Skocz do zawartości

combustion: problem z przeskakiwaniem obrazu


Piotr Dobosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kolejny problem z tym programem chyba go juz przestaje lubic:(

 

Wsadzilem avika nieskompresowanego do combustion ale gdy rendreuje pozniej w combustion tego avika (nawet jak nic nie dodaje ,,zadnych efektow'' po zrenderowaniu ten avik delikatnie skacze:( i nic sie nei da zrobic to samo sie dzieje jak nawet zrenderuje do tga poprostu combustion psuje animacje a jestem od niego teraz uzalezniony:( co mam robic :( prosze o pomoc:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przeplot nie powinien wywoływać takich efektów (co najwyżej pojawiaja się "grzebienie" przy ruchu - oczywiście przy oglądaniu na kompie - na TV tego nie widać). Pytanie jest co to znaczy że obraz ci skacze ? Bo jeżeli masz materiał wypuszczony np. z Premiere Pro z opcją Flicker removial to obraz na komputerze powolutku sobie podskakuje (góra dół) na wysokość ok. 1-2 pixele - ale zapobiega to drganiu cieńkich poziomych linii przy oglądaniu na odbiorniku TV.

 

PS. Jeśli chodzi o obróbkę materiału video to polecam tylko avi nieskompresowane (jeśli wogóle to co najwyżej Huff'em) bo to jest typ zapisu bezstratnego (lossless). Powody są dwa:

1. Każde ponowne skompresowanie kodekiem stratnym pogarsza jakość materiału (to naprawde widać - w każdym razie mnie w kłuje w oczy)

2. Programy do obróbki takich marteriałów (Affter,Combustion) działają szybciej, bo nie muszą rozkompresowywać takiego materiału. Miejsce na dysku to rzecz drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam teraz to stalo sie dosc tragiczne bo naprawde nie wiem jak to usunac

to jest tak jak np by brakowalo klatek pomiedzy np jesli animacja trwala by 3 klatki to srodkowej drugiej by nie bylo:(

 

odpoczatku

 

1.) stworzylem w maxsie animacje i wyrenderowalem ja do nieskompresowanego avi i wszystko bylo oki

2.) wzucilem do combustion poczym nalozylem tam efekty i tez wyrenderowalem do nieskompresowanego avi jak i drugi plik gdzie avi bylo juz skompresowane

 

w obu przypadkach animacja przeskakuje:( i nie moge sobie z tym poradzic

 

zrenderowalem to do jakosci cyfrowej 720/576 ale niestety cos jest nie tak:(

 

pozdrawiam serdecznie i bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak renderuje bez żadnych efektów, może coś tam w ustawieniach pomieszałeś, jeśli ciągle żle to pokaż ustawienia projektu i rendera.

 

...:::Edit:::...

Chodzi mi o to, że jeżeli bez niczego ciągle źle renderuje to pokaż ustawienia rendera i projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze odkrylem jeszcze jedna rzecz. ze ejsli skompresuje animacje kodekiem to wtedy nie skacze ale jesli zrobie to tak ze wyrenderuje do nieskompresowanego avi (to oczywiscie ze skacze bo dysk nie wyrabia:() ale jesli nawet pozniej probuje to skompresowac kodekiem to i tak skacze wiec tak jak by combustion robi blad:( przy tworzeniu nieskompresowanego avika i na niektorych kodekach:( kurcze.....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zupełnie strzelam: może masz zainstalowane jednen z tych bajerków który zapewnia niezacinanie się Divx'ów. Podejżewam że jego algorytm można uprościć do "if (czekasz za długo na jakąś klatkę) then (skacz do następnej)".

To by wiele tłumaczyło. Dla programiku ciaglość odtwarzania jest zachowana ale przeskakuje co którąś klatę...

 

Napisz którą wersje Combustion używasz bo ja jadę na Aferze 6.0 i 6.5 oraz Combustion 3 i z czymś takim się nie spotkałem. Chyba że oboje inaczej rozumiemy pojęcie "skacze" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności