Skocz do zawartości

Pan Edek wyjeżdża: Na Wakacje


David14

Rekomendowane odpowiedzi

Robie animke pod tytułem "Pan Edek wyjeżdża: Na Wakacje" w ciągu 3 dni zrobiłem to:

obrazek nr1. po prostu siateczka

obrazek nr2. wszysko w szarości brakuje jeszcze klamki w dżwiach i na balkonie jeszcze coś postawie no i auto którym będzie poruszał sie Pan Edek, i pod zadaszeniem postawie śmietniki

obrazek nr3. słaba próba oteksturowania, prosze doradcie coś, wkradła mi sie jedna teksturka finalToon i takie kreski zrobiła, i pod zadaszeniem troche trawy weszło i właśnie chciał bym zrobić trawe ale taką co wyrasta wiecie oco chodzi jak macie jakiś tutek to bardzo bym prosił o linka

 

W całości będą 3 scenki. Jak co to używam 3ds max 7, finalRender a w scenie zastosowałem światło direct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja tez mowie sorry..jak cie to zajelo 3 dni roboty..to ty tej animacji do konca zycia nie zrobisz..no ale od czegos trza zaczac..jezeli chcesz zrobic animacje z tego ..to zacznij moze od postaci..itd..a nie od sceny..bo po siudmym dniu to sobie odpoczniesz i rzucisz ten projekt w cholere jak ci tak dalej bedzie wolno szlo! :D

no i daj se siana z ta trawa..narazie (:P)

..no to do roboty..pierwsze koty za ploty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyjść przed dom i poobserwować otoczenie. Płyty chodnikowe nie są idealnymi prostopadłościanami ułożonymi z perfekcyjną symetrią, ściany nie są idealnie gładkie, ramy okienne mają wypaczenia. Postaraj się, jeśli oczywiście masz ochotę, dodać nieco szczegółów, popracować nad każdym z pojawiających się obiektów, aż będzie przypominał kształtem swój rzeczywisty odpowiednik, poczytaj o teksturowaniu, o bump-mappingu, o mieszaniu tekstur. Pamiętaj, że liczy się nie ilość, lecz jakość. Większe wrażenie, przynajmniej na mnie, robi hiperrealistycznie zrobiony ołówek czy krzesło, niż byle jaka (nie mówię tu o Tobie) scena o wielkim rozmachu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam mało czasu na 3d maxa ale i tak mi niewychodzi główny bohater, czy mógł by mi ktoś doradzić od czego zacząć robić postać?? bo próbuje od głowy ale niewiem jak wykonać czy z boxa czy sphare czy plane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mowisz, ze komp ci nie wyrobi przy bardziej dokladnej scenie zastosuj styl Cartoonowy. Znaczy powyginaj jak w krzywym zwierciadle elementy scenografii. Mocne kanciaki wtedy nie beda razily a raczej odawaly owy klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slate... w animce nie chodzi o przekładanie swiata rzeczywistego 1:1 jesli tak myślisz to zabierz się za krecenie filmów ;) ... mozę pan edek żyje w świecie gdzie robotnicy bardziej przykładają siedo swojej pracy? ;)

 

Walcz David

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dzisiaj skręciłem, w aucie brakuje wnętrza, grilla, kół, autko robiłem dziśaj przez ok. 5godz

 

.:EDIT:.

myśle że zakończenie animki nastąpi pod koniec wakacji, animka będzie trwać około 15 min, i będzie miała 3 sceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmień trochę materiał karoserii, bo trochę za bardzo się wszystko w niej odbija, jak w lustrze. Co do animki, to 15 minut to ciut dużo, zwłaszcza jeśli narzekasz na moc kompa. Licząc z grubsza, to przy 24 fps bedziesz mial do wyrenderowania 21 600 klatek. Trochę to pewnie potrwa... Jak chcesz skończyć przed wrześniem/październikiem to lepiej zacznij już renderować :)).

 

Komentując natomiast wypowiedź asblaze'a:

 

 

Slate... w animce nie chodzi o przekładanie swiata rzeczywistego 1:1 jesli tak myślisz to zabierz się za krecenie filmów ;)

 

Polemizowałbym :))

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zkończ tą animke, może byc ciekawie...ale ja widze Pana EDKa jak buja tą furą - w wersji Cabrio - po plażach Majami z jakimis,..ten tego...Paniami edziami ...i chlopak sie niezle bawi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie może jak kozystać z programu Blender??

 

normalnie:???:

...bo wiesz on jest troche dziwny(różny) od maxa ale jak sie poczaji to jest naprawde dobry...max lepszy ale cena tez inna ... 100% róznicy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności