Skocz do zawartości

[Flash MX 2004] mały problem


lpshinoda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja mam ten sam problem, i zapewniam was, ze nie mam w properities takiej opcji jak color. Otwieram sobie pliczek jpg, convertuje go do grafiki, potem tworze motion twines na 10 klatek i prubuje zrobic tak jak to sie robilo we flashu5, ze zaznaczam pierwsza klatke klikam na effect i alpha biore na 0, potem ostatnia i alpha na 100. Wychodzi plynna animacja a tutaj nie ma czegos takiego :/ properitnies to mam tylko do wyboru label, (motion,shape, tip) oraz sound. A w mixerze kolorow jak zmeiniam alpha to to wogole nie dziala na dany obrazek, tak samo z gotoandplay()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RyaN.pl

Robisz montion tween. Klikasz na klatke pierwsz i klikasz na movieclipa i wtedy pojawi Ci sie alpha na dole (tam gdzie wczesniej motion twee, shape itp). Tak samo robisz pozniej. Klikasz na ostatnia klatke i zaznaczasz movieclipa.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podepne do pytania tylko z jedną rożnicą jak włączyć alpha w tardze, tzn. wiadomo bitmapa+alpha channel. Darady to zrobić? przyszpuszczam że to banał a jednak nie dokopałem się do takiej opcji :|

 

[edit]

mówie o tardze bo z tego co pamiętam tiffów flash nie supportuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności