Skocz do zawartości

Glow na jasnym ( bialym ) tle -> HELP!!!!! - musi być sposób


mr.funky

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, wiecie moze jak zrobic glow ktory by swiecil tak samo na bialym jak i ciemnym tle? ( chodzi mi o zwykla line z textura 100% biala i nalozonym glowem - grandient.. )

 

p.s - wiem ze juz sie jiedys o to pytalem ale nie uzyskalem satysfakcjonujacej odpowiedzi :) - wszystkie sposoby nie dzialaly :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety ale problem jest bez wzgledu na to jaki mam kolor glowa - niebieski, czerwony.. wszystko jedno - kolor znika zaraz gdy znajdzie sie na bialym tle. Kto nie wierzy niech sproboje zrobic takiego glowa z bialym kolorem w enviorment... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś kopnie bo chyba jakaś ciemnota mnie dopadła... nie kumam o co Ci chodzi mr.funky...

Dziwisz się, że jak masz białe tło i dasz białego glowa to on znika? albo, że dasz kolorowy glow na białym tle to znika? hmm... no faktycznie dziwne :D

W AE możesz złożyć kożystając z trybów mieszania podobnie jak w Photoshopie. Jeśli masz czarne tło i jasny glow to daj tryb Screen. Będzie oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris_R to chyba jasne ze nie mam białego glowa - mój glow jest CZERWONY i nie chce swiecic na bialym tle.... mam nadzieje ze jest jakas funkcja w maxie ktora by rozwiazala ten problem bo na AE nie znam sie za dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grafice i nie tylko biel jest rzeczą względną, zmniejsz wartość bieli tła o jakieś 20 i wtedy rozbłyski (glow) będzie jaśniejszy (Oczywiście w trybie Add). Jeśli Glow ma być innego koloru to lepiej jest użyć trybu Multiply (w samym efekcie -> Glow operator). Zawsze jeśli się robi kompozycję z białym tłem to trzeba sobie zostawić zapas jasności żeby coś mogło błysnąć - zwiększyć jasność. I nie przejmuj się że to będzie trochę szary kolor, poprostu przyciemnij wszystkie inne elementy kompozycji króre są białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ustaw environment na czerwony (podobny jak ma Twój glow -jeżeli ustawisz czarny backgrnd to glow będzie lekko podbierał kolor tła i będzie w efekcie czerwony glow z brudną "poświatą") i wyrenderuj obrazek z kanałem alfa- następnie nałóż go na biały background i bedziesz miał idealny czerwony glow na białym tle :)

pozdrawiam

p.s. jeżeli chcesz zapytać jak wyrenderować kanał alfa to odpowiadam - zapisz klatki jako pliki tga (32 bit) albo tiff - w innych formatach nie będziesz miał alfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być pojedynczy jpg? Zaimportuj do Photoshopa i dorób glowa, albo do Corela, lub Illustratora, zrób ciemno czerwony obiekt w kształcie glowa, ale nieco mniejszy niz glow, (domyślam się, ze to moze być miecz laserowy), zamień go na bitmapę, dodaj gaussa, nałóż odpowiednią przezroczystość, a następnie całośc wyeksportuj jako jpg. Tylko pamietaj, że po eksporcie jakość obrazu będzie niższa, więc obraz pierwotny, bez glowa zrób w odpowiednio wysokiej rozdziałce. :) Pozdro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności