Skocz do zawartości

Dragon - Animacja


Busiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mój nik pewnie jest wam jeszcze nieznany (to sie zmieni z czasem) Chcialem powiedziec cos o mojej nowej (planowanej) animce jak sama nazwa wskazuje o smoku, którego obiekt narazie koDcze (mencze).

Akcja animacji dzieje sie w jednej z dzielnic U.S.A a glówny bohater Smok który pojawil sie niewiadomo z kond (bardziej mlody smok, lub bestia podobna do smoka) . Smok jak to dzika bestia która znajdzie sie w ruchu ulicznym - niewie co robic - i dlatego powstaja rózne fajne ujencia min. Smok wlatuje na Autostrade umieszczonom nad kamienicami i ....- zmagania trwajom ktutko ale smok zdarza zrobic duze zniszczenia co go chyba satysfakcjonuje (zabawa czy cos, bieganie za autobusami itp.) bo po chwili odlatuje a kamera ukazuje zniszczonom czensc autostrady:

Chcialem prosic o nkierowanie mnie i kumpli:

Lovmer, Gost i..... (tu moze sie jeszcze ktos znalesc)

Pod wzglendem caloksztaltu i innych szczegulow. Ja robie w Cinema 4d i moj komp to 700 mhz 192 ram i w animce prosze nie wnikac zbytnio w low poli czy niedosciongniencia zpowodowane slabym kompem ;) Pozdrawiam i Zabieram sie do pracy

PS> Napiszcie co myslicie o calym pomysle i jak to widzicie (moze jakies ciekawe ujencia smoka z Samochodami , mam pare w glowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może wyjść fajnie :) Ale jest jedna sprawa.... smok jak smok.... ale co ze środowiskiem?! Matko! Współczuję Ci... serio....

Demolka pojazdów, budynków... musisz zdać sobie sprawę z jednej rzeczy.... albo sobie uświadomisz, że wchodzisz w sferę z pogranicza FX albo sam siebie skarzesz na porażkę...

 

przemyśl dobrze dynamiczne ujęcia kamery i ciekawe, dynamiczne kadry, dużo skosów złap i wstrząsów... inaczej będzie nudno. Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dowalę trochę nie do tematu - kolego proszę naucz się pisać po polskiemu, ja wiem że każdemu zdarzają się literówki, ale twój tekst aż razi błędami (ty nie lubisz literek z ogonkami chyba.....).

Co do samej animki to..... pomysł fajny, mimo że scenariusz nie aspiruje do oskara to naprawdę da się z tego zrobić fajny filmik ....inna sprawa że bardzo wątpię w to że wam się uda. Czy ktoś z was filmował kiedykolwiek prawdziwą kamerą ? Dobra praca kamery to połowa sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzienki a te literowki to nie zamiezone cos mi sie z klawiaturom zwalilo i niemam polskich znkow chyba nie wolicie tak B i nne znaki

A praca jak wiecie ale na nic pow wzglendem Workrafta czy innej animki na poziomi nie moge zaproponowac, ale czeba myslec pozytywnie. I jeszcze jedno nigdy nie biore sie za slabe projekty np. wczesniejsza animka 9min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Busiu... Szuruburu... Czy jak Ci tam inaczej... Co ja ci mówiłem o twoich "animkach"?!? Ja bym się nie chwlił takim czyś jak ten cały "DOM"... Jak stwierdził mój dobry qumpel, który nie zajmuje się grafiką: "Sam bym zrobił lepiej... Według mnie ta praca ma jedną dobrą stronę... Jak masz doła i ją obejrzysz to wiesz, że jest ktoś kto ma poważny problem"... Nie chcę być nie miły, ale NIE UMIESZ PISAĆ PO POLSKU (a takie tłumaczenie o braku klawiszy i przestawionej klawiaturze to możesz sobie...), po drugie NIE POKAZUJE SIĘ RZECZY BEZNADZIEJNYCH bo tylko Cię ośmieszają... Tak moja rada na przyszłość... Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra spokuja wiesz kto mnie tu jedyny denerwuje:

ten glupi tweex.. i tyle a czy jestem poczontkuancy czy nie, to tego kozaka nie obchodzi to ciec jest (a z ta klawiatura to prawda)

 

F/X .... przynajmniej polowe animacji a puźniej wystawiać na forum ...

a co wystawiam cos :>

ale dzienki za rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweex nie jest tak źle, oglądałem homepage Busia (mój dawny wychowawca nazywał się Buś ;) ) i nie było to takie tragiczne, z twojego opisu myślałem że to totalna amatorka (osoby która siedzi tydzień w max`ie) a to po prostu początkujący użytkownik, który się po prostu uczy. Co nie znaczy że się ma porywać z motyką na słońce ;-). Busiu, nie martw się tym tylko pracuj! notabene, zazdroszcze wam, od ponad miesiąca nie mam dostępu do max`a.... (tak to jest jak się pracuje na trial`ach... nie można ich wieczniecznie zmieniać...) Jest ktoś z Tychów lub okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłeś Busiu, żebym opisał szerzej co miałem na myśli "...albo sobie uświadomisz, że wchodzisz w sferę z pogranicza FX albo sam siebie skarzesz na porażkę...".

 

Rozpartując takie ujęcia od strony wiarygodnej animacji (nie piszę hiper realistycznej, tylko wiarygodnej... aby się czuło, że jest to dobrze zanimowane a nie 3d plastik),czeka Cię masa pracy. Animacja cząsteczek, masa morfingów (gięcie blachy, zgniatanie samochodów), pęknięcia budynków, pęknięcia asfaltu, przewracane latarnie... i na każdy z tych efektów składają się dynamiczne efekty wewnętrzne (na przykład zgniatanie samochodu powiązane jest ściśle z trzaskającymi szybami, a pęklający budynek z odpadającym tynkiem, itp.) Dlatego napisałem, że są to juęcia z pogranicza FX. Powinieneś być świadomy, że takie ujęcia tworzy się technologicznie od podstaw. Mam na myśli to, że wymagają najwięcej świadomości. Pod każdym względem. Konkretnie chodzi o to, że ktoś, kto świetnie modeluje na przykład samochody, może nie potrafić wymodelować samochodu pod takie ujęcie. Trzeba cały czas myśleć o tym, co się z tym modelem ma później stać....

Musisz sobie przemyśleć sprawę na ile gęboko chcesz w to wejść. Jak dla mnie to albo wóz, albo przewóz. Żeby się potem takie tweexy nie śmiały.

 

to tak tytułem wstępu. Mam nadzieję, że przybliżyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris_R Dzienki stary za dobra rade, to mi pomoglo (:D nie wpadlem na te pogiente latarnie) a jesli chodzi o samochody to masz racje (najgorzej bendzie z szybami) ale mam czas.....I jeszcze jedna prozba... Masz w glowie jakies ciekawe Ujencia smoka z samochodami, (wiesz niebespieczne machanie ogonem itp.) bo to co mam to zamolo.

Dzienki pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam skali smoka ani układu miasta (most, wierzowce, market, parking... - nie wiem co tam przewidujesz...).

Proszę wszuć szkic lokacji tak z lotu ptaka i skalę smoka w odniesieniu do człowieka albo samochodu to wrzucę Ci w odwecie kilka szkiców z ujęciami...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijajac WSZYSTKO inne, ten twoj pomysl jest nie do zrealizowania z przyczyn czysto technicznych. widze, ze zupelnie nie masz pojecia jaki sprzet bylby potrzebny na cos takiego. twoj duron i 192 mb ramu bedzie sie pocic juz w zasadzie na samym poczatku projektu. nie chce zniechecac, ale daj sobie spokoj z czyms tak ogromnym; po prostu porywasz sie z motyka na slonce. zaoszczedzisz sobie sporo frustracji. jesli jednak sie masz zamiar brac za to to good luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i chciałem się wypowiedzieć. Otóż zacznimy od smoka. Smok ma przednie łapy dziwnie wykrzywione. Klate też ma niezaciekawą. Jeśli to ma być do animki z takim sprzętem to koniecznie low poly to musi być.

 

Ja niedawno zakupiłem gf 6600gt + 1gb ramu. Zapewne mój sprzęt by wyciskał z siebie ostatnie poty, niemówiąc o tym, że twój po prostu nie da rady (wiem bo wcześniej miałem gf2 mx i wysiadał przy 60 tys. poly) , jeśli nadal będziesz robił modele z tak dużą ilością poly jaką ma ten smok .

 

Projekt ciekawy, przyznać trzeba. Jednak jak znam życie będziesz miał duże problemy z zrobieniem 30s. animki. Osobiście proponowałbym zająć się jakimś innym projekt mniej objętościowym. Wyobraś sobie (bo zapewne tak będzie) że jedna klatka ci się będzie renderowała ok. 2 godzin. [1 sekunda animki = ok. 25 klatkom] 25 *2 * 30 = 1500 godz. = 62,5 dnia mniej więcej tyle ci się będzie renderowało 30 sekund animacji. I to tylko w najlepszym przypadku kiedy render będzie trwał "tylko" ok. 2 godzin.

 

Podsumuwująć wszystko radze zrobić animke np: latającego smoka na tle zwykłego plane'a i chuchającego ogniem. Wtedy zobaczysz co i jak się robi. Obeznasz sie w efektach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAx_1989 ODP.

A wic tak, jesli chodzi o przednie lapy to tylko stil narazie, kosci sie zmieni. Smok na ok 10 000 poli - to na gluwnego bohatera chyba nie duzo??, a jesli chodzi o klatki to ja - z powodów kompa- zawsze robie 15 kaltek na sekunde - animka bendzie trwac jakies 4 - 5 min. Jedna klatka - render - od 40s-1min max.

A jesli chodzi o latajancego smoka .....nudy...:D

pozdrrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł... Zrób pierw krótką animkę lotu smoka. Wierz mi po takiej próbie dasz se spokój z tą całą animką. Po prostu nie rozumiesz jaki ogrom pracy cię czeka. Przykro mi ale nie wierze że nawet zaczniesz robić ten filmik. Ale mimo wszystko powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj busiu, jeśli taka scena ma ci sie renderować 40sekund-1 minuty, to to chyba będzie w low poly, i w zasadzie bez jakiegośkonkretnego oświetlenia, nie wspominając już o czymś takim jak wybuchy czasteczki itd. jak to ma być ładne to jedna klatka minimum 20 minut....zdechniesz robiąc to...

 

no, ale żeby nie było powodzenia ci życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności