Skocz do zawartości

Reflection,DOF i coś jeszcze - How To?


mrozik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trzy problemy odnośnie brazila

1. Nie renderuje mi odbić na podlodze z materiałem który ma reflection>flat mirror. próbowałem również z reflect/refract z włączonym GI oraz z Wyłączonym. pewnie coś trzeba gdzieś właczyć ale jak zwykle nie mogę sam do tego dojść.

 

2. jak ustawić DOF aby obraz rozmazywał mi się delikatnie ze 3 cm od góry obrazka - od czego zależą ustawienia DOF\'a od kamery, odległości od niej, systemu miar, czegoś innego?

 

3 Pewnie to już było ale czym się różni Direct ilumination od indirect ilumination i co to jest radiosity i co ma ono wspólnego z GI i czy dodając jakieś światła do sceny nadal uzyskam miękkie cienie + cienie generowane przez źródło światła.

 

trochę tego dużo ale w brazilu dopiero raczkuję więc proszę szanownych kolegów o pomoc i nieodsyłanie mnie do tutka kolegi Karwana jeśli można bo jest on dla nie mało zrozumiały i nie wiem po nim w jaki sposób wykorzystać radiosity ani gdzie i jak to się włącza.

Pozdrawiam mrozik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mrozik: odpowiedzi na twoje pytania zajely by wielkosc tak mniej wiecej polowy encyklopedi PWN... poszperaj moze w watkach tutaj na forum, to wszystko bylo juz maglowane wielokrotnie i nikt nie bedzie poraz setny tego samego pisal.i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to brazil, fr, itd nie współpracują z takimi wynalazkami jak flat mirror chyba że sie myle. A jeśli chcesz zrobić odbicia to przecież możesz użyć brazilowego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności