Skocz do zawartości

Efekt Swiatla z tekstu


Piotr Dobosz

Rekomendowane odpowiedzi

CZesc mam dosc duzy problem Klient zazyczyl sobie odemnie zrobia takiego swiatla z tekstu do Animacji mianowicie

 

zeby z tekstu wydobywalo sie widoczne swiatlo (zreszta to gdzies juz bylo w jakiejs animacji) i nie wiem kompletnie jak to zrobic a szczegolnie w combustion lub maxsie :( robil moze ktos z was cos takiego?:(

czekam wlasnei na stronke to wam pokaze o co dokladnie chodzi:(

 

 

 

pozdrawiam serdecznie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a kto mowi ze w combustion sie da? ja tam bym zrobil w maxie nigdzie nie jest napisane ze to na stronie jest robione w programie ktory jest reklamowany-z tego co czytalem na tej stronie afx to uzyli tam pluga wiec w golym tez sie nie da.. a jak podrasujesz maske w shopie to bedzie tak ladnie-to zalezy tylko jak pracowity jestes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na cholere ci, jak masz volume lighta, trzeba dac tylko mape w projector map (tak mi sie wydaje, nie sprawdzałem), jak nie działa to piszcie

 

Volume light sie na nic nie zda, bo w zyciu nie zgrasz napisow z projektora z tymi na pierscieniu.

Jezeli robisz ten efekt w 3D np MAXie wystarczy napisom dac inny material z numerem efektu tak zebys potem mogl w video post przymisac mu glowa. Albo zrob to w czyms do post produkcji uzywajac kanalu alfa tych napisow.

 

To zna ktos jakiegos pluaga czy nie zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kiedys neon glow czy jakos tak, ale mi to ani nie dzialalo, ani nie jestem pewien. Moze zrob dwa pierscienie, jeden z napisami na pierscieniu, drugi z napisami "na wylot" w srodku pierscienia daj omni z volumetric light i pozniej polacz to jakos, wyekspoprtuj tylko swiatlo i polacz w AP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę was z radością powiadomić, że da się to zrobić volume light'em, problem nie w tym żeby dopasowywać światło do napisu tylko wygenerować napis tak, żeby przy mapowaniu spherical był na swoim miejscu i wygladał dobrze. Robiłem taki efekt na krawędziach liter czyli na kształtach zdecydowanie bardziej skomplikowanych niż pierścień (który jest przybliżonym wycinkiem sfery). Kombinować chłopaki, kombinować... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności