Skocz do zawartości

THE AIM - tym razem to juz finał..


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

The Aim zrobiony :) jaki jest.., taki jest... napewno jest juz "jakiś".. a to już "cos". :)

 

Wiecej zmian nie bedzie.. to jest juz wersja pokazowa, coprawda wyslana została na razie tylko na dwa festiwale ("łodzią po wiśle"w warszawie i "reanimacja" w łodzi gdzie film otrzymał wyróżnienie specjalne), ale juz tłocze dvd na kolejne imprezy:D:D:D

 

Soundtrack do filmu wykonał Mell'o'deque, natomiast nieudolny montaż owej muzyki do filmu jest mojego autorstwa tak samo jak sfx.

 

niedokońca jestem pewien czy mam prawo pokazywać cały film, ale mniejsza o to, strone obwarowałem ostrzezeniami, a film odpala sie w playerze (ktory zdaje sie ze nie do konca poprawnie działa w ie. :/ tzn, nie widac postępu, mimo iz film ładuje się poprawnie)...(opcja "fast start" była zaznaczona :)) (player nie jest po to by coniektorych denerwować.. to dla tego by wrazie czego nikt mi w szkole nie powiedział ze oficjalnie rozdaje ludziom moj film za friko, wpychając go im niemalze wprost na hdd.. bo takich praw nie posiadam)

www.avantgarde.lo.pl

film wazy 27mb.

pozdrawiam!

 

Ps. małe sprostowanie co do poprzednich wersji..powstał wczesniej animatic w 3d i jedna wersja "beta".różnic między animatikiem a wersją finalną (oprocz plastyki) NIE ma.bowiem jest to bezpośredni rotoscoping z tegoż 3d obie wersje zgadzają się co do klatki. rozniła sie muzyka... natomiast wersja "beta" miała zbyt niewyraźną plastykę i traciła na czytelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mogles odpuscic sobie puszczanie filmu w playerze na stronie, to bardzo denerwuje.

Juz sie sciaga...

 

Edit:

Eh nie wiem co powiedziec, mam mieszane uczucia.

Jak dla mnie to troche powiewa nuda... wszystko jest pokazane symbolicznie az do bolu. Szkoda ze trzy razy uzyles motywu biegu.

Co do wykonania to ja nie mam zastrzezen, swietna animacja :) Muzyka takze mi sie podoba. Jedyne co drazi to kompresja o ktorej wspomniales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dziwna sprawa, ale animatik, który wieki temu pokazywałeś zrobił na mnie większe wrażenie (może tez ta brzydka jakość filmu wpływa negatywnie na odbiór); ogólnie jednak fajna bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa technika, animacja sam miod a muzyka poprostu az mi ciarki w niektorych momentach przechodzily:) naprawde brawa dla kompozytora, jedyny minus za powtarzajace sie elementy w animce.pozdrufki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo stara "wersja" jest klatka w klatkę identyczna z tą powyżej:/ moze 3d i to takie uproszczone jest w dzisiejszych czasach bardziej przyswajalne.. o muzyce z magixa, z rapowanymi wstawkami juz nie wspomnę... w kazdym bądz razie to nie była "wersja" tylko animatik.. zapewne swoje powodzenie zawdzięcza temu ze pojawił sie jako piwerwszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...animka ciekawa, choc szczerze mam tesh mieszane uczucia...bo widziaUem ja wczesniej w przygotowaniu...wiec niczym nowym mnie nie zaskoczyla...aczkolwiek patrzac jakby na nowo...to kawal dobrej roboty...a jedyny minus to statyczne cienie z bipeda...dziwnie to wyglada jak postac stoi i zmienia jej sie budowa(kreseczki) a cien stoi(widac klocki)...

 

pozdrawiam...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film ogladalem juz kawalek czasu temu i pamietam, ze zrobil nam nie kolosalne wrazenie. Dzis chetnie do niego wrocilem, i szczeze mowiac, czarnobialy bardziej mi sie podoba. Mial swoj urok. Ale tak czy siak wyczad:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyszczerzoną mordką bym sobie zjechał, ale cóż no dobre to jest.

 

Plastycznie dużo bardziej mi leży od pierwowzoru, te kręcenia nosem łączył bym z zastąpieniem klarownej chropowatej muzyki z kopem, nieco wypizdrzonym mydlanym cieniem pierwowzoru (w sumie nieźle kombinowałeś ale przekombinowałeś ;)).

 

Gratulacje projektu bo jest czego, tylko bierz się teraz dziadu za coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak technicznie rozwiązałeś cykle kreskowania w 3d? na teksturach to przeliczyłeś? wstawiałeś plane'y do sceny z kreskowaniem? czy rotoscoping w After Effects? czy jeszcze jakoś inaczej? bardzo jestem ciekaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie dałeś jakiejś mapki na gęstość cienia? gifa czy innego avika?

(niewiem na ile jest to wykonalne z animowaną mapą i jak by to wyglądało ale myślę, że można było spróbować)

rysunkowość Twojego projektu traci przez płaskość i statyczność tych cieni

 

cała reszta - reżyseria, animacja(biped - łatwo, szybko i przyjemnie:)), klimacik jak dla mnie pierwsza klasa

 

gratulacje i pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się z cieniami bo stwierdziłem ze nie rzucają sie tak bardzo w oczy, podkręciłem je odrobine w afterfx (roughen edges).widać zle stwierdziłem..

 

Roto robiłem w painterze :)..lol. no ale cuz.. ale dotyczy to tylko postaci, scenografia to plany z loopami rysowanymi, kamienie (coniektóre) są bryłami, zmapowanymi od góry.. ale ze są małe to jakoś tam uchodzą w tłumie;) w paru ujęciach postać jest tez loopem na planie..(sekwencje z bieganiem)..

 

Mell.. wiem głopio wyszło.. sproboje to troche naprawić choć juz w sumie za pozno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powstały małe nieporozumienia co do wersji soundracka, ten który słychać w filmie wykonał Mell'o'deque, ale nieudolny montaż i cięcia są mojego autorstwa. tak samo jak sfx. obecnie (od paru godzin) w filmie jest poprawiona przezemnie wersja montazu muzyki Mella, odrobine mniej nieudolna..(taką mam nadzieję). to tyle w ramach sprostowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta animacja. Widziałem już dwa razy: na animAkcji i reAnimacji. Chętnie bym to sobie ściągnął. Ale na stronie, którą podałeś jest tylko możliwość obejrzenia filmu (chyba, że czegoś nie zauważyłem), a tego nie mogę zrobić bo nie mam na Firefoxie odpowiedniego playera. Chyba rzeczywiście w przyszłości mógł byś dawać tylko link do pliku z filmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem na górze... nie moge tego zrobić.. jako ze jest to film (etiuda)studencka to nie posiadam praw majątkowych, producentem jest PWSFTViT,tak wiec nie mam prawa dystrybuowac a tymbardziej rozdawać za darmo mojego filmu.. Mam prawo do publicznych niekomercyjnych pokazów, totez na upartego mozna stwierdzic ze film w playerze takim będzie.. coprawda it tak przed zasysaniem chroni tylko strumieniowy przekaz.. no ale ja jestem jakoś tam kryty.na stronie z playerem jest odpowiednia adnotacja, nie wspominając o tej na początku filmu.

 

player to jest zwykły Quicktime (to podstawa!) instaluje sie szybko i za darmo, przydaje sie często.. 99% np. zwiastunów filmowych w sieci jest własnie w postaci Qt - mov. jezli nie otwiera sie moj film znaczy ze nie macie Qt. swoją drogą czasami trzeba poczekać az film sie załąduje cały by zobaczyc player a to troche trwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

film jest bardzo ok, chociaz zgadzam sie z przedmowcami, ze poprzednia wersja byla ciekawsza.

co do mozliwosci sciagniecia... powiem tylko, ze film mozna bardzo latwo sciagnac. mogles sie Damian ciut lepiej zabezpieczyc [chociaz nie powiem jak dokladnie bo sie na robieniu stron nie znam :) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doppelganger: - w rzeczy samej:)

 

ps. gratuluje zdolnosci hakerskich;):P

 

 

mell.. dokładnie nie widze sensu by kombinować, na dobrą sprawę notka na dole strony i warning na początku filmu dają wystarczające pole manewru w udawaniu głupka:) jak ktoś zapisuje moj film na hdd to plus dla mnie bo film sie spodobał. i tyle na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde dobry film.

 

jedynym problemem jest montaz, zrobiles kilka powaznych bledow , po pierwsze zlamales zasade 180 stopni ze 2 razy.Po drugie zrobiles jump cut, czyli zmiana ujecia ale zmienil sie tylko zoom, bez zmiany kata kamery...

 

Ale jako calosc niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no jest ciekawie, ale też podzielam zdanie innych - stara wersja z bipedem bardziej mi sie podobała. Tu jakoś wszystko sie rozmazało, zrobiło niewyraźne i zamiast nabrać, to straciło klimat. Szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Z mojego - nieswiadomego wszelkich zasad obowiazujacych przy tworzeniu filmu -punktu widzenia wyglada to naprawde dobrze. Ale jak znam zycie autor nie jest w stanie obejrzec ten film jak widz - widzi tylko szczegoly i mankamenty ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h4sh - zasady są po to by je łamać ;) przekraczanie osi nie zawsze drazni w rownym stopniu, najbardziej przeszkadza podczas scen z dialogiem postaci zwroconych ku sobie, w moim filmie takich nie ma, a w tych paru miejscach bardziej opłacało sie zmontowac tak niz dorysowywac ujęcie od nowa. Co do zoomu (najazdu / odjazdu)(jump cut) to sie nie zgodze, u mnie jest to celowy zabieg. Gdyby tam nie było przenikania to co innego. więc z tymi powaznymi błędami to się nie zgadzam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności