Skocz do zawartości

Praca w ORKA postproduction studio


Rekomendowane odpowiedzi

Szukamy ludzi chętnych do współpracy.

Chodzi nam o doświadczone osoby, chcące uczestniczyć w projektach reklamowych.

 

Jeśli pracujesz z pakietem Maya i posiadasz którąś z poniższych zdolności:

 

używasz MentalRay'a,

piszesz skrypty w Mel'u,

programujesz C++, Maya API,

zajmujesz się trackingiem 3D,

animujesz postacie, dłonie, twarze,

malujesz tekstury,

óświetlasz sceny i obiekty,

zajmujesz się symulacją cząstek i płynów,

wykonujesz fotomontaże,

potrafisz uchwycić ruch szkicując,

uff...

 

a najlepiej wszystkie razem + znajomość programów do kompozycji 2D.

 

To prosimy o przesłanie CV i przykładów prac na adres [email protected]

www.orkafilm.com.pl

 

Prosimy nie dzwonić. Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

DObrze by było mieć skończoną Szkołę Filmową, Akademię Sztuk Pięknych i choćby fizykę na Politechnice na raz żeby sobie szkicować, świetnie malować, mieć naprawdę pojęcie o montażu i jeszcze znać się na programowaniu algorytmów symulacji mechaniki cieczy przydatnych w animacji jogurtu albo wody mineralnej. Poza świetnym portfolio filmowym atutem będzie własna teczka szkiców tudzież obrazów olejnych oraz udokumentowane umiejętności z dziedziny analizy matematycznej. Szybkie "rozwalanie" całek podwójnych i potrójnych oraz umiejętność wykorzystania geometrii wykreślnej do tworzenia konceptów trójwymiarowych światów mile widziana :) Znajomość metod numerycznych IS A MUST :)

 

Nie wydaje mi się by we wszystkich tych dziedzinach dało się na raz reprezentować naprawdę dobry poziom.

 

Faktycznie typowo Polskie podejście do tematu. :)

 

P.S.

 

Reel nawet spoko tylko trochę nie można na niczym się skupić :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, logika na studiach się jednak przydała:

 

JEst takie zdanie w tej ofercie:

 

"Jeśli pracujesz z pakietem Maya i posiadasz którąś z poniższych zdolności:"

 

którąś, czyli niekoniecznie wszystkie

 

:D

 

Na szczęście większość z tych wymagań jakoś na siebie się nakłada. Jeśli ktoś potrafi szkicować to zwykle jest tak, że potrafi malować, co z kolei prowadzi do umiejętności malowania tekstur itd. A jeśli taka osoba interesuje się 3D to raczej napewno wie co to oświetlenie itd. ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie piszę, że wystarcza jedna z podanych specjalności.

Pozostałe "pojawiają się" w trakcie pracy i rozwoju zainteresowań. Szukamy punktu zaczepienia, którym jest poważne zainteresowanie tematem. Dalej wystarczy zwykła ciekawość świata :-)

 

Chętnie też usłyszę, jak wyglądałoby ogłoszenie o pracę nie "typowo polskie".

Domyślam się, że nie chodzi o umiejętności, ale o obszerność oczekiwań z naszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość :(chudy):

"zajmujesz się symulacją cząstek i płynów",

"piszesz skrypty w Mel'u",

"programujesz C++, Maya API"

 

Zgadza sie :) tylko w jakiej formie udowodnic, ze potrafie pisac pluginy/skrypty ? przeslac filmik przezentujacy pluginy ktore napisalem.. czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko w jakiej formie udowodnic, ze potrafie pisac pluginy/skrypty...
Myślę, że na początku przyjmiemy to "na wiarę". Chyba, że wolisz napisać coś więcej (slowami o sobie i projektach, a nie w Mel'u) na e-mail, co byłoby bardzo porządane. A symulacje chyba później renderujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie osoby ze scisla dana specjalizacja u nas na rynku jest malo a jesli sa takowe to sa cholernie dobrzy i wiekszosci juz zagarnieci poza granicami kraju i pracuja w zespole ktory w swojej dziedzinie reprezentuje ponad przecietne umiejetnosci.

 

Na naszym rynku wiekszosc osob nie wybiera specjalizacji z racji tego ze wiekszosc firm szuka ludzi z umiejetnosciami nicznym szwajcarski scyzoryk victorinox, co sie oczywiscie odbija na jakosci pracy calego zespolu. Wiadome nikt nie jest wszechwiedzacy i potrafiacy ogarnac wszystkie spekty z tym zwiazane, a karda ze specjalizacjami jest drozsza w utrzymaniu z oczywistych wzgledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie osoby ze scisla dana specjalizacja u nas na rynku jest malo a jesli sa takowe to sa cholernie dobrzy i wiekszosci juz zagarnieci poza granicami kraju i pracuja w zespole ktory w swojej dziedzinie reprezentuje ponad przecietne umiejetnosci.

 

Na naszym rynku wiekszosc osob nie wybiera specjalizacji z racji tego ze wiekszosc firm szuka ludzi z umiejetnosciami nicznym szwajcarski scyzoryk victorinox, co sie oczywiscie odbija na jakosci pracy calego zespolu. Wiadome nikt nie jest wszechwiedzacy i potrafiacy ogarnac wszystkie spekty z tym zwiazane, a karda ze specjalizacjami jest drozsza w utrzymaniu z oczywistych wzgledow.

Święta racja ! a poza tym kto z foru sprosta wymagania ;) ?? (pytanie na serio )

Chyba cięzko bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o AE czy EF?

 

Animacja 2D, kompozycja, rotoscoping - jak najbardziej, ale tutaj raczej nie da się pracować przez sieć. Podeślij swoje animki + opis swoich działań.

 

Chodzi mi o Adobe After Effect. Narazie nie moge wyslac prac, tzn. na serwer wszystkiego skopiowac, mam klopoty z netem, zmiana lacza itp.

Dlaczego tutaj nie da sie pracowac przez siec? Mysle ze mozna to jakos polaczyc, zalezy tez co masz na mysli.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dlaczego tutaj nie da sie pracowac przez siec?...
Chodzi o pracę z klientem. Najpierw robisz animatiki, potem siedzisz na Flame, a na koniec pracujesz na Inferno... Oczywiście, trafiają się projekty które można robić "w domu", ale wtedy trzeba mieć wydajne łącze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona od jakiegos czasu jest juz nieaktywna bo sie zdezaktualizowala nie uzupelnialem jej od jajkkiegos roku cięzkiej pracy tak wiec nie ma sensu jej pokazywac.... obecnie powstaje nowa ..Freon jesli chcesz obejrzec cos mojego///to podeslij mi swojego maila to dam ci namaiary na kilka moich nowych prac.. [email protected] to mój adres...

 

pozdrawiam sith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie mam checi wyprowac sobie zyl w orka...
A w czym i na czym wyprówasz sobie żyły? Wybacz ciekawość ;-)

 

...co jest Naszym konikiem...
Modeling i nastogodzinnne renderingi stopklatek z radiocity to jest to, co tygrysy lubią najbardziej. Ale żeby ktoś zanimował choć kuleczkę, zapomnij...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wlasnie-mie wyprowam i mi to odpowiada...
Czyli, rozumiem że nie wypruwasz dla np.: ILM, D2, PDI, Weta, PI, TPS, ITI, Odeonu, LightCraftu i innych... czy to chodzi tylko o Orkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, rozumiem że nie wypruwasz dla np.: ILM, D2, PDI, Weta, PI, TPS, ITI, Odeonu, LightCraftu i innych... czy to chodzi tylko o Orkę?

oj - chodzi o to ze mniej wiecej wiem jak sie w orce i wielu innych domach produkcyjnych/ agencjach (nie mowie ze wszystkich) pracuje-nic wiecej i serio zycze powodzenia no i mam nadzieje ze juz sie przesiedliscie z tych starych integraphow ktore swietnosc mialy daaawno(no offence;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam nadzieje ze juz sie przesiedliscie z tych starych integraphow ktore swietnosc mialy daaawno...
Uspokajam: Intergraphy, tak jak wcześniej Silicony, były wtedy gdy była ich świetność. Teraz jest mniej "firmowo" ale bardzo wydajnie... chociaż, zawsze jest mało czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Orce production studio, czytając ten wątek aż chce się rozkręcać interes i zatrudniać młodych zdolnych rwących się do pracy... :|

ja juz mlody nie jestem; kariery nie zrobie i napisalem tylko tyle(nie mam nic do orki-serio:)) ze mi juz taki tryb pracy nie odpowiada-jest to tylko moje zdanie inni moga miec inne wiec nie ma co wspolczuc chyba-swietne studio swoja droga i powinni miec mnostwo ofert a ze Tomek Kosiorek nie bedzie tam pracowal;) chyba przeboleja-no i to tyle- aha no i nie ma co liczyc na same entuziastyczne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak marudzicie, jest oferta pracy a wszyscy się krzywią.

Ktoś przecież zostanie zatrudniony i trochę na tym zarobi, taka praca może być dla kogoś okazją z tego co czytam także do rozwoju w firmie i poznawania nowych dziedzin.

"no i nie znam i nie chce maya..." soft to tylko narzędzie, spokojnie można w przeciągu miesiąca opanować soft na tyle aby komfortowo pracować, sam przerzuciłbym się bez jakiegoś sentymentu z maxa na mayę aby zyskać taką pracę, tyle że mieszkam we wrocku i nie stać mnie na wawę.

 

 

"Współczuję Orce production studio, czytając ten wątek aż chce się rozkręcać interes i zatrudniać młodych zdolnych rwących się do pracy... :|"

 

-dokładnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam następujące zdolności

 

używam SoundForge, WaveLab

piszę używając profesjonalnych próbek w samplerach GigaStudio, Reason, Halion

aranżuję w każdej tonacji, również w C, C+...

zajmuję się trackingiem w sequencerach

komponuję muzykę symfoniczną, elektroniczną, pop-rockową...

tworzę plamy dźwiękowe i podkłady muz.

miksuję i masteruję materiał

zajmuję się symulacją dźwięku w różnych środowiskach przestrzennych

nie wykonuję fotomontarzy

potrafię uchwycić dźwięk odgrywając go jednocześnie na fortepianie

uff...

 

to wszystko razem + programy do kompozycji typu Cubase SX, Logic Platinium

 

wbrew pozorom to było na poważnie, jak również na poważnie zadaję pytanie czy potrzebujecie muzyka do pracy lub współpracy?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys programowalem w C++, tracking - wlasnie zaczynam, Mayi ani Mentala nie ruszalem. Reszta jest na kijowej stronie.
Nie mam juz zdrowia powtarzac ze pracujemy na May'i. Jak ktos nie ruszal, to niech ruszy i dopiero pisze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności