Skocz do zawartości

Pamięć (ram;))


Bacry

Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich szczycących się dużą ilością ramu. Ostatnio kiedy dodałem ram do kompa włączyłem scenkę do renderingu i tu zaskoczeine. Mam 512 ramu a 3dsmax podaje takie dane: fizyczna pamięć używana przez 3ds 180MB, wirtualna 213MB. No a gdzie pozostałe bajty. A ssytem podaje właściwą wielkość, i programy testujące nie widzą błędów w pamięci. Czemu więc 3ds nie używa całej dostępnej pamięci fizycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam

 

po pierwsze zalezy jakigo systemu uzywasz , jezeli uzywasz win xp to odrazu mowie ze ten system pozera ogromna ilosc ramu dlatego powinienes ustawic swapa podobnie jak ja na 2,5 gb =]]]]]]]

porogramy dzialajace w tle tez pozeraja pamiec wiec przed renderingiem wylaczaj np. antivirusy i inne programy co dzialaja w tle np. winamp bardzo spowalnia render ale chyba bym zwariwal gdybym nie slychal na winampie podczas renderowania =]]]]

aha po ktores tam z kolei max nie w wykrywa wiecej ramu bo nie jest mu tyle potrzebne do wyrenderowania danej sceny =]]

to by bylo chyba na tyle =]

 

pozdro.

 

ps. oczywiscie moge sie myli =]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zainstaluj sobie program do optymalizacji RAMu np. RAM Idle Pro, soft tego typu kontroluje na bieżąco ilość wolnej pamięci i stara się wyrzucać śmieci z RAMu pozostawione przez niektóre aplikacje i sam system, więc będziesz mógł skontrolować ile tak naprawdę masz wolnej pamięci i ile z niej wykorzystuje MAX. Mam 1GB ramu i winXP i przy otwartej przeglądarce, winampie i jakimś tam katalogu, menadżer zadań z windozy pokazuje że zajęte jest około 180 MB, a ram idle że zajęte jest faktycznie 290 MB :( u Ciebie może być podobnie

 

pozdrawiam

hageri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim !!!

Czy 3DS MAX 5 powinien wykożystywać całą ilość ramu która jest w kompie czy może wykożystuje tyle ile potrzebuje (mam 512 mb a wykożystuje mi np. 270 mb).

Do czego służy opcja Conserve Memory ???

 

Nie wiem czy dokupiś sobie 512mb warto jeśli 3DS max mi tego nie wykożysta (przynajmniej w prostrzych scenach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamin max zużyje całą pamię to napewno CI sie wywali - raczej jest to max 70 % pamieci

 

pozatym zauwać - w miarę postępu renderu - przy kolejnych klatkach animacji zauważ że do każdej klatki zużywa sobie coraz wiecej - zdarza sie odwrotnie - kiedy kamera widzi część sceny mniej złożoną - ale raczej postepuje do przodu i dopiero po kilku klatkach w miarę się ustala

 

conserwe memory ma niby oszczędzac

pamięć ale nie zauważyłem jakiś szczególnych różnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności