Skocz do zawartości

[Wnętrza] projekt łazienki


-NTW-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na forum jestem od niedawna więc na przywitanie chciałabym podrzucić coś z waszego ulubionego tematu.

Jest to projekt łazienki o powierzchni 3m2, który zrobiłam niedawno dla znajomych.

Miało być prosto, elegancko, no i tak żeby było ich na nią stać :)

Jak wyszło sami oceńcie.

 

Render V-ray Komputer Athlon 2600, 512 RAM, karta GF 5700

 

Łazienkami nie zajmuję się zbyt często więc będę wdzięczna za wszystkie komentarze i porady na przyszłość.

 

http://img32.echo.cx/my.php?image=1f7ew.jpg

http://img32.echo.cx/my.php?image=2b8fe.jpg

http://img32.echo.cx/my.php?image=32rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no w miare przyzwoicie :> Marcin taka sama wanne zrobil :P

 

ale byloby milo jakbys uzywal fallofa w reflekcie bo teraz te kafelkki strasznie gryza, no i tez brakuje jakich odbic na podlodze

 

btw. witamy na forum, ja cie jeszcze nie widzialem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wydaje mi sie że taka wanna hmm mają

 

ca 1,20 m nie jest zbyt wygodna , wiem to z doświadczenia :) , trudno naprawde jest sie wyką

 

pać . to taki większy brodzik pod prysznic , ja bym chyba raczej wkleił tam właśnie kabine prysznicową ;) . Jeżeli chodzi o rysunki to bardzo mi sie podobają, jak zrobie coś fajnego to też wrzuce :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ... to moja wanna ;] fajnei ze sie komus przydala ...

 

ma 1,8 m wiec do ciasnych nie nalezy ...

 

generalnei projekt ciekawy ale kolory mi sie kompletnie nei podobają ;]

 

co do samej strony graficznej to jest nie bardzo ... narozniki sprawiają wrazenie jak by ich tam nie bylo i sciana nei miala konca ... zwlaszcza na drugim ujęciu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render moim zdaniem słaby, powiedziałabym że to scanline.

 

Umywalka jest zawieszona za nisko (na renderze ok 65 cm, powinno być około 80-85 cm), wanna za wysoko (na renderze 60 cm, powinno być 50-55 cm).

Umywaleczka jak widzę to gotowiec od Koła czy Keramagu i popieram, warto korzystać z gotowców, jednak dlaczego wucecik też nie gotowiec? moim zdaniem jest słabo wymodelowany, ma złe proporcje. Dobre gotowce wucetów ma Roca, znajdziesz je na ich stronie.

Baterie również nie są szczytem formalnego piękna;-)

 

Ogólnie 3+/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam caly katalog ritmonio z plytą (przysłali z włoch czy tam z francji) modele w dwg i igs ... jak cos to daj znac ... lub poprostu http://www.ritmonio.it/ i zamow katalog z CD ;]

 

naprawde warto poszukac firm z armaturą i innymi produktami do wnetrz i w miare mozliwosci zamowic katalogi (o ile darmowe) i w szczegolnosci popytac sie o cd z modelami lub chociaz o rzuty i przekroje produktów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin wanna oczywiście że twoja! :) Dzięki za model i przepraszam że nie zaznaczyłam wcześniej, ale mam tu mały bałagan w plikach, nie wiem już co skąd mam. Jest jednak trochę skrócona do szerokości łazienki, czyli 140 cm.

 

Jest to właściwie moja pierwsza łazienka, podejrzewałam że trochę błędów będzie :)

Dlatego szczególnie wdzięczna jestem za techniczne uwagi co do samej łazienki i za linki do producentów, żebym sie mogła trochę doszkolić.

 

Co do samych renderów powinnam jeszcze wspomnieć że V-Raya mam od niedawna i jeszcze go testuję.

 

Dzięki za wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ... a myslalem ze to rendery przez kamere tak wąsko wygladają ...

 

140 cm to stanowczo za malo na wanne ... tu juz napewno lepiej wstawic kabine prysznicową

 

proponuje takie rozwiazanie

 

pojedyncza szyba prysznicowa ... panel po prawej w przeslonie szyby ... lewa czesc odslonieta ... ajkis system odprowadzania wody ...

 

ponizej render ...

 

oczywiscie mozna i po prawej dac tą szybe ... ale to bylo by napewno lepsze niz 140 cm wanna ;] gdzie masz przestrzen uzytkowa tej wanny to jakies 120 cm ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, to Ty babeczka jesteś:-)

 

Jeśli chodzi o VRaya, to ja robię tak:

- jeśli wnętrze nie ma okna modeluję tylko dwie widoczne na obrazku ściany, podłoge i sufit

- daję parę omni (pod każdą z lamp czy halogenów), w zależności od wielkości pomieszczenia i efektów daję dla tych świateł odpowiedni far attenuation (zwykle domyślny, po co się męczyć). Czasami (np. jeśli jest główna lampa i dwa kinkiety) daję jedno światło główne, mocniejsze, resztę odpowiednio o mniejszym natężeniu. Wszystkie z cieniami VRay. Zwykle ograniczam się do 3-4 świateł. Oczywiście w pomieszczeniu z oknem daję VRay Light

- ustawiając światła cały czas robię próbne rendery przy minimalnych ustawieniach aby się szybciej renderowało (parametr subdivision ustawiam na ok 15), z włączonym GI. Renderuję na domyślnych ustawieniach. Gdy renderuję gotowy obrazek tylko zwiększam subdiv.

 

 

I to w zasadzie cała filozofia, na poczatek powinno wystarczyć. Gdy opanujesz taką metodę (w sumie banalnie prostą), możesz zacząć się bawić w bardziej skomplikowane ustawienia;-) Zresztą, na tych ustawieniach wychodzą czasem fajne rzeczy, grunt to odpowiednie ustawienie świateł (bez przepaleń i zbyt ciemnych cieni). Mnie najlepiej wyszedł pierwszy obrazek robiony we VRau, teraz jakoś staczam się po równi pochyłej;-)

 

Płytki rob lekko zaokrąglone na brzegach i z bardzo cienkimi fugami, doda to realizmu. Jeśli płytki są błyszczace, nie przesadzaj z odbiciami (bo przesadziłaś troszkę;-).

 

Myślę, że ta sama scena prawidłowo wyrenderowana wygladałaby całkiem fajnie, łazienka jest dość poprawnie zaprojektowana. Czepię się tylko tego, że jedna ściana na wannie jest wypłytkowana do sufitu, nie za bardzo widzę przyczynę funkcjonalną (choć widzę, że ma to chyba nawiązywać do sufitu). Przypuszczam także, że właściciele łazienki kiedyś Cię przeklną za drewno na podłodze;-)

Jesli chodzi o baterie, to jest teraz mnóstwo prostych baterii na rynku, które można z łatwością wymodelować przy pomocy walców:-) Polecam Tarę z http://www.dornbracht.com

 

Pzdr

 

Heh, Marcin, śliczny poglądowy renderek;-)

Wiecie co, wanna to wanna, zawsze jakoś ten tyłek wymoczyć mozna, psa wykąpać (nie mówiąc o dziecku;-), pranie zamoczyć etc. I lepsza wanna 120 cm niż kabina, moim zdaniem, zwłaszcza że na takiej wannie można ściankę zamontować i mamy dwa w jednym, czyli miniwannę i kabine. Jeśli jest możliwość, warto też maksymalnie obniżyć taką wannę (może nawet wbić z 10 cm w podłogę, jeśli się da), Wtedy mamy coś a`la wysoki brodzik z funkcją moczenia tyłka;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostro wielkie dzięki za tak wnikliwy opis "procesu tworzenia" i inne wskazówki :)

Jak znajdę chwilkę wolnego czasu to pomęczę jeszcze tę łazienkę.

 

Marcin jasne że prysznic to dobre rozwiązanie na tak małej przestrzeni jaką miałam do zagospodarowania, ale nie w przypadku rodzinki z dwójką małych dzieci i psem. Post powyżej właściwie dokładnie wyjaśnia dlaczego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności