Skocz do zawartości

Animacja rosnacego drzewa


rzuq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Robie niewielka witryne www gdzie intrem ma byc rosnace trzewo. Ma byc to dynamiczna animacja - najlepiej 2 kolorowa. Zaczynamy od niewielkiego ziarenka ktore wskakuje pod ziemie - efekt wody w szklance podczas trzesienia ziemi - w miejscu gdzie ziarenko zostalo zasiane nastepuje "wybuch" ( podobnie jak konczy bohater katedry) i pojawia sie pierwszy listek kielek czy cokolwiek. Bedzie sie to wilo preznie w gore. Kamera zbliza sie do rosnacej roslinki i zaczyna za nia podazac w gore. KOncowe ujecie pokazuje pojawienie sie ostatniego listka , nastepuje oddalenie i ukazanie doroslego drzewa.

 

Sam plan juz mam w glowie ulzony lecz do czyniania mialem jedynie z animacja humanoidow.

 

Dysponujecie materialami pomocniczymi, tutami badz dobrymi pomyslami na wykonanie tego typu animy? Ulatwieniem moze byc iz tlo bedzie mialo kolor bialy zas samo drzewo czarny wiec nie trzeba sie wdawac tekstury - dynamika i animacja odegra kluczowa role.

 

Bede wdzwieczny za pomoc

 

pozdrawiam

rzuq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Miałem przyjemność animować ostatnio na szybko rosnący krzak azalii :) Posiłkowałem się morfem, FFD, animowaniem skali, trochę Noisem dla wybranych selekcji... bardzo prosto to wyszło... liście rosną i rozwijają się, kielichy się otwierają a płatki tworzą kwiaty... coś w tym stylu. I obeszło się bez pluginów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności