Skocz do zawartości

dom jednorodzinny


KNYGHU

Rekomendowane odpowiedzi

witam oto mój pierwszy projekt.

dom jednorodzinny wolnostojący

koncepcja wynikła z charakteru lokalizacji, działka o średnim nachyleniu i wyrastający z niej agresywna dośc bryła mająca kojażyc sie ze skałą.

północna elew. przysypana ziemią.

czekam na opinie raczej na temat samej koncepcji, formy i funkcji budynku

strona graficzna jast jaka jest (bo to pierwszy kontakt z projektowaniem komputerowym) pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś tu troche kłamiesz. Co innego jest na widokach , co innego jest na rzutach. Trudno się domyśleć co i jak.... Otwory okienne się nie zgadzają. Dobrze że są schody to można to jakoś złożyć. Pokaż gdzie jest północ. Na rzucie piętra nie pokazujesz obrysu parteru, wogóle niebardzo wszystkie się zgadza. Hmmmmm , chyba salon dałeś od północy i jego ściane przysypałeś ta ziemią. Może zacznij od nowa ? :). Robisz wejście do WC z kuchni , no bez przesady. To napewno lepiej zrobić już na wprost wyjścia choć też nie wypada. Dużo pracy przed Tobą. Ale podoba mi się strona graficzna. Opisz rzuty dokładniej i wrzuć raz jeszcze to napisze coś więcej. Pokaż jeszcze jakieś elewacje. Można będzie z tego wydusić chyba coś jeszcze. Pozdrawiam/ kuback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz kuback powiedzial nic z niczego nie wynika. jaki jest charakter tego miejsca?

do czego nawiazujesz ta bryła? wiem ze takie projekty fajnie wygladaja na zdjeciach w ładnych albumach ale pomyśl jak to bedzie wyglądać u nas. poszukaj jakis detali. diabeł tkwi w szczegółach i funkcji. hahahahahahah

 

pobaw sie jeszcze troche tym projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kubackiem i dodam jeszcze od siebie, ze instalacje kanalizacyjne powinny byc w jednym pionie a tymczasem z rysunkow wynika ze lazienka na pietrze jest znacznie cofnieta w glab budynku wzgledem kuchni i lazienki na parterze

 

Zgadzam się że instalacje powinny być projektowane w jednym pionie, szczególnie w domkach "typowych", ze względu na obniżenie kosztów wykonania instalacji. Jak pewnie sie domyślasz domek, który projektuję nie jest tanią inwestycja, dlatego dla polepszenia funkcji możemy pozwolić sobie na taki "extra dodatek"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czaje dlaczego na drugim kadrze jest lalka w stroju wieczorowym ?

Czy jej obecność ma coś podkreślać? (charakter wnetrza, zewnetrza czy pojawiła sie bo fajna z niej sztuka ;) )

 

Lalka jest w stroju wieczorowym bo jest wieczór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge sie zgodzic że mało konkretnie pokazałem wam o co chodzi ii cięzko połapac sie z tymi rzutami, faktycznie nie mam zaznaczonego jednego otworu okiennego na rzucie II kondygnacji ale reszta z całą pewnością sie zgadza.

nie chciałem dawać rzutów arch-bud a to pewnie dużo by wyjaśniało.

salon ciągnie sie przez cała szerokość od przeszklonej ściany południowej do północnej (przysypanej) wiec myślę że jest dostatecznie naświetlony, od aranżacji bedzie zależalo to czy spełni swoją funkcję. te drzwi do wc... no wole już żeby było jak jest, niz robić je w osi wejścia (to by była przesada).

drzwi garażowe? no to zostawiam bez komentaża.

ale ok! dziekuje wszystkim za krytykę nie bede ciągnął dalej wątku

nieporozumienia wynikają z tego, ze podałem za mało informacji.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności