Skocz do zawartości

Jaki wybrać filtr?


Panpiekny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów:-)!

 

Mam pytanie i prosiłbym Was o fachowe porady, ponieważ osobiscie nie znam sie na tym za rewelacyjnie. Rozpocząłem zabawe z programami 3d i 2d i wiem, że będe ją kontynuował. Mam problem ze wzrokiem dlatego chcę jak najlepiej chronić oczy. Zamierzam zakupić filtr na monitor '19. Nie wiem jaki wybrac dlatego tez czytam opinie i poszukuje fachowych porad. Duzo dobrego slyszalem o filtrach 3M- z tym ze nie wiem jaki model wybrac. Chcialbym maksymalnie zredukowac promieniowanie, natomiast nie chcialbym aby filtr zmienial mi kolory (to znaczy aby nie przyciemnial, na pewno wiecie o co chodzi). Dlatego poradźcie jaki najlepiej wybrac filtr!!!! i moze jak jeszcze najlepiej skonfigurowac monitor, no bo to tez ma olbrzymi wplyw (obecnie posiadam LG F900P).

Z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie,

Pozdrawiam Panpiekny:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dlatego umieściłem ten post tutaj, że sam zacząlem studiować architekture i chcialbym sie dowiedziec czegos na podany temat wlasnie od Architektow czy Studentow Architektury, stad skierowanie mojego pytania wlasnie do Was.

Pozdrawiam Panpiekny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro pytanie dot. działających w tej branży no więc:

 

Rozwiązaniem na Twoje problemy i oczekiwania będzie zakup okularów ze stosownym filtrem, przy okazji sobie zbadasz wzrok i ewentualnie coś jeszcze będzie można skorygować szkłami. Poza tym oprawki można sobie wybrać jakieś sexi i jeszcze się podobać dziewczynom podczas pracy przy kompie! (brzmi chyba nieco absurdalnie?!)

Na filtry monitorowe raczej szkoda wywalać kasy w dzisiejszych czasach (są w ogóle jeszcze w sprzedaży?) - już tam Szwedzi dbają o swoje normy w monitorach renomowanych firm!

Okulary dobre polecam.

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze wspolczesne monitory tego nie wymagaja, tym bardziej sie zdziwilem kiedy w studiu architektonicznym (niezlym naprawde) na wspolczesnych monitorach zobaczylem filtry...niestety nie mialem okazji sie dowiedziec czy i dlaczego sie tam znalazly. Dlatego wlasnie chcialem dowiedziec sie wiecej od Was, od Architektow, na Tym forum!!!

pozdrawiam Panpiekny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu!!!

Dzieki za propozycje z okularami!!!!Juz je mam!!! Wzrok mam zbadany i dlatego wlasnie nosze okularki, posiadaja wszelkie powloki zabezpieczajace, a czy sa seksji (cholera chyba tak:-) ) Natomiast mimo wszystko przy pracy na kompie w tych okularach i tak odczuwam dyskomfort z moimi oczami!!! Dlatego pomyslalem o dodatkowym filtrze!

Pozdrawiam Panpiekny:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rozwiązania, ktróre wyeliminuje zmęczenie oczu w 100%. Dobry monitor, dobrze ustawiony (nie tylko w sensie ustawień, ale też ustawienia wzgledem światła) na przywoitej karcie graficznej wystarcza do komfortowej pracy. Nawet na najlepszym fotelu od długiego siedzenia, będzie Cie d... bolała. 140 w 1600? Niekiepski monitor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie jest bardzo ważne. Mnie w biurze zza głowy atakuje swiatło białe - świetlówkowy KOSZMAR, po dłużej niż ośmiu godzinach siedzenia wzrok mam matowy - efekt podobny do pływania pod wodą z otwartymi oczami, bez gogli...

Trochę próbuję załagodzić tą koszmarną atmosferę małą biurową lampką światła żarowego oczywiście - bez tego byłaby katastrofa:\

teraz spadam, bo mi aukcja przeleci...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 19" monitorze bardzo ciężko pracuje się w rozdzielczości 1600x1200. Literki i ikonki są małe i trzeba mocno wytężać wzrok. Oczywiście jeśli dobrze znasz program to wykonujesz wszystkie czynności odruchowo nie przyglądając się gdzie trafia kursor myszy. Ale pozostaje problem przeglądarek internetowych i samego windowsa. Poprostu wszystko jest za małe. Najlepszym rozwiązaniem jest monitor 22", albo zabawa w zmianę rozdzielczości (dostosowująć ją do wykonywanych czynności).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności