Skocz do zawartości

Wyścig: "Gladiatorzy naszych czasów- Gladiators of our times"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ludzi(i kobiety(:P))...

Tak jakoś wyszło, ze sesja była...wiosna przyszła...i w ogóle człowiek zapomniał że bitwa na max3d.pl się zaczęła...

Czasu jeśli sie nie mylę nie zostało dużo....więc aby się w nim zmieścić stworzyliśmy wraz z kumplem(Tau) dwuosobowy zespół...i ostro wzieliśmy sie do pracy...

 

...i żeby być fair wobec wszystkich, opowiem coś o projekcie...

 

Jest tak ja w tytule; scigają się trzy rydwany(jak już wspominałem), tyle ze wodzy nie trzymają starożytni, ale współcześni "szefowie"(także w garniakach będą prawdopodobnie, krawatach itd.)...w zaprzęgach zaś podwładni(wychudzeni pracownicy) prowadzeni biczem ciągnąć będą swych przełożonych do zwycięstwa. Za nimi zaś unosić się będą kilogramy kurzu. W pracy chcemy uchwycić jeden moment, powiewające ubrania, cieknącą ślinę, wykrzywione w bólu i chęci zwyciestwa twarze uczestników wyscigu...

Tak że w skrócie: nieco karykaturalne, metaforyczne zwierciadło rynku pracy...

 

Pomysł na scenkę jest rzecz jasna nasz...nasz...i tylko nasz...(i nikogo innego)

wszystkie texturki jakie widzieliście i będziecie mieli okazję zobaczyć w tej scenie zostały wykonane przez nas...

 

 

It is like in title; three chariots are racing, but reins aren't hold by the acient guys, but modern "bosses"(so probably they'll wear suits and ties). Their subordinates are draging their yokes and bosses have a whips and they are beating their slaves...

There are general confusion and a lot of dust...

Generaly it's grotesque and metaphorical mirror of principles rule in our world.

Of course the idea belongs to us :P ....every texture is also made by us...

 

 

 

textures: Adobe photoshop

modeling,riging and rendering: 3dsmax 6

 

 

...a tymczasem pierwszy screen...

have fun !

fat_face.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam i ja:-)

no cóż szkoda że tak poźno ale takoś jakoś wyszło, bynajmniej mam nadzieje że jkoś się uda skończyć. Będziemy z tinkiem brać się ostro(mam nadzieje;-)... ), to chyba tyle na poczatek. Dzisiaj sie pewnie pojawia pierwse rendery

 

no i powodzenia wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, z tematem bajer, mi cholernie sie spodobalo,,,, co do samych rysunkow to widze ze liczycie ze wasz czas sie wydluzy o kolejny miesiac: ] czyli etap drogi,,,,, i sie wam nie dziwie bo modele sa git pierwsza klasa,,,,,,: ] powodzenia i dajcie czasu: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widząc postęp Waszej pracy to chyba zdążycie. Postać i rydwan są bardzo fajne , pomysł zresztą też. gratulacje . Szczególnie rydwan mi się podoba. Pozostaje Wam jeszcze otoczenie :) albo dacie trybuny ze znudzoną widownią , jedzącą hamburgery albo rozmyte tełko z motion blurem

pozdrawiam

edit - dodajcie sobie w 1 poście jakiś ostatni obrazek to nie będziecie mieli spinacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nonono... fajny model tinas ]:-> bedzie moze jakis motyw typu zachaczenie ostrzem zawodników przecinej drużyny?;) twojego kumpla nie znam ale model szefa też jest zajo... keep up the good (evil?!?) work

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytłumaczenie i dobre słowo...

tymczasem prace rozpoczęły się nad ubiorem jednego z "gladiatorów"...

a i rydwanów przybyło...także podstawa pracki już zaczyna się rysować.....

ale do końca droga jeszcze, co by nie mówić i jak by nie patrzeć, długa straszliwie...

...enjoy...

i komentujcie... (!!)

ubranie.jpg

rydwan3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garniak wypas :) jeszcze tylko krawacik bym dodał czerwony lub muszke co do uzbrojenia jest dobre fajne modele ale może pomyślcie nad czymś śmiesznym i nowoczesnym jak np rozgrzane żelazko na łańcuchu lub oblać wroga wodą porazić prądem albo mikrofale jakieś bądź wyrzutnia rozpędzonych cd romów coś w tym stylu byłoby bardzo ciekawe i orginalne :) pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tau, Tinek - hehe czyli kreca nas podobne zajawki, niezle, niezle a juz myslalem ze tylko ja i Eco mamy tu zajoba i czulem sie troche samotny ;) jednym slowem witojcie :D i ja rowniez poklepuje po ramieniu

a tak od siebie to zajefajne te wasze gadzety wiec nic nie komentuje i czekam z niecierpliwoscia na wiecej :D. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pomysł Bojar'a z "nowoczesną?" bronią też mi po głowie krążył...

także napewno gadżety typu ostrokół z grabli albo patelnia na łańcuchu napewno sie pojawią

narazie jednak Tau zachorował...i nawet przed kompem nie może sie utrzymać...ja zaś za texturki i ulepszanie rydwanów sie wziąłem...

Co do tych zajawek Elmo22 to...

...może w przyszłej ości jakiś team większy założymy razem...kto wie...

 

tymczasem póki co pozostawiam was bez screenów żadnych...może dzisiaj się jeszcze coś pokaże, jak nie to jutro z pewnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele wyglądają bardzo interesująco- zwłaszcza rydwany. Ciekawa jestem całości sceny, bo zapowiada się fajny wyścig szczurów:) Spieszcie się - zostało niewiele czasu!

Pozdrawiam ( Tau- szybkiego powrotu do zdrowia życzę)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzięki za posty...

dzięki wam już zaczyna zdrowieć i wziął się do pracy...

Ja zaś dzisiaj miałem 10 godzin zajęć dlatego też tak szybko aktualizacje się nie pojawiają.

Jednakże z obietnicy się wywiązałem i wytexturowany rydwan umieszczam...

 

co zaś całości sceny i dokładnego planu się tyczy ot może coś uda mi sie naszkicować...ale nic nie obiecuję...

rydwan-tex.jpg

...no to se potexturowałem...teraz trochę za ulepszanie modeli sie wezmę i szczegółów dorabianie...wish me luck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie dopracujcie textury! To o czym pisał już bojar: textura drewna na "dyszlu" (?)- nie wygląda dobrze- jakby była przypadkowo wrzucona, można by tez dopieścić texturę na tych wąsowatych uchwytach...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie; po krotkiej prze taki renderek; Niestety nadal wsystko wstępnie bez textór i tylko bipedziki zamiast prawdziych modeli

fat+rydwan02.jpg

 

dzięki za życzenia powrotu do zdrowia:-), przydały się i jakoś zdrowieje choć ztrudem mi to idzie; Niestety dopiero dzisiaj udało mi się przysiąść pożądniej do kompa, z tąd czas nam strasznie stopniał; bynajmniej będziemy się starać powalczyć;(najgorsze że tinek nie ma kompa na sobote :/,jak pech to o pech)

jescze raz dzieki za posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzięki za uwagi i pochwały...

czas nagli a praca wre...

przeto nie będę się rozpisywał tylko zaproszę do obejrzenia kolejnych skrawków tego , co tworzymy...

fat+rydwan03a.jpg

rydwan2-tex.jpg

no i jeszcze wstępne kształty twarzy naszych biednych pracowników...

slim.jpg

slim04a.jpg

...wkrótce kolejne odsłony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeśli się nie mydlę ... to jest ostatni post z tego wątku...

takie wstepne ustawienie obiektów w scenie...

oczywiście nie są to wszystke obiekty...i nie są ustawione ostatecznie...ale coś trzeba pokazać..

rydwany_trzy.jpg

... z Bogiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ten w głównym rydwanie powinien mieć na twarzy jakąś większą emocję ? teraz jest taki trochę obojętny i wygląda że mu specjalnie nie zależy na wygraniu wyścigu :) poza tym ten pejcz troszkę nienaturalnie jest poskręcany (chyba) pozdrawiam

acha i może jakby oni byli wszyscy bliżej siebie - tak prawie jeden na drugim - kompozycja bardziej ściśnięta to może by była większa expresja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe...powiedziałem "ostatni" bo termin dziś mija...

chyba, że dadzą jeszcze troszkę czasu...

a co do miny...jak dla mnie wygląda na takiego , któremu przyjemność sprawia bicie podwładnych..:P...ale może powinien się trochę pochylić rezczywiście i bardzej rozedrzeć...zobaczymy przy beta testach ;)

a jeśli chodzi o bicz....mam taki w domu(:B)....i układa się mniej więcej tak jak na rysunku...

a w ogóle właśnie wytexturowałem 3 rydwan...ale render dopiero jutro...

 

kompozycja....jest taka a nie inna bo to był wstępny render...i się nagle okazało że jest pierwsza w nocy...

 

także jak mówiłem już...zabrakło czasu (bo w ogóle to nie tylko rydwany będą...jeszcze jakis człowiek się wplącze między nie...w tle też się coś strzeli...wszystko bedzie w kurzu, a pod bohaterami ładna ziemia ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak koło powinno być obrucone; ale podczas tego renderu można powiedzieć, że byłem "nieco" chory także mogło się zdarzyć:D; także w ostatecznej wersji napewno tak nie zostanie, mam nadzieje że to skończymy np. na wip; jak bedzie mozna a jak nie to i tak skonczymy:D

 

Pozdrawiam wszytkich i gratuluje nominacji:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pomyśł super ... Lecz nie czytałem co inni pisali i może już ktoś to wspomniał a jak nie to ja wam coś pokaże, prace wspaniałej osoby ...

 

Była bitwa "Living Death" i pewna Pani , zrobiła te oto prace ... zdeczka podobna do waszego pomysłu hehe Wiec jak widać nie jest orginalny :P

 

Ale i tak ciekawie to użyliście w motywie jaki przedstawiacie...

 

Oto praca :

 

http://home.arcor.de/l0kki/images3d/goran_finalpic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności