Skocz do zawartości

Pytanie o Komputer. Pomocy!


mORPH

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was takie pytanie. Zastanawiam się nad zmianą sprzętu w kompie. Komputera używam między innymi do 3d studio maxa. I zalezy mi na dobrej szybkosci i wydajności. W tej chwili jednak nie mam zadowalających mnie funduszy dlatego mam pytanie. Czy pozostać przy bieżącej konfiguracji jesczcze troche i poczekać na kase lub jak coś tanieje, czy na gwałt kołować kase? Poniżej moja bieżaca konfiguracja:

 

Intel Celeron 2 2000mhz 128 l2 Cache 400 FBPS

 

1x 512 DDRAM 333 MHZ

1x 128 DDRAM 226 MHZ

 

PŁYTKA Z CHIPSETEM VIA P4233

 

GAINWARD PRO-600 [GeForce4 MX-440 64mb]

 

A nawet jeżeli zmieniać to pytanie na co???

Kupić Athlona na Solteku z nForce 2 czy poczekać i uzbierać na Pentium 4 na Intelu 875???? Prosze pomóżcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam mozliwosc kupienia za 1300zl kompa z monitorem...jestem na 1roku architektury i bede go uzywac do cadow ale 3d studio tez chetnie bym poznala...komp jest mniej wiecej2 letni, jego parametry:

plyta glowna Epox

procesor Intel Pentium 3.0 GHz

karta graficzna ATI Radeon 9600 256 bit

Nagrywarka DVD Lite-on Dual Layer

WENTYLATOR CoolMaster HeatPipe

Nowy Zasilacz 300W na gwarancji

monitor iiyama LM704UTA 17"

1 GB RAM DDR

BEZ DYSKU TWARDEGO , TYP DYSKU: SATA II

 

moge tez kupic nowego kompa za ok2tys i do tego monitor od tego wyzej wspomnianego za 200zl-co radzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie jest duzo ale czy nie lepiej kupic nowego za 2tys??ja jestem naprawde zielona a nie chce ladowac kasy w sprzet ktory zaraz trzeba bedzie wymieniac...

bede dźwięczna jak mi napiszecie co myslicie o samym monitorze, generalnie na monitor moge wydac ok500zl ale jestem sklonna kupic ten za 200 a za rok albo 2kupic naprawde dobry...pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie nowego dowiedzialam:

zasilacz to "tracer"(oczywiscie nic mi to nie mowi :D )

plyta glowna (epox) jest podobno beznadziejna(tak twierdzi znajomy informatyk)

gdybym sie zdecydowala to radzicie ta plyte zmienic?jezeli tak to na jaka, no i jaki dysk twardy kupic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz lipny to fakt.... co do epoxów to różnie słyszałem. naogół mówia że ok ale u kumpla palila zasilacze i grafike :) z płyt to polecam abit,asus, msi. mam tą ostatnią i bardzo sobie chwale. z dysku z tego co pisałaś to jaki kolwiek pod s-ata. chyba nie byłoby potrzeby zmieniacp łyty.. zalezy na jakim czipsecie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 chciałem zapytać co znaczy że athlony sa syfiaste, i co więcej ma do powiedzenia głoszący te teorię. co do składania samemu czy kupowania uzywanego kompa to opinie mam 1. Nowe jest sprawne a jeśli nie to jest na gwarancji. dlatego radzę, kup nowe chyba ze ufasz sprzedajacemu bezgranicznie i wiesz ze nie zostawi cie na lodzie. Nie wiem jak uzywał tego kompa ale opbecna technologia nie jest zbyt trwała.

Ja własnie kończe architekturę i powiem tak:

Nie potrzeba ci wypasionego kompa, jedynie stabilny i kilka sensownych nawyków.

Myśle ze za 2tysie nie złożysz nic powalającego ale ale na pewno cos stabilnego powinno sie udać.

Kolega jutro kupuje podobny kompik za 1080 bez monitora jak to wyjdzie dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do parcy w oprogramowaniu cad sugerował bym wiekszy jesli fundusz pozwoli stosuje sie nawet układy 2 monitorów ale to już dla akcji zespolonych po kilka aplikacji i dla profesjonalistów niemniej polecałbym 19-20 cali, Wiernosc odwzorowania kolorów mozesz olać kompletnie, bedziesz bowiem korzystać z ploterni nie drukarni i szczerze mówiac nie ma szans na zgodnośc kolorów wydruku z tym co na monitorze - Z A P O M N I J lata praktyki da sie to zrobic ale tylko na okretkę więc w to sie nie ładuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prosta sprawa weź ten za darmo a te 200 dołuz do kompa i kup sobie kompa nowego.

Kumpel nabył wczoraj zestaw Athlona 3500+ RAM: 512 MB DDR2 magistrala 600 z kawałkiem, na dobrej płycie gigabjta choć nie pamientam jakiej ;) z radkiem X1600 256 Mb ale zdaje sie 128 bitów głowy nie dam i dysk 160 gb za jakies 1240 zł.

Dorzuć drugi taki ram w duala, zasilacz kolo 400 wat lepszej firmy, zamień karte na tańszą, dolicz wygodna obudowę, naped i klawe, mysz i masz kompa w całkiem przyzwoitym standardzie i mysle że do 2 tys zł. wszystko nowe świecąco błyszczące i najważniejsze NA GWARANCJI.

Gwarantuje tez że sie sprawdzi, czasem nieporadne działania początkujących mogał go połozyć ale znajac mozliwosci działań nieswiadomych ludzi, hehe nie ma kompa który to zniesie :D a widywałem wiele takich akcji, na słapszym kompie pradowałem jednoczesnie w Acadzie i 3d studio + jak zwykle winap i inne sieciowe atrakcje da się na tym wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności