Skocz do zawartości

Nie wychodzi fillet:(


MohSETH

Rekomendowane odpowiedzi

Chce zrobic fillet edge na krawedzi pokazanej na obazku... ale nic z tego... nawet jak sa one join lub union...to nie ma znaczenia... tylko zastanawam sie co moze byc tego przyczyna przeciez sa to ladne surfacy stworzone za pomoca Sweep2... mozecie mi pomoc?

fillet.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

czesc ;)

 

generalnie fillet moze wyjsc zly wtedy, gdy na calej jego dlugosci powierzchnie sa pod roznymi kątami w roznych miejscach, wtedy rhino robi dosc dziwnego filleta o roznych raduisach w zaleznosci od miejsca :>

robi tez bugi kiedy fillet na swojej drodze napotyka krawedz konczaca/zaczynajaca jakiegos surfa (np. przy sweep1 na colsed curvie) ;> w rhino jestem burak wiec moge bzdury gadac, ale wydaje mi sie ze to moga byc powody

 

mozesz zrobic tego filleta na piechote, tzn:

duplikujesz edgesa wokol ktorego chcesz miec filleta, robisz na nim _pipe, tyle ze radius nie moze byc wiekszy od surfow (chyba wiadomo :>), nastepnie trimujesz nim obie powierzchnie. powstanie ci dziura miedzy surfami, gdzie zrobisz filleta. przechodzisz do widoku w ktorym te obie powierzchnie i dziure widzisz od frontu. robisz prostego curvesa przechodzacego przez obie powierzchnie i dziure, a nastepnie projektujesz go na te powierzchnie. teraz robisz blenda tych dwuch curvesow na krawedziach, powstaje ci profil filleta. ostatnim krokiem jest sweep2: zaznaczasz jako raile krawedzie tych dwuch surfow, jako profil tego blendowanego curvesa no i zaznaczasz CT do A i B :>

 

ale sie rozpisalem, mam nadzieje ze to pomoze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow kome ... ale zamieszales :D

 

zrob tak jak mowi kome ... tylko zamiast sie bawic w project i blend curvesow ... itd ... poprostu obetnij gdzie masz obciac i daj sobie blendsrf. raczej nie ma mozliwosci zeby nie zadzialalo. tak jak mowi kome mozesz sie bawic jak potrzebujesz bardzo precyzyjnego ksztaltu na zaokragleniu ... nie koniecznie okraglego lol (teraz ja namieszalem) ;]

 

 

no nic ... powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki chlopaki... wyszedl mi piekny fillet...ale mam nadzieje w swojej "Rhinowej" karierze nie bedzie wiele takich filletow ktore beda takie problematyczne:P

kome--> jestem na GG prawie zawsze tylko ze jestem niewidoczny ale jak masz jakas sprawe to wal smialo... a jak okaze sie ze mnie nie bedzie to moj masz mojego maila: [email protected]

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności