem w fazie probowania roznych schematów pracy np. w międzyczasie ukończyłem teledysk (nie animacje), który (prawie) pod względem estetyki\ergonomii pracy był wykonany fachowo.

Pomysł->szkic->storyboard->animatic->... to znamy wszyscy, tak powinno być, ale kto z nas nie siedział kiedyś przed pustym viewportem i kontemplował godzinami co by tu zrobić :) tą metoda powstało wiele wartościowych prac, niemniej jednak absolutnie nie jestem zwolennikiem takiego porządku rzeczy. Jeszcze chciałbym dodać że projekt który jest przyczyną tego wątku, traktuje trochę z przymrużeniem oka, to znaczy nie zakładam że będzie to coś wyjątkowego... w najgorszym wypadku czegoś się naucze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to ja już przestaję sie wymądrzać, skoro ktośmądrzejszy odemnie tak rysuje, to cośw tym musi być :P szabelka ładna, tylko bloczek międzi gardą(nie pamiętam nazwy w szabli) a głownią powinien byc stalowy. co do technicznej strony robienia filmów sienei wypowiadam bo się nie znam :P

 

pozdrawiam i życzę powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to forum rzeby się wymondrzać ;P ;), nizej karczma z poprawionym swiatlem, wiem wiem szabelki sie swiecą - poprawie, dodalem taki poczet\herb w tle (bez teksturki jeszcze) no i zapomnialem powiedziec, wszystkie rendery w scanline. Dozucam jeszcze maly teścik głównego bohatera - (430Kb / Xvid)

http://www.plastiq.webd.pl/works/anim/towarzysze.avi

(tak wiem, nie ma zębów ;P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lool

jakbym tylko miał broń i go spotkał to zaszlachtałbym jak swinie :P szczerze mówiąćsrednio mi się podoba... po pierwsze dziwnie się gnie w łokciach, animując mowę rusz mu czasami szczęką bo jakośdziwnie to wyszło, i wogóle takie to jakieś niedorobione :P fakt ze sam czegoś takiego bym nie zrobił to juz inna sprawa :P

popracuj nad nim jeszcze :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :D rozbawiłeś mnie :) taka animka to rzadkość.... serio... wszyscy ustawiają mega rigi, wariują z tysiącami kontrolerów... a przychodzi taki Plastique i animuje z biegu :D haha! Jak to wygląda to już drugorzędna sprawa... bo jest to przekomiczne... ale Twoje podejście mi się podoba :) dawaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca wre... niechce narazie umieszczac gotowych ujec bo to by popsuło efekt finalny :P , narazie są dwa ujęcia wewnątrz karczmy, renderowaly sie bardzo dluuugo

 

tyle mi komp chodzil, a to raptem 6-7 sekund; Obecnie pracuje nad ujeciem z zewnatrz http://www.plastiq.webd.pl/works/anim/5.avi (200kb, xvid) - to bardzo wstepny kompozajt w combustion bez 2-giego planu jeszcze i chtka niepomalowana. Mam problem z habaźami jak widać ale może coś wykombinuje (braki w rysunku wychodzą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David14-> no to poczekam..., te 7 sek. nie renderowalo sie dwa dni, moze ok25h, rendery robie z przerwami nocą, a co do twoich rad o optymalizacji to juz raczej bardziej nie mozna tego uproscić. Pozatym gdyby każdy zwracał uwagę na ograniczenia sprzętowe ( i "zapominał by o projektach") , a zresztą zastanów się nad tym co napisałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mecze sie trochę ze sceną karczmy/zajazdu z zewnątrz, a to z tego powodu że odkryłem spore braki w rysunku :P dotej pory myślałem że jakoś tam potrafie bazgrać, a tu co do czego przychodzi i lipa :/ Wniosek: w tablet zainwestuje porzadny albo w lekcje malowania i tyle. Ponizej scenka, skonczona w 65% brakuje jeszcze drogi i paru drzewko-upiorow na drugim planie...

 

composition01.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dar od Boga chłopcze!

Braki jak to braki.. każdy je ma :) ale ty masz bardzo świerze podejście, cokolwiek by to miało znaczyć dla Ciebie... :)

Po prostu miła odmiana na forum... ktoś, kto patrzy na animację otwartymi oczami... a nie tylko przez pryzmat 3d :) ogromnie sympatyczne to dla mnie, pomimo, że efekt pozostawia sporo do życzenia...

szczerze zachęcam do dalszej pracy i doskonalenia warsztatu :)

 

(chyba mam dziś wyjątkowo dobry humor, że tak gadam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie bardzo podoba forma w jakiej chcesz przedstrawić tę historyjkę. Jest taka bajkowa... i odrealniona. to jest włąsnie atut. zrób tak żeby ta chatka była bardziej malarska. wtedy będzie lepiej jak nastawisz się na tę odrealnioną formę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się czepnąć jedynie tego tekstu o Marku Szyszko. Ten pan ma co prawda spore pojęcie o historii, ale ze względów technicznych nagiął całą swoją wiedzę jak Sienkiewicz historię. Byłem na planie "Ogniem i mieczem", widziałem niedociągnięcia kostiumologów, ale też i wiem, że i w tej dziedzinie panują w rodzimej kinematografii zasady rodem z teatru: z pierwszych rzędów nie widać niedociągnięć, nie widać, że kontusze i żupany są robione ze zmechaconych zasłon, więc po co robić lepsze, na miarę okresu, kiedu Rzeczpospolita obojga Narodów była najbardziej nowoczesnym ustrojowo, najpotężniejszym i najbogatszym państwem w Europie... Jaja się robia dopiero przy zbliżeniach. Ale co tam, który widz się zna, przecież to tzw. Dawne Czasy, a w Dawnych Czasach według pojęcia przeciętnego Polaka było biedno, brudno i smródno. Zmien temat, bo nawiazujesz do wieku XVII/XVIII

Ogólnie bardzo fajnie, podoba mi się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyh witam po dłuższej przerwie, jednocześnie pokrótce zrelacjonuje jak tam sie sprawy mają, projekt jest już skończony w jakichś 60%, jest juz napisane scenario, story board wrzuce niebawem. Aktualnie po wielu zarwanych nocach nad scenariuszem obmyśliłem że niebędę ściśle trzymał się kanonu epoki, ogólnie będzie trochę zabawnie i z przesłaniem :P Żeby trochę podsycić ciekawość, poniżej latarka która też się shorcie pojawi... Oprócz tego załatwiłem sobie ścieżke muzyczną [nagrywaną studyjnie, vokale itp.] specjalnie pod tego właśnie shorta :) Zaniedługo kolejne apdejty.

 

lighter_a_07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) kannu_ tak to ten model, na potrzeby scenariusza okorjony o tę funkcję, co do całej animki to updatow niedawalem bo niewidzialem wiekszego sensu, praca jak to zwykle bywa sie przeciagnela (lancing, szkola no i maxproject :) ), ale juz blizej jak dalej do konca... w sumie deadline sobie ustalilem na 30 października tego roku i mysle ze sie uda, a skoro odkopaliscie watek i jest jakies zainteresowanie ;) to niedlugo wrzuce jakies gotowe ujecia...

 

pozdrawiam serdelecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności