Skocz do zawartości

Prace 3d&2d


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nielot wybierasz bardzo tendencyjnie... I bardziej to przypomina dozowanie linków ala GG niż inspiracje... Wypada tutaj przede wszystkim podać coś w deseń:

 

"

Serwis CGTalk (tak wszystkim zresztą nie znany ), jest pełen świetnych prac, zapraszam do galerii nagrodzonych prac:

 

3D- http://www.cgtalk.com/forumdisplay.php?f=121

2D- http://www.cgtalk.com/forumdisplay.php?f=137

"

 

I tyle, każdy sobie znajdzie coś dla siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot ja rozumiem... pamiętam jak parę lat temu męczyłem alphę jakiegoś raytracera, po oblaniu jakieś kuli hdri z doprawieniem dofa uznałem efekt za realistyczny, idąc dalej zatem dobry i inspirujący. Co jednak w chwili obecnej zdaje mi się do bólu niewyobrażalne. Ot zwykłe zachłyśnięcie ;).

 

Odchodząc może od CG aby było klarowniej, realizm to w sumie odwzorowanie rzeczywistości (real :P), powiedz czy czujesz inspirację patrząc na czajnik z gotującą się wodą rano? Troszkę za codzienne prawda? Chcąc niechcąc za inspirujące uznajemy rzeczy niecodzienne, niezwykłe- najłatwiej o inspirację w pewnej odległości od realizmu, w krainie stylizacji.

 

W chwili obecnej bardzo doceniam takie prace, pisząc good work- mam jednak na myśli- świetny warsztat, a nie pracę jako taką (oczywiście nie tyczy się to wszystkich prac).

 

Najmocniej inspiracji poszukuję obecnie w concept art i rzeźbie. Niezwykła swoboda mistrzów po prostu rozkłada mnie na łopatki.

 

Mówię tu oczywiście tylko o sobie i własnych (obecnych) odczuciach. :)

 

 

Tyle ode mnie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham ja cie rozumiem tyle ze widzisz cie inspiruje concept art i rzezba a kogos innego moze inspirowac wlasnie ten czajnik:D i kogos moga inspirowac prace np. realistyczne a jak ciebie innowacyjne niezwyle niecodzienne

mnie bardzo inspiruje nakreca:) jak widze piekny np. samochod i cudna siatke:D a juz najbardziej inspiruje mnie swoboda np. w ogranice........ ale to zalezy od czlowieka co go inspieruje.............

mnie tylko "zdziwilo" zdanie ktore napisales:D (post 7) ze moje "inspirace" sa tendencyjne:D..........bo z reszta co napisales sie zgadzam:D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie, już tłumaczę:

 

Post1- dobierasz pod siebie, nie każdego musi inspirować to co ciebie inspiruje- lepiej dać ogólny link do prac.

Post2- pogłębienie myśli z postu1 + odpowiedź na pytanie.

 

Wersja dosadna: Nie podważam twoich inspiracji, staram się wyjaśnić pewną zależność, może nieco odróżnić fascynację biegłością od inspiracji, chęci naśladownictwa od pobudzenia twórczego (co jest dosyć względne więc lepiej w ogóle pominąć).

 

Zastanawiam się co napisać aby nie zapętlać dalej dyskusji... Hmmm, może lepiej poprzestać na ociosanej maksymie: Każdego inspiruje co innego, wersja do rapowania: Każdego jara inna baja.

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się w sumie (da się to podłączyć pod definicję), ale nie lubię uogólnień, są bardzo krzywdzące.

 

Szkoda mi troszkę „inspiracji”, no bo w sumie reklama w tv zainspirowała mnie do zrobienia sobie herbatki, cieknący kran natchnął mnie twórczo do oddania moczu...

 

Zabij mnie ale patrzę na metody czy korzenie przez pryzmat efektu :).

 

A co do postu1, fajnie jest dawać ludziom pod dobór własny szereg stron z threadami niż 4 linki do jpg, w końcu „każdy dobiera pod siebie”... Więc czemu tak ich ograniczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomus raph.com to chyba kazdy szanujacy sie grafik zna ;)... Co do strony to rzeczywiscie zamiesczane sa tam same rarytasy grafiki 3d poczawszy od momentu kiedy pojawilo sie cos takiego jak grafika 3d :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!nie chce tworzyc nowego dzialu a mnie to ciekawi:) i w pewnym sensie inspiruje:)hehe

mianowicie przegladam sobie cg choice gallery 2d i zauwazylem jedna sprawe ze w 2d jest lepszy poziom wiecej prac (znacznie) ma 5stars i wogole jest wiekszy poziom jak sie przeglada 3d to raz na jakis czas mowi sie wow awsome itp..;) a w 2d czesciej(przynajmniej ja tak mam) na czym to polega

czy "dwa de" jest latwiejsze czy moze sa lepsi graficy 2d

takie cos wlasnie mnie nurtuje.

pozdro

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze 2d robi sie szybciej i łatwiej uchwycic niektóre zeczy, w 3d awasom projekt robi sie dobre pare miesiecy a dobty rysunek mozna zrobic w tydzien(tak mi sie przynajmniej wydaje), ja w sumie na talku tylko 2d oglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na max3d.pl grafika 2d ma też większe powodzenie niż 3d, i ten dział trzyma (IMO) lepszy poziom... Zwłaszcza speed painting

Ja myślę (ale to moja prywatna opinia) że prace 2d są lepsze, bo ludzie je robiący mają większe pojęcie o anotomi i tradycyjnych technikach niż ludzie robiący 3d, którzy czasami wogule nie potrafią rysować... Dlatego 2d ma bardziej artystyczny plot, podczas gdy prace 3d są często rzemieślnicze (bez pomysłu).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomuś czyli wedlug ciebie artysci 2d sa poprostu lepsi?? i maja wieksze pojecie o grafice??

mi sie wydaje ze 2d pokazuje kto umie tworzyc i kto jest artysta:) bo w trzy de mozna oszukiwac tak jak pisze ziomuś ktos kto nie umie rysowac moze tworzyc super grafe 3d ale potrzeba mu wiecej czasu na nauke i stad moze gorszy poziom prac 3d a 2d maniacy maja to we krwi i idzie im to znacznie latwiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy "dwa de" jest latwiejsze czy moze sa lepsi graficy 2d

takie cos wlasnie mnie nurtuje.

pozdro

peace

 

to taka sama dyskusja jak zaraz na początku lat 90. jałowy spór: co lepsze amiga czy pecet. ani dwa de nie jest łątwiejsze od trzy de ani też nie są lepsi. po prostu jest to inn grafiika i już :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot-> nie uważam że artyści 2d są po prostu lepsi... To jest inne podejście do dzieła... Może tak: są lepsi artystycznie, mają większe pojęcie o komponowaniu, kolorze, rysunku, ich prace są bardziej orginalne... Natomiast żeby być grafikiem 3d trzeba zdobyć ogromną wiedzę nie mającą zupełnie nic wspólnego z twórczym działaniem ;) Posługując się bluprintami można zrobić dobrą pracę bez znajomości rysunku, ale model jest tylko odzwierciedleniem rzeczywistości czy konceptu, sam w sobie nie jest twórczy... eh, zamotałem się ;)

 

Tweety-> no masz racje że dyskusja co jest lepsze 2d czy 3d jest jałowa, ale to nie znaczy że nie można podyskutować ;) No i zgadzam się że to inny rodzaj grafiki, bez wartościowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomuś: co prawda większość modeli tworzonych jest w opraciu o blueprinty ale spróbuj stworzyć rycerza na smoku z blueprintów. do tworzenia DOBREJ grafiki 3D potrzeba nie tylko znajomości warsztatu ale także "tego czegoś" co sprawia że jeden grafik jest lepszy od drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tweety moze masz racje ze sa to dwie rozne dziedziny:) ale przeciez grafike 3d mozna sie nauczyc i tworzyc ja na wysokim poziomie a wedlug mnie 2d nie nauczysz sie tworzyc na wysokim poziomie to trzeba miec we krwi:) moge sie mylic ale wydaje mi sie ze poprostu w 2d trzeba umiec rysowac i zaznaczam umiec a w 3d nie trzeba

no i to wyklucza ze (wewdlug mnie) w 2d jest wiecej lepszych prac skoro 3d da sie nauczyc a 2d nie da:)

ziomuś--> no nie wiem czy 3d jest tak prosta jak piszesz skoro jak ktos ma blueprintsy to czemu nie wszyscy tworza prace na wysokim poziomie np. organika tutaj trzeba juz miec pojecia wyzsze odtworzenia grafiki 3d (czyli modelowania) trzeba zanc sie na ogranice itp. ale przeciez bycie tworczym nie oznacza ladnego rysowania wystarczy miec fajny pomysl(a kazdy ma ich mase)przelac go na papier aby nie zapomniec (nawet zwyczajne kreski) i co dalciebie to nie jest tworcze.

pozdro:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie uważam że 3d jest łatwiejsze - owrotnie, żeby tworzyć 3d trzeba długo się uczyć obsługi progarmu, układania siatek itp.

2d jest o tyle łatwiejsze, że jest bezpośrednie - rysujesz kreskę i masz kreskę, nie bawisz się w żadne rozwijanie primitywów czy układanie poly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie uważam że 3d jest łatwiejsze - owrotnie, żeby tworzyć 3d trzeba długo się uczyć obsługi progarmu, układania siatek itp.

2d jest o tyle łatwiejsze, że jest bezpośrednie - rysujesz kreskę i masz kreskę, nie bawisz się w żadne rozwijanie primitywów czy układanie poly ;)

 

chociaż czasami aby z tej jednej kreski zrobić dobrą pracę trzeba poświęcić o wiele więcej czasu niż na np: modelling samochodu. poza tym w wielu miejscach w 3d można cos cofnąć albo przekształcić a w 2d często zmiana konceptu ułożenia postaci albo kierunku światła wymaga tworzenia rysunku prawie od nowa.

poza tym nadal uważam że taka dyskusja jest jałowa. panowie nie ma się co oszukiwać: do DreamWorks, Pixar Studios albo chociaż PI trochę nam jeszcze daleko (nie wszyscy: ukłony w stronę bigleba, Tigera 1313 i całej rzeszy PRAWDZIWYCH grafików jakich pełno na max3d.pl czy cgtalku) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie ma się co oszukiwać: do DreamWorks, Pixar Studios albo chociaż PI trochę nam jeszcze daleko (nie wszyscy: ukłony w stronę bigleba, Tigera 1313 i całej rzeszy PRAWDZIWYCH grafików jakich pełno na max3d.pl czy cgtalku) :D

 

co racja to fakt, mam dziwne skłonności do terotyzowania :D

ale po sesji siadam na dupie i mam nadzieję że spłodzę coś wielkiego ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po sesji siadam na dupie i mam nadzieję że spłodzę coś wielkiego ;)

pzdr

no właśnie! ale najpierw skończ smoczka-wymoczka :D

BTW: łączę się w bólu z powodu sesji :/

BTW2: nawiazanie do głównego motywu tematu:

podrzucam fajne prace:

http://www.richardrosenman.com/gallery/abs_venus1.jpg

http://www.richardrosenman.com/gallery/abs_venus2.jpg

http://www.richardrosenman.com/gallery/abs_statue1.jpg

http://www.richardrosenman.com/gallery/abs_statue2.jpg

te prace to testy Vraya wykonane przez Richarda Rosenmana (ma całkiem ładne potfolio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności