Skocz do zawartości

uszkodzony plik cdr (coreldraw)


aniablue

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy, komputer zaatakowaly mi wirusy i uszkodzily dosc powaznie plik cdr, jest to bardzo wazny dokument ktorego niestety nie zrobilam kopii zapasowej bo kto by pomyslalm ze moj szef po godzionach bedzie siedzial w necie na www.golebabki.pl i zepsuje mi kompa. plik nie chce sie ani uruchomic ani skopiowac. programy antywirusowe nie sa wstanie rozwiazac problemu poniewaz nie sa wstanie usunac wirusow ktore zagniezdzily sie w plikach systemowych windows. moze ktos wie jak zregenerowac taki plik, moze macie jakies oprogramowania lub jakis trkiki komputerowe znacie ktore uratuja mnie przed utrata danych a moze nawet pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dziwne rzeczy piszesz bo wirusy atakuja zazwyczaj plki wykonywalne (exe, com) no i od jakiegos czasu jpg. ja pracuje na corelach od okolo 10 lat i jeszcze zaden wirus nigdy nie uszkodzil mi zadnego cdr-a, tiffa, eps-a. bardziej bym stawial ze program corel zostal uszkodzony lub bradziej mozliwe ze windows (nie moznosc kopiowania). wtedy obstawialbym uszkodzona struktura dysku. istnieje tez mozliwosc ze virus wybieral losowe sektory i je zamazywal smieciami czy innym badziewiem. w takim wypadku pliku nie uratujesz. uruchom kompa z dyskietki startowej w msdosie. przejdz na dysk gdzie masz ten plik i sprobuj go skopiowac na dyskietke. jezeli to nie pomoze to moim zdaniem nic nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne czy nie dziwne, nie znam sie az tak na strukturze wirusow i czesci technicznej komputerow, pisze co mi sie wydaje, a obecnie dysk zostal oczyszczony przez wirusy i plik cdr daje sie kopiowac i nagrywac na inne nosniki ale gdy probuje go otworzyc w corel to podglad widac i plik otwiera sie do 74 % po czym zatrzymuje sie i wychodzi tablica ostrezgawcza ze blad przy odczytywaniue cos tam cos.cdr .

 

czy to juz kaplica dla tego pliku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności