Skocz do zawartości

Plan Do Wyceny


mhsf

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tu mieszkanko do wizualizacji, umeblowane w stylu IKEA - skandynawskim lub włoskim minimalistycznym, mam tylko problem z wyceną... a i jakie sa stawki za render z gi i takie tam np w rozddzielczości 1024x768, z góry dzięki za odpowiedzi,

a oto plan:

 

plandowyceny4tl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szczerze to nie masz szans na zrobienie tego zlecenia ;)

Jeśli w grę wchodzą wszystkie pomieszczenia a renderingi maja dokładnie odzwierciedlać to co projektant tam sobie wymyśli to zajmie Ci to jakieś dwa tygodnie normalnej całodniowej pracy. Na oko jakieś 30 ujęć. Nikt kto urządza domek w ikea nie zapłaci Ci 2k za wizualki bo to by znaczyło że weźmiesz więcej niż projektant a rendery będą stanowić 10% wartości inwestycji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech zgadne ;] ... jakis znajomy chce urządzic domek a ty masz mu zrobic viz ;]

 

jesli nie masz co robic to walnij mu jakąs smieszną cene tak zeby cokolwiek zarobic i miec juz co dac do swojego portfolio ... jendo uswieca drugie ...

 

moze to wydaje sie smieszne ale gdy sie nic nie robi to lepiej jest zlapac takie cos i zarobic grosz ... zwlaszcza gdy chce sie dac cos nowego do portfolio (jezeli projekt nie jest przypałowy) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to np ile za taką łazienke tą 4,17m2 z high endowymi kiblami, zlewami, vray itp...

bo kolo rozesłał to do wielu klijentów i chce żeby mu na próbe zrobić cuś bo to ma

być jakies większe zlecenie, a widok kamery ma obejmować obszar 180 x 116 stopni,

nie wiem w sumie co to znaczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra głownie chodzi mi oto ile sie bierze na oko za wnetrze z sofami, szafkami, dywanami i ku*** firankami który jest zrobione w vreju powiedzmy na poziomie SHARA z moskwy jak

kojarzycie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na poziomie SHARA z moskwy jak

kojarzycie..

 

Jeżeli chodzi ci o tego Shara z 3dcenter.ru to kiedys była tam podobna dyskusja i panowie w Moskwie zaczynają rozmowę dopiero od tysiąca usd :D

Ale bądź realistą oni robią wizualki do projektów w których budżety sięgają milionów dolarów. Shar, Alex Konst i inni rosyjscy wymiatacze to nie są dzieci, to kolesie po trzydziestce którzy z tego żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, interesująco się ten Wasz wyścig o pracę zapowiada :D

Tyle słów padło o wycenach i o tym żeby się szanować i inne takie bla bla bla, ciekawe który z Was zejdzie najniżej z ceną żeby złapać zlecenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dziwne że jeszcze tego nie dostałam;-)

 

Zgadzam się z SansSerifem - wizualizacje wszystkich pomieszczeń to NAJMNIEJ 2K. Klient od IKEA tyle nie zapłaci. Do tego jeszcze pewnie trzeba będzie wszystko "doprojektować", bo w praniu się okaże, że nie wszystko zostało w zamyśle projektanta wzięte pod uwagę.

 

Co do "przetargu", to co się szczypiecie. Za darmo, panowie, zróbcie:-) A jakby kto chciał, to może mi dopłacić za łazieneczkę - wezmę 800 zł. Perełka w portfolio gwarantowana, heheh;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"perełki w portfolio" to zrobiłem sobie sam dla przyjemności za darmo;) a obrazki za które dostawałem pieniądze powiem szczerze były raczej nieszczególne, co do ceny to

chyba oczywiste jest że nie zejde poniżej jakiegoś poziomu, za pół-darmo sie nie sprzedaje...jeszcze;)

PS do "aaa" , masz tego plugina do panoramicznej kamery 180stopni bo ja nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, co najsmieszniejsze to tu trzeba zrobic wizualizacje ze wszystkimi meblami itd, a dany jest tylko rzut :D hehe, no i cos co mnie najbardzij rozbawilo to ze oprocz podania ceny trzeba wyslac przykladowa wizualizacje z tego rzutu juz (!) mimo ze pracodawca widzial wczesniej portfolio i wie czego sie moze spodziewac - czyli jak kazdy z kilku czy kilkunastu osob ktora biara w tym udzial wysle mu przyklad jakis to on juz sobie z tego calosc skleci :D i po co ten przetarg :DD

 

wielka siostra - no tak patrzac po lazienkach z forum to rzeczywiscie perelka do portfolio by sie trafila :/

mhsf - nie mam ale sie nie martwie bo przetargu raczej nie wygram z moja cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzyło mi sie trafić na ofertę w której zleceniodawca w ramach przetargu na wizualizacje mebli do rzekomego katalogu najpierw poprosił o przykładowe prace - portfolio. Do tego etapu przystąpiłem ja i niezależnie mój kumpel. Potem zleceniodawca przesłał każdemu z osobna plik .DWG 3D kilku mebli z prośbą by zrobić jakąś wizualisacje z zaproponowanymi materiałami i przykładową aranżacją. Wszystko w ramach konkursu przetargowego ;] na koniec zaznaczył jeszcze, by odesłać mu prace zapisaną w formacie .max wersji 5 bodajrze

niestety bywa, ze zaślepieni dobrym, długotrwałym zarobkiem niedostrzegamy oszustów

 

ps. odesłałem panu oszustowi plik .max ze stosowną "aranżację" środkowego palca. Niech sobie go dokładnie obejrzy ze wszystkich stron

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pff ...

 

tez trafilem na tego zleceniodawce chlopaki ;]

 

rzut ktory dostalem w zalaczniku (tak .. ten ktory jest przedstawiony w pierwszym poscie) tak mnie rozbawil ze nie moglem sie pozbierac ...

 

czyli ... zrob pan wizualizacje ... przyslij do nas podaj cene a my ci zaplacimy i podpiszemy prace twoim nazwiskiem :D

 

w pyte , nie ?

 

chyba zaraz wysle sprostowanie dot. rzutu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale juz Cie zatrodnil?:) czy dopiero chce?

Ja robilem takie przygody na probe chyba raz w zyciu jak naprawde nie mialem nic lepszego do roboty, dziewczyna wyjechala a na studiach byl srodek sezonu. Moim zdaniem koles chce sobie za darmo obejrzec pomysly do mieszkania - to na 90%. A miedzy bogiem a prawda 2 tygodnie po 8h??

Oszaleliscie? Jako takie wizualki 3 szybkie wnetrza z modelowaniem - czyli 1 lazienka, 1 sypialnia, dzienny i kuchnia to tydzien mysle max. Zreszta teraz widze ze lazienka jest taka dziupla ze nie wiem co render pokaze, chyba rog wanny:)

Aha, z calym szacunkiem, moze byc tak ze chlopaki mysla o 2tyg. bo mysla o renderingu poziomu SansSerifa, a moze wystarczy cos naprawde prostszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aga.heb

Ja niestety byłam na tyle naiwna, że zrobiłam wizualizacje biura dla cwanej pani architekt jakieś pół roku temu i do dziś nie zapłaciła tłumacząc się, że projekt nie został wykorzystany. Ostrzegam wszystkich przed panią ***** z pracowni ***. Wpisujcie nazwiska i nazwy nieuczciwych firm, bo inaczej będą tak do każdego projektu wykorzystywać naiwnych studentów i bogacić się naszym kosztem.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga, a gdzie lepiej wyleczyć się z naiwności na studiach czy dopiero mając rodzinę dzieci i masę zobowiązań? Nie wydaje mi się, że praca wykonana przez studenta będzie źródłem bogactwa, widziałem sporo rzeczy przygotowywanych przez studentów i stażystów dla moich klientów. Podejdź do tego jak do kopniaka w dupę, ktory kazdy dostaje, by wiedział że boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz bylo milion razy tutaj o tym wypisywaniu nieuczciwych. A skad mam wiedziec, ze to prawda? Moze ktos kogos po prostu nie lubi albo pracuje dla konkurencji i zacznie zasypywac forum wymyslonymi sytuacjami tylko dlatego zeby popsuc komus opinie. Zwlaszcza jak sie ktos pojawia z jednym postem i od razu zaczyna od "uwazajcie na Iksinska!!!"...

Tak jak pisze ola-f - to wszystko jest kwestia doswiadczenia. Student musi sie nauczyc funkcjonowac samodzielnie, chronic swoj wlasny tylek. Jak to bylo w starym polskim filmie "Jak sie nie przewrocisz to sie nie nauczysz" :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wątek faktycznie stary oj stary.

 

Cieszę się, że nie musze już sam tego pisać.

 

W skrócie Aga:

Nie powstanie tutaj coś takiego jak czarna lista, nie jest to zgodne z polskim prawem, my nie jesteśmy w stanie ocenić kto ma rację, kto mówi prawdę. Do rozwiązywania takich spraw są konkretne instytucje, nie fora i niestety taki post nie może mieć miejsca tutaj. Przykro mi, ale dlatego posty oczerniające w ten sposób osoby, firmy w taki sposób są usuwane.

 

Wątek zamykam (data rozpoczęcia 2005!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności