Skocz do zawartości

Domek!


Damian!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedstawiam moj stary projekt ktory postanowilem odgrzebac. Jest to moj 2 render w V-rayu wiec prosze o zrozumienie, licze tez na podpowiedzi, co i jak mozna tu ulepszyc ( wiem ze płytki obok basenu mogły by byc inne, mniejsze) ale nie zrobilem jeszzce odpowiednich wiec narazie zostały te.

 

Ustawienia

AntyA:

-1,2 rand,tresh 0,1

GI:

Prim Bounces Mpl 0,8 irr map, Sec Bounces Mpl 0,8 QMC

Irridiance map:

High

QMC sampler:

Adaptive amount 0.9, min sample 6, noise 0,002 mpl 1,0

v-ray 1.46

 

Światło - Target direct , cienie- vray shadow(standard)

 

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam. nie wiem czy chcesz by oceniano architekturę czy warsztat wizualizacyjny?

jeśli chodzi o zastosowanie v-ray`a do powyższych wizualizacji to myślę, że bez niego rendering popełniłby sie wiele szybciej a efekt byłby ten sam.

co najbardziej razi, to niestety każde z ujęć ma fatalny kadr :(

fajna woda basenowa

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno ocenic projekt - brak kontekstu, otoczenia.

Dlaczego taki paskudny kloc? Mała działka?

Kiepskie połączenie domu z basenem.

Nieciekawa kolorystyka i materiały.

No nie wiem...nie podoba mi się :P Wygląda jak biuro, nie dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy...- Dzieki za krytyke masz duzo racji z tymi elementami niestety dopiero sie ucze i jest to moj 2 render wiec poprostu lepiej nie potrafie JESZCZE:) Kadry zmienie bo to prawda nie sa dobre,, skoro mowa o drzewkach to czy znasz moze jakas stronke z darmowymi dobrymi drzewkami albo jakis dobry plugin ( mam tree strom ale tez nie jestem zadowolony)

Kefir - ;) correct

1084 - Wyjaśniajac, Projekt był robiony na 3 semestrze w katedrze Prof Kozłowskiego w Krakowie i tematem był szcześcian oraz jego modyfikacje, bryła miala modłół 1.2x1.2 (jesli sie nie myle) i mona było tylko poruszac sie modyfikojac boxy w kształtowaniu bryły, wiec skad forma, oczywiscie zmieniłem troche obiekt oraz materiały elewacji ogrodowej bo pierwotnie było z betonu. Dziełka ani kontekst nie istnieją. Co masz na myśli złe pisząc połaczenie z basenem?? Oczywiscie mozna było wybetonowac ogrodek jak u Mies'a w pawilonie barcelona ale chciełem to bardziej zhumanizowac sdad zieleń oraz drewniane podesty!! A co do formy to zapraszam zebys poogladał sobie troche prac Akiry Sakamoto, Shigeru Ban'a zobaczysz wiecej takich "biurowców":d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko to wiele tłumaczy. Nie rozumiem dlaczego takie sztywne ramy projektu ale nie wnikam w pokrętną logikę prowadzących, sam robiłem kilka debilnych projektów wg zachcianek profesorow. Projektowanie bez kontekstu - nie wiem czego takie ćwiczenie ma uczyć - projektawania architektury 'spadochronowej'? Zbyt dużo takiej powstaje i tak. Kompozycji? Może...

BTW: betonu i miesa - można było wszystko tu zrobić z betonu i byłaby to świetna architektura. Myślę że Shigeru Ban czy Libeskind poradziliby sobie z tym doskonale. Można było to zrobić też z blachy czy papieru. Nie w tym jednak rzecz ;)

No ale nie ma co sie przerzucac argumentami. Za nazwiska architektów dziękuje, forma nie jest mi obca, sam właśnie projektuję na bazie sześcianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...katedra prof. Kozłowskiego w Krakowie ? :P

i pozwolili ci rendery robic? fujjj...ta katedra schodzi na psy :D

Nie rozumiem dlaczego takie sztywne ramy projektu ale nie wnikam w pokrętną logikę prowadzących, sam robiłem kilka debilnych projektów wg zachcianek profesorow. Projektowanie bez kontekstu - nie wiem czego takie ćwiczenie ma uczyć - projektawania architektury 'spadochronowej'? Zbyt dużo takiej powstaje i tak. Kompozycji? Może...

zupelnie nie masz pojecia o czym mowisz i o kim mowisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pozwolili ci rendery robic? fujjj...ta katedra schodzi na psy :D

 

 

Peter, nie w zadnym wypadku z tymi renderami!!! robie teraz portfolio wiec sobie zrobilem model z kozła ( przerabiajac go dosc ostro, Kozłowski nie przyjął by mi tego nigdy:)) a perspektywke recznie jechałem ołoweczkiem!!! i farbkami pozniej:) jak wiekszość:). to juz tradycja w tej katredrze. Mozna wiele powiedziec o tym zakladzie bardziej lub mniej dobrego ale napewno dobrze do konkursow przygotowuja, pod wzgledem graficznym i samej drogi intelektualnej dojscia do finału projektu(zreszta teraz 2 dyplom roku) a architektura......to juz kazdego indywidualna sprawa. Pozdrawiam.

 

Wrzucilem jeszcze 1 ujęcie juz z normalnej kamery. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności