Skocz do zawartości

Jak dobrze oświetlić wnętrze w brazil 0.2.26 ?


Gość martinezpl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martinezpl

Witam! Bawie sie maxem od kilku miesiecy, ale niedawno zainstalowałem sobie brazila 0.2.26, i mam kłopot z ośietleniem wnętrz. Wychodzi albo za ciemne, albo bez kontrastu, poprostu syf. HELP!:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmmm

 

nie mam teraz maxa, ale postaram się choć trochę Ci pomóc.

 

z moich doświadczeń z brazilem doszedłem do tego, że w dziennym oświetleniu sceny suma głównego światełka w scenie (o ile jest jedno) i globalnej iluminacji w sekcji Luma Server (czy jakoś tak) powinna oscylować 1 - 1,5 (wtedy scena nie jest ani za ciemna, ani za jasna).

Spróbuj dać intensywność sky light na 0,6 - 0,7 w kolorze lekkiego błękitu, ale prawie biały. Światło w scenie natomiast (tu troszkę poexperymentuj) - 0,4 - to zależy. Jeżeli jest więcej omni lub targetów oświetlających samą scenę, to trzeba też pokombinować.

 

pozdr.

Acid_Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

To teraz ja mam pytanie.

Powiedzmy, że z oświetleniem dałem sobie radę... problem u mnie tkwi w tym, że na ścianach wyskakują brzydkie, ciemne plamy... czy to dlatego, że mam ustawiony emiter fotonów tylko na 1000000??? Na taką wartość ustawiłem również kaustykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze odpal 3.55 .. bedzie sie szybciej renderowalo.. i moze plamy znikna !!

ogolna zasada to czym wieksza wartosc Skylight tym musisz dopalic wiecej sampli by nie bylo plam( tak wiec ostroznie z Sky)

swiatla w scenie najlepiej wylaczyc by sam GI na poczatku opanowac.. i opowolutku dochopdzic do optymalnej wartosci( szybkosc/jakosc)

do Martineza_ wlacz photon mapki- dopalaja wnetrza chyba ze 3 razy, pamietaj ze cien nie musi byc czarny jak smola..:)

do M@Ti\'ego -

tylko 1000000- to jest jakies 1000 razy za duzo. ale zalezy jaka to scenka.. ale to co ustawiles to dla sceny kilkomilionowofejsowej moze styknie.. a moze i za wiele..Ciemne plamy zapewne pochodza ze zle dobranego bilansu swiatel.. za maly sampling mimo tego ze reszta wyglada dobrze

 

pozdrawiam

 

fotoas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności