Skocz do zawartości

POLSKI FANFILM potrzebuje waszej pomocy!!!


Cloud Strife

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc dziewczyny i chlopcy!

Ja sie nazywam Mateusz i mieszkam w Niemczech!

Jestem "rezyserem" tak zwanego STAR WARS Fanfilm. I moze to jest pierwszy w zwym rodzaju? Poniewasz bedzie przetlumaczony w trzech jezykach:

-po angielsku

-po niemiecku

-i oczywiscie po polsku

Ja i reszta mojej "drozyny" chcemy zrobic cos dobrego z tego filmu!

Lecz mamy za malo animatorow i szansa na sukces jest przez to zbyd mala.

Zeby nawet tylko dokonczyc film potrzebowalismyby trzy razy tyle osob ile mamy. A jest ich dopiero czterech ktorzy pracuja nad effektami.

Zeby dokonchycz film potzrebujemy pomocy.

Jezely chcecie sie doloczyc do nas to prosze o odpowiedzi!

By bylo fajnie jak by sie znalazlo pare chetnych zeby pracowac znamy nad tym projektem.

Informacjie do filmu mozecie dostac tutaj: www.thedarklord.net.tf (to nasze forum)

Jest tam tez mnostwo obraskow do filmu i naszej pracy. Jak chcecie to mozecie tez tam pisac co chcecie, wiekszosc od nas umie mowic po polsku ;)

 

Sorry ze polskie litery nie wyszly ale mam tylko niemiecka tastature ;)

 

Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiekszosc zostala uszyta, lecz Troopery to sa wlasne kostiumy naszych aktorow. Oni znaja czlowieka ktory je robi za duzo kasy.

Taki kostium kosztuje moze 800 €. Ja mialem szcescie ze znalazlem aktorow ktorzy posiadala juz taki kostium ;)

 

Przeciez to tutaj jest forum dla ludzi ktorzy robia effekty. Dlaczego nikt sie nie zglasza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloud Strife chyba nie wiecie w co się pakujecie. Na taki projekt to strasznie dużo czasu trzeba nawet jak bedziesz miał 20 animatorów:/ Jak narazie to wygląda troche komicznie. Kostium stormtroopera extra. No ale życze powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem posta to myslałem, że to jakiś poważny projekt a tam same (no, prawie same) dzieci po 14 lat mają grać ??? hehehe.... SORRY, nie bierzcie sobie tego do serca...

A co sie strojów czepiacie, te akurat są całkiem niezłe, stormtrooper i imperial scout są PRO :D

Co do waszego sprzętu, to czym macie to zamiar kręcić, czym były robione zdjęcia, bo niektóre np: http://web118.basicbox8.server-home.net/Fotos/Art%20Photos/Han%20original.jpg lub http://web118.basicbox8.server-home.net/Fotos/Art%20Photos/SOldat%20und%20Leibw%E4chter.jpg prezentują sie fatalnie...

 

Po przejrzeniu szkiców przyznaje racje tobi_k : nie wiecie w co sie pakujecie, daje wam jakieś 10, no może 15% że ukończycie cały projekt. (trzymając przyzwoity poziom).

 

I nie pisze tego, żeby was dołować, tylko żebyście wiedzieli w co sie pakujecie

 

PS. Tak na koniec: http://tdl.hldesign.info/pics/xwing.jpg - ładne, choć dysze silników powinny byc bardziej czerwone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze nie napisalem KIDS FANFILM! To oczywiscie macie racje!

Sa same dzieciaki, ale to tez mialo specialnie tak byc. To jest KIDS FANFILM.

Jak popatrzycie sobie inne FANFILMy to jest duzo takich.

Szkoda ze niema tutaj duzo tolerantnych ludzi ktorzy chca pomagac mlodym aktorom.

 

Tez chcialem wam powiedziec ze komentary jak: "nie wiemy w co sie pakujemy" to nie sa juz potrzebne ;), Film juz przeciez jest nakrecony.

My teraz zaczynamy robic effekty i to jest wlasnie to w czym potrzebujemy wiecej ludzi!

 

Mozecie sobie tutaj: http://tdl.hldesign.info/vids/Teaser_TDL.zip

obejzec pierwszy maly nie oficjalny teaser do filmu.

Oficjalny oczywiscie bedzie dluszszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten teaser miał być reklamą, to okazał sie być antyreklamą. Aktorzy, o ile zauważyłem na fotkach na Waszej stronie są w wieku od 12 lat w górę. I wierzcie mi, z dzieciaków w tym wieku mozna już wycisnąć aktorstwo na bardzo wysokim, profesjonalnym poziomie. Poza tym naprawdę nie wiem od czego zacząć, tylu rzeczy się można czepnąć:

1) Intro: żaden Teaser nie zawiera logotypów producenta, a jak już, to nie trwa on dłuzej, niż 2-3 sekundy, chyba,ze w wersji kinowej teasera. Anyway u Was trwa on przez 40% całego teasera.

2) Scenografia: ta scena z siatką drucianą w tle rozwaliła mnie totalnie. Ja wiem, ze Wam chodzi o stworzenie iluzji Endoru, ale nawet ten las nie był zbyt przekonujący naprawdę do takich scen mozna znaleźć odpowiednio mroczne i Endorowate miejsca w lesie. Wystarczy poszukać trochę.

3) Kadrowanie ujęć i prowadzenie kamery: ta sama scena z siatką. Na pierwszym planie jest co prawda Stormtrooper, ale to, co przyciaga uwagę, to jest ta nieszczęsna siatka. W kadrze jest za duży najazd na Troopera. Jego potylica (swoją drogą spod hełmu wystają włosy!) powinna być przy prawej krawędzi kadru, i powinna być widoczna cała spluwa i jeszcze trochę miejsca na "oddech".Czyli ujęcie od pasa w górę i trooper dosuniety do prawej krawędzi kadru.

Inna scena: ta z przebiegajacym Luke'm, odbijającym strzały z lasera. Kamera prowadzona z ręki, dzieki czemu ledwo widać, kto strzela, (Luke macha mieczem na odlew, zamiast planowo, pilnując prawidłowej pozycji szermierczej - znam się na tym, przez 7 lat ćwiczyłem szermierkę, głównie mieczem). Kamera powinna być znacznie bardziej statyczna, ewentualnie nie obracać sie wokół własnej osi, tylko na wózku, ze środkiem obrotu np. pomiędzy Luke'm, a Trooperem.

4) Gra aktorska. Ok, ja rozumiem, ze to młodzi fani GW, ale na litość boską dlaczego Ci Trooperzy poruszają się jak dziewczęta na wybiegu, a nie jak żołnierze na froncie? Komendant sił Vadera oberwawszy z lasera zachowuje się, jak gumowy manekin trafiony kamieniem: na moment sie odchyla, a potem wraca do pierwotnej pozycji ciała. Scena zabicia Troopera mieczemświetlnym jest na poziomie zabaw 4 latków. Luke stoi jak słup, maca mieczem troopera po brzuchu, przy czym trooper nic nie robi, by macania uniknąć, a potem kładzie sie na ziemi jak na kocyku piknikowym. To boli.

Ja parę lat temu reżyserowałem przedstawienie szkolne na ogólnopolski konkurs MENu, z dziećmi z przedziału wiekowego 7 - 12 lat, i wiem, ile da się z nich wyciągnąć. Inscenizowaliśmy Krzyzaków Sienkiewicza, i wystarczyło mi te dzieciaki zafascynować średniowieczem, żeby grały jak czystej wody profesjonaliści. Wszystkie stare, doswiadczone nauczycielki bez wyjątku nie były w stanie wyjść z podziwu, jak ja to zrobiłem, że na każdej próbie był komplet dzieciaków, że uczyły się gładziutko na pamięć naprawdę długich kwestii i mówiły je bez zająknięcia. Ośmioletnia dziewczynka, grająca Danusię specjalnie nauczyła sie grać na lutni. dzieciaki w mig opanowały bardzo skomplikowane choreograficznie średniowieczne tańce. Konkurs wygraliśmy.

Piszę to tylko po to, żeby Wam uswiadomić, że jak ktoś jest naprawdę czymś zafascynowany, to robi to coś na znaaaacznie wyższym poziomie, niż Wy. Ja naprawdę wiem, co mówię, że z Waszych aktorów dałoby sie wyciągnąć duuuużo więcej profesjonalizmu. Wystarczy chcieć.

Jedyne, czrgo nie jestem w stanie się czepnąć, to stroje. Sa dokładnie takie, jakie powinny być. Pozdrawiam i trzymam kciuki do bólu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechciał bym was obrażać ale to wyszło fatalnie (według mie), to co powiedział shogun to prawda te kocie ruchy, albo jak ten kolo z tym zielonym mieczem dotyka tego białego to wygląda jak wróżka dotykała by krasnoludka, poczytajcie troche książek a potem bierzcie sie do pracy, poczytajcie sobie o np.: "Złotym podziale" i niezapominajcie o tym przy kręceniu filmu.

 

PS.Nigdy nieogladałem GW bo mie to nieinteresowało, więc niewiem jak sie nazywa ten gościu z zielonym mieczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie tez dziekuje za krytyke!

Chcialem tez dodac ze film bedzie mial 45 min dlugosci in nie wiem czy da sie ocenic na malym nie oficjalnym trailerze.

To z reklamami, nie moge duzo na to bo animatorzy rowniez chca sie prezentowac.

 

Chcialem tez dodac ze mi trailer rowniez sie nie podoba. Zostal zrobiony przez jedego animatora ktory ale juz zostal wyrzucony.

Jest to ale jedyne co moge wam narazie pokazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba! I nie rozumiem dlaczego wszyscy starają się tak dowalać. Jasne, że nie jest to profesjonalny film, ale twórcom/autorom, jak widać po zdjęciach, dał sporo dobrej zabawy i to jest najważniejsze. No i chciało im się coś zrobić, a to nie za często spotykana postawa. Co zresztą widać, pomóc to się nikomu nie chciało, ale za to wszyscy objechali film.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie ujecie jest fajne, reszta taka sobie, ale ogolnie myslalem, ze bedzie gorzej. Faktycznie za duzo tych napisow na poczatku. Zwroccie uwage na ruch aktorow, jakos ci szturmowcy dziwnie sie ruszaja, nie po "wojskowemu" tylko jak dzieci z karabinami na wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba! I nie rozumiem dlaczego wszyscy starają się tak dowalać. Jasne, że nie jest to profesjonalny film, ale twórcom/autorom, jak widać po zdjęciach, dał sporo dobrej zabawy i to jest najważniejsze. No i chciało im się coś zrobić, a to nie za często spotykana postawa. Co zresztą widać, pomóc to się nikomu nie chciało, ale za to wszyscy objechali film.

 

Pozdrawiam

 

Fajnie ze tez jest pare posytywnych komentarzy

 

dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

film obiechałem tak ostro, bo jak zaczales mi pisac w ilu to jezykach ma niebyc, ilu grafikow jeszce potrzeba itd to myslalem ze robicie cos PRO, wiec moja ocena byla skierowana do profesjonalistow.....nie sadze bys znalazl tutaj chetnego, skoro film jest tak ot co robiony dla zabawy, komu z powazniejszych grafikow bedzie sie chcialo marnowac czas po to by zadowolic paru 12latkow??

 

Chcialem tez dodac ze mi trailer rowniez sie nie podoba. Zostal zrobiony przez jedego animatora ktory ale juz zostal wyrzucony.

 

znowu taki sztuczny profesjonalizm.....

 

P.S Kostiumy to macie faktycznie Pro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne że zajawke ludzie mają :D

napewno w przyszlosci takie experymenty zaprocentują i bedziemy mieli nowych szpilbergów i lukasów z nowa kultową ponadczasowa sagą...albo chociaż filmem z fajnym scenariuszem...tylko bez tego całego "naśladownictwa"...

Kostium stormtroopera rządzi...

 

Pozdrawiam i życze udanych prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka uwag:

1. z całego tego filmiku podobało mi się dokładni 0,75 sekundy(scena z odbiciem lasera)

2. nie wiem dlaczego "wyrzuciliście" (bo jak można wyżucić kogoś kto nie dostaje wynagrodzenia) animatora, który wycisną z tego filmiku tyle ile się tylko dało.

3. Popracujcie troche nad choreografią. Więcej, bardziej dynamicznych scen (w sieci jest pelno amatorskich filmików które przedstawiają walki gw i są o niebo lepiej zrobione)

4. Wybierzcie inny fragmęt lasu albo inną pore dnia bo wszystko wygląda strasznie SZTUCZNIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znow ja!

Nie wiem tak dokladnie o co wam czasami chodzilo w waszej krytyce bo to co widieliscie bil teaser ktory bil zrobiony po malym czasie krecenia tego filmu.

Tym razem moge wam pokazac oficjaly trailer filmu. Moze wam sie spodoba.

Effekty sam zrobilem bo nikt nie chce pomoc (tak to jest w tym swiecie).

Ale ze tamtego animatora wyrzucilem, to nie zaluje.

 

Trailer:

http://www.thedarklord-film.com

 

Czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie się zapowiada. Ale jeszcze duzo (nawet bardzo duzo do zrobienia)

Początek trailera mi się podoba jakieś 10sek

Potem zaczyna się kicha.

1.Tan las(całkowicie odpada) dajcie to w jakimś bardziej mrocznym klimacie ciemne miejse) bo strasznie sztucznie to wygląda.

2 odpadają sceny z mieczem (szczególnie ruchy aktorów,nienaturalne)

3. dopracować trzeba statki

4.rozwaliła mnie scena z jak statki przelatują , a pod nimi te druty haha (nie pasuje to do GW. chyba zeby te druty jakoś przerobić)

5. to mam nawet do polskich filmów (tych porfesjonalnych i za dużą kasę) . wszystko jest za ostre, powinno się roche rozmywać (po takim czymś poznać każdy film polski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc nieźle, jak na poziom zaangażowanych środków, podoba mi się większość scen "kosmicznych", szczególnie na poczatku, potem w niektórych ujęciach strasznie śmierdzi komputerem - czyli całość bradzo nierówna, ale coś może z tego być :) .

Spukii - w tym wypadku miękki obraz odpada, bo żadną cyfrą nie da się takiego uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takiego DOF'a jak uzyskasz, będziesz wszystkie ujęcia maskował, poza tym obraz uzyskany z kamery i tak bedzie inny (lepszy, milszy dla oka), wychodzac z takiego założenia to profesjonalne filmy tez powinni kręcić cyframi, bo to koszty kamery i taśmy mniejsze, nie trzeba tego specjalnie skanować dla postprodukcji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaker, wez pod uwage ich mozliwosci. Watpie by mieli dostep do prawdziwych kamer, czy cyfrowek HDTV.

Filtry w postprodukcji to raczej dla nich jedyny sposob na pozbycie sie niechcianej 'ostrosci'.

 

"wychodzac z takiego założenia to profesjonalne filmy tez powinni kręcić cyframi, bo to koszty kamery i taśmy mniejsze"

...mam nadzieje ze mowiac "cyfra" miales na mysli handycamy, bo ostatnio sporo filmow kreconych jest kamerami cyfrowymi.

 

btw. Praktycznie we wszystkich wiekszych tytulach jakie trafiaja do kin, caly material jest poprawianych w post produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawten teksst e, że to tylko amatorska produkcja i muszą kręcić cyframi, ale ta moja wypowiedź była odpowiedzią na tekst Spukiiego

5. to mam nawet do polskich filmów (tych porfesjonalnych i za dużą kasę) . wszystko jest za ostre, powinno się roche rozmywać (po takim czymś poznać każdy film polski).

 

"wychodzac z takiego założenia to profesjonalne filmy tez powinni kręcić cyframi, bo to koszty kamery i taśmy mniejsze"

...mam nadzieje ze mowiac "cyfra" miales na mysli handycamy, bo ostatnio sporo filmow kreconych jest kamerami cyfrowymi.

Chyba masz na mysli filmy telewizyjne albo o mocno ograniczonym budżecie, celuloza ma jak na razie pewną pozycję.

btw. Praktycznie we wszystkich wiekszych tytulach jakie trafiaja do kin, caly material jest poprawianych w post produkcji.

A czy ja mówie, że nie, choćby korekta koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej bardo mnie zaczyna ta sytuacja na forum zaskakiwać wchodze na forum a tu 2 posty z projektami fan filmów :) tia to bardzo fajna zabawa poczekajcie do Grudnia to moze tez was troszke zaskocze. ONI MAJĄ RACJE to naprawde kupa roboty chętnie zobacze efekt końcowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SinCity to zupełnie inna bajka, bardzo specyficzny klimat tego filmu i sposób realizacji, w tym wypadku ostrzejszy obraz może być celowym zabiegiem.

Władca Pierścieni, wszystkie częsci Matrixa, Pearl Harbor, Gniew Oceanu, wszystkie częsci Pottera - to wszystko było kręcona na zwykłem taśmie (jak widać same wysoko budżetowe produkcje, ale koszty wypożyczenia kamery (bądź zakupu) i taśmy sa bardzo duze). Z drugiem strony niektóre polskie filmy (Quo Vadis dla przykładu) też były kręcona na taśmie, a obraz z nich mi osobiście nie podoba się i tutaj przyznaję racje Spukkiemu.

W każdym razie zmierzam do tego, że obraz z kamery na taśme jest przyjemniejszy dla oka (miększy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności