Skocz do zawartości

Przygodowki 1-osobowe [robienie gier]


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

[do modow: nie wiem czy wybralem dobry dzial, jakby co to przepraszam i prosze o przeniesienie]

 

Przygladam sie jakie ludzia robia gry (ludzie w sensie, grupy, teamy, niekomercyjnie lub komercyjnie, w kazdym razie nie duze firmy) i dziwi mnie jedna rzecz. Wiekszosc ludzi robi gry typu rpg, strzelanki itd, wszystkie one uzywaja silnika jakiegos 3d. Nie widzialem jeszcze zeby ktos robil gre typu przygodowka w stylu mysta i innych takich gier (przepraszam za archaiczny przyklad, jest nie na czasie w tym temacie). Wydaja mi sie one po 1 dosc proste od struny programistycznej, poza tym daja spore mozliwosci i cieszyly sie kiedys sporym powodzeniem. No i nie trzeba do nich robic modeli lowpoly, tylko wszystko sie wczesniej renderuje. Oczywiscie wymaga to moze troche wiecej czasu (modelowanie, tekstury, renderowanie itd), ale z drugiej strony mozna sie za to chyba latwiej zabrac.

 

Znacie moze jakies tego typu projekty? Jakos na na forach jak sie odzywaja ludzie, ktorzy robia gry, to nie trafilem na cos takiego. Moze jestem zle poinformowany lub niedoinformowany? Jak to jest z tego typu grami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Znam program do robienia takich gier, ale nie widzialem jeszcze gry zrobionej w tym programie przez kogoś. To że nikt ich nie robi to chyba tylko sprawa małego zainteresowania tego typu grami. O ile dobrze pamiętam program ten nazywa się "Adventure Maker", mialem go jakis czas temu ale mi sie znudzil, jak wszystko po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, bo takie gry nie sa dla graczy usprawiedliwieniem fortuny ladowanej w nowe karty graficzne;) hehe, a tak na serio to tez sie zastanawiam, z nieklamana checia pogralbym w takiego sequela zork'a albo czegos tego pokroju.

ostatnio nawet na zajeciach zarzucilem taki pomysl jako projekt z javy ale ludzie z grupy mnie zjedli i skonczylo sie na chat'cie;)

ba, kiedys mozna bylo natrzaskac fotki w dramatycznej rozdzialce i pomontowac je w gre a i tak moglo toto byc miodne.

ale ogolnie rzecz biorac przygodowki raczej zeszly mocno w tlo.. a szkoda, szkoda..

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności