Skocz do zawartości

Game Art - mapowanie i tekstury


Hatred

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ello.

 

Bardzo fajne tutki.

Mój problem polega na tym, iż chcę nauczyć się tworzyć teksturki do postaci i otoczenia w stylizacji cartoon. Chodzi o teksturki do gry. Najbardziej interesuje mnie uzyskanie efektu podobnego do tekstur gier w styly Rayman'a (2 i 3 część), Beyond Good & Evil ,Worms3d, i innego typy dobrych gier platformowych 3d. Nigdzie (jak narazie) nie mogę znajść żadnych tutek albo choćby jakichś wytycznych. Jeśli ktoś może mi pomoc to z góry thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche to nie na czasie, ale skoro nikt sie nie wypowiedzial lepszy odemnie to moze ja cos zasugeruje: namaluj texturke kilkoma kolorami, potem pobaw sie burnem i dodgem samym, powinno wyjsc kreskowkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom pop ma dobre tutki, ostatnio je sciaglem all :) polecam naprawde, a czego nie polecam to jakis automatycznych cudek ktore same unwrapuja recznie moze schodzi dluzej ale wszytko jest tam gdzie tego chcecie, wszytko tak jak chcecie i pelna kontrola, czyli to co w low poly najwazniejsze :D w glowie znasz na pamiec gdzie kazdy vortex dales :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa teraz to mnie przytłoczyliście ilością tutków ^^. Dzięki wielkie, tak chodziło o unwrap. Samą teksturke to jeszcze pół biedy bo już rysowałem to i owo, ale do mapowania cierpliwości nie nabrałem jeszcze :D, możliwe, że dzięki wam nabiorę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, wspominaliście kiedyś o pół automatycznym mapowaniu... Jakie znacie narzędzia do robienia czegoś takiego?

Spróbowałem na razie texportera i musze przyznać że to bardzo przydatny plugin, ale nie ma większego zastosowania przy bardziej skomlikowanych bryłach - za dużo trzeba edytować.

Jakie są jeszcze sposoby?

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem też automatyczne mapowanie w Wingsie (tutek Klicka :D) i również działa dobrze ale na bryłach takich jak np. twarz, natomiast z postacią miałby już problemy.

 

Kakrotto - mógłbyś mi to przybliżyć? z tego co się zorientowałem to co podałeś to zupełnie oddzielne, płatne programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyczne mapowanie w Wingsie sprawdza sie elgancko przy głowach jak i przy całych postaciach, nie ma zadnego problemu, jedyne co trza zrobić to zaznaczyc krawędzie w odpowiednich miejscach : ) co w sumie nie jest takie trudne kilka prób i troche logicznego myslenia, nic więcej nie potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.planetquake.com/polycount/cottages/rorshach/index2.shtml ****** good textures > nie wiem jak wy ale ja masowo sciagam dobre , ba najlepsze textury\concepty a potem sie z nich ucze , wzoruje sie na nic. moze ktos powiedziec,ze sciagam ale to nie pravda, 1 nie robie tego 2 jak z 15 ograzkow polaczy sie pevne elementy, doda wlasna invencje i dotego nie wszystko wyjdzie jak powinno to nie wyjdzie cos nowego :o

ps. nie ma jak pisac posty o 2:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności