Skocz do zawartości

import do Quark Xpress'a


boba

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś wie co można importować do quarka?

 

generalnie najbardziej ciekawi mnie czy daje rade zaimportowac plik z in designa (cały projekt), lub chociaz cos z AI

 

na stronkach quarka znalazlem tylko wzmianki ze niby jest import eps'a (chyba), pdf a i psd ka ale to przez jakies Xtensions i to w najnowszym quarku - a wczesniejsze wersje tez to mają??

 

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam,

 

aktualnie pracuje na Quark 6.0 i ten zaimortuje:

- TIFF

- PDF

- EPS (z Illustrator'a i Photoshop'a)

- JPG (raczej nie uzywac - chodzi o jakosc)

 

co do psd to raczej tego nie zaimportujesz, zazwyczaj prace z Photoshop'a zapisuje sie jako TIFF albo EPS. wczesniej pracowalem na 3.xx 5.xx i wymienione formaty napewno byly obslugiwane. Import tych formatow jest obslugiwany bez dodatkowych rozszerzen.

Najczesciej uzywa sie TIFF i EPS, PDF tylko jesli klient przysle gotowa prace do druku.

 

i pamietaj ze jesli zapisujesz cos co bedzie drukowane w drukarni to MUSI to byc CMYK i min. 300 dpi.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz

generalnie chodzilo mi o cos takiego:

nie mam quarka, musze przygotowac layout w jakims programie (mam do wyboru: ilustrator, corel, in design) ten bedzie layoutem potem wlasnie w quarku ktory bedzie sie juz tylko fotami uzupelniac

jak layout dam jako bitmapa to nie dobrze, bo wszystko co bylo textem juz sie nie zedytuje w quarku, jak dam eps a to chyba tez niefajnie bo mi text rozbije albo w najlpeszym wypadku czcionki pewno pozamienia heh.. coz zrobic, no chyba ze ten psd importer "czyta" warstwy i najlepiej jeszcze wektorowe z textem hehe

 

oki, dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co moge Ci teraz poradzic to zainstalowanie Quarka :) cokolwiek zaimportujesz do Quarka (oprocz dokumentu textowego) bedzie zwyklym OBRAZKIEM i nie da rady tego edytowac w Quarku (poza zmiana rozmiaru, obrotu, odbicia w pionie i poziomie oraz w przypadku niektorych formatow kontrastu i inwersji)

 

a tak swoja droga to dlaczego to musi byc w Quark'u? skoro mozesz to zrobic w Illustratorze czy InDesign'ie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

"a tak swoja droga to dlaczego to musi byc w Quark'u? skoro mozesz to zrobic w Illustratorze czy InDesign'ie" - pytanie dobre tylko zly adres ;)

 

...bo to dostyc skomplikowana sytuacja - zostalem 'nominowany' zeby zrobic layout do tablo, a fotograf bedzie "wklejal" tam fotki i zmienial napisy przy poszczegolnych osobach itp, a dlaczego on to robi az w quarku to juz nie wiem, nie wiem dlaczego tez nie moge sam powklajac tych fotek, ale to juz inna historia... z tego co mi mowil "szef" studia foto (po 60 tce dawno) to oni to z quarka beda "bezposrednio trojwymiarowo naswietlac na najlepszych kliszach imprtowanych z niemiec" - cokolwiek to znaczy :D

 

no nic oddam mu plik eps, ai i pdf i niech sobie radzi, hehe

 

dzieki za pomoc t0m3k!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie co można importować do quarka?

 

generalnie najbardziej ciekawi mnie czy daje rade zaimportowac plik z in designa (cały projekt), lub chociaz cos z AI

 

na stronkach quarka znalazlem tylko wzmianki ze niby jest import eps'a (chyba), pdf a i psd ka ale to przez jakies Xtensions i to w najnowszym quarku - a wczesniejsze wersje tez to mają??

 

dzieki za pomoc

 

boba mam pytanko jak to zainstalowales ? mi pisalo ze mój lengłydż systemu jest nieprawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bezposrednio trojwymiarowo naswietlac na najlepszych kliszach imprtowanych z niemiec"

??trojwymiarowo??

 

co do klisz to z tego co sie orientuje wychodza juz z uzycia, szybciej i latwiej jest uzyc AGFA ApogeeX i robic to od razu na blachach ktore mozna pozniej prosto do maszyny drukarskiej zaladowac.

 

boba mam pytanko jak to zainstalowales ? mi pisalo ze mój lengłydż systemu jest nieprawidłowy.

podejrzewam ze chodzi ci o Quark'a, jesli tak to po zainstalowaniu przed uruchomieniem musisz zmienic ustawienia regionalne na Stany Zjednoczone i jezyk na angielski, restart i powinno zadzialac. Niestety nie bedziesz mial w systemie polskich czcionek i jak odpalisz jakis film z polskimi napisami to beda krzaczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności