Skocz do zawartości

Brazil i lens effects


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zaciągnąłem sobie nowego Brazila ze strony splutterfish i fajnie ... brazil dziala :)

 

ale co z efektami świateł (glow, ring etc) - gdy dodam jakiś efekt do światełka, to obraz się renderuje dopóki doputy nie nakłada efektów światełek i max mi się po prostu zamyka :(

 

podobnie jest z efektami kamer (ostrość, rozmycia, itd); z tym że tutaj max się nie wykrzacza - po prostu renderuje bez efektów

 

jak dodać ww efekty w scenie do tego jak by nie było dobrego rendera ?????

 

z góry dzięki za wszystkie sugestie

pozdr.

Acid_Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to może inaczej zapytam:

 

czy to, że nie można dodawać efektów świateł i kamer jest winą testowej wersji Brazila ????? tzn.: aż tak bardzo jest okrojony ???

skomentujcie to jakoś proszę - na pewno próbowaliście robić podobne rzeczy.

 

pozdr.

Acid_Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z tym tez sie zetknelem ... ale nie udalo mi sie tego przeskoczyc :-(

ostrosc, rozmycia, gi, caustic itp. sa w brazilu ale tych: ring, lens effect, glow :-( ni ma i chyba musisz sie zdecydowac co wolisz ... ale co ja tam wiem ja dopiero zaczalem sie bawic maxem 2 msc temu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ... masz rację, że rozmycia są w brazilu, ale nie jest to efekt kamery, gdzie można ustawić dokładnie ogniskową soczewki - przez co efekt jest raczej kiepski (tzn.: mi to nie odpowiada)

 

a jeśli chodzi o lens effect to jeszcze poszperam, może coś znajdę, żeby się renderowały, może gdzieś w ustawieniach brazila - pożyjemy zobaczymy

 

dzięki

pozdr.

Acid_Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do ustawien rozmycia z kamery to czy przypadkiem w modyfikacjach kamery, gdzies nizej widzialem opcje cos takiego jak depth of fields renderowana za pomoca pass (tylko tego nie sprawdzalem bo nie chce mi sie czekac az wyrenderuje sie np. 4 razy \"to samo\" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tym mówię ... he ... piszę ;)

 

po dodaniu tych efektów w panelu modyfikacji kamery brazil renderuje scenę bez stosownych rozmyć, podczas gdy w default renderze jest ok, ale nie ma global ilumination :(

 

chyba będę musiał poszukać jakiegoś skryptu działającego pod default renderem generującego wspaniałą globalną iluminację, albo przesiąść się na final rendera (jeszcze go nie próbowałem, ale może jest lepszy i nie ma tylu ograniczeń co brazi - bo po ostatniej wersji jestem zniesmaczony a poza tym brazil jest fatalnie wolny)

 

pozdr.

Acid_Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\'Acid_Jazz\' czlowieku..chyba nie wiesz co robish.Brazil to cudo na miare oskara.

Ostatnio renderowalem wnetrze 40 godzin na dualu1,24PIII, a potem okazalo sie ze mozna to samo zrenderowac w Brazilku w 2,5 godziny... warto poszperac i potestowac conieco.Albo sie do kogos madrzejszego podczepic na maila..(pozdrawiam Tomka Baginskiego:) \'\')

co do glebi ostrosci.. polecam X-Dofa2 od Exila.. robi cuda w brazilu i wydluza render o kilka procent!!!

Nie poddawaj sie .. i kup se ramu :)

 

pozdrawiam

 

fotoas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm

trudno się z Tobą nie zgodzić ... brazil jest fajniutki, ale dla mnie (brak podłączenia neta w domu) to żadna przyjemność dowiadywać się, że aby uzyskać taki efekt to trza zaciągnąć sobie to, a żeby inny to coś innego :( - w taki sposób całe życie mogę spędzić na ściąganiu a nie na modelowaniu itd.

 

swoją drogą, to z brazila na pewno będę dalej korzystał .... wykonuje piękne rendery :D

 

jeśli chodzi o ram - jasne .. nigdy nie jest go za dużo - podobnie jak megahertze, megabajty i cale w monitorze .... póki co mi wystarcza 512 ramu.

 

aha ... i jeszcze jedno ..... w jaki sposób przyspieszyłeś brazila 16krotnie ??????

 

pozdr.

Acid_Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o,5 Gb ramu.. ostatnio sie przekonalem ze to za malo

 

_ za wiele nie trzeba sciagac.. wystarczy ze sie na dzien ptrzejdziesz do kafejki, a ktos poda ci kilka linkuf..

_ 16 to krotnie..to znaczy ze wczesniej naustawialem niepotrzebnie wiele rzeczy , np w szkle, metalu.. i ptrzede wszystkim photon mapki.. ta zakladka powinna byc ciagle wyswietlona.. mimo ze w 3,55 chodzi jeszcze troszke

spontanicznie, ale wnetrza traktuje swietnie

Photon mapki.. powtarzam

pozdro

 

adam dudko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności